ABC- cebula z nasion,rozsada cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Czas tak szybko leci że ani się nie obejrzymy to trzeba robić rozsadę cebuli. Sadzę głównie exhibition i czerwoną.
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Masz rację, ja już powoli myślę o nasionach , gdzie i jakie kupić.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1954
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Nie wiem jak jest ze słodką cebulą, bo jej nigdy nie uprawiałam. Zwykłą Krystynę wysiewałam na początku lutego do korytka drewnianego własnej roboty z deski 4 mm. o wym. 30 x 200 mm. To było korytko balkonowe, pamiątka po mieszkaniu w bloku. Rozpinałam nad nim folię na pałąkach i czekałam na wschody. Korytko stało na podwórku przy ścianie szopy, w słonecznej wystawie. Rozsadę sadziłam gdy tylko nieco nagrzała się ziemia, w kwietniu. Chodzi o to by ziemia była wilgotna jeszcze długo po wysadzeniu siewek. A siewki były drobniutkie, 1-2 mm.grubości. Nigdy nie podlewałam cebuli tuż po wysadzeniu. Zawsze była niezwykle dorodna, cebule się stykały, piękny widok.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Nie mam co planować jeśli chodzi o odmiany cebuli na ten rok.Plan jest prosty bo dotyczy jednej odmiany jak przez ostatnie lata - Exhibition. ;:108 Termin siewu do skrzynek przypadnie tradycyjnie samym końcem lutego.W roku ubiegłym był to 28 luty.Sadzenie przypadło na 26.04. i było przeciągnięte w czasie ze względu na kataklizmy mrozowe.Z plonu w 2017 roku jestem w sumie zadowolony,chociaż główki nie dorosły do swoich optymalnych rozmiarów pomimo podlewania.Rok był u mnie pod znakiem suszy. ;:185
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7411
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Faworyt, a czy ta cebula jest łagodna czy ostra?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Łagodna Jolu.Odkąd ją zacząłem sadzić,innych jakoś nie uznaję.Ta odmiana najbardziej mi odpowiada. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

W 2017 posiałem Exhibition, Globo i Ailsa Craig, jak dla mnie to niczym się nie różnią . Właśnie dojadam ostatnie sztuki bo zaczynają rosnąć.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Zwykle Exhibition staram się zużyć do końca roku bo później właśnie idzie w szczypior,albo mięknie.Do dłuższego przechowywania się nie nadaje jak zwykłe odmiany.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Ostatnio pierwszy raz spróbowalem tej metody - Exhibition wyszła świetnie.

Ale cabuli idzie mi bardzo dużo :-) Tak chyba z 50 kg na zime bym musiał mieć :-)

A czy można z rozsady uprawiać odmiany do długiego przechowywania?

Jakie odmiany się do tego nadają?
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1779
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Można tak uprawiać wszystkie cebulę, do długiego przechowywania to lepsza metoda niż z dymki.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Zbyszek T Sadzę z rozsady Rawską i Wolską - dobrze leżą do maja, czerwona Karmen do marca, natomiast Exhibition i Ailsa Craig do stycznia. Sadzę również po trochę z dymki Wolskiej i Karmen. Syn mi pomieszał podczas przenoszenia i teraz nie potrafię rozróżnić ,które są z rozsady, a które z dymki.Wszystkie leżakują do tej pory super, zero strat. Przechowuję na strychu budynku gospodarczego(sucho i przewiewnie),okryte grubą warstwą białej agrowłókniny. W razie większych mrozów przeniosę do piwnicy.
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Telimenka ja już swoje cebule mam w piwnicy a Ty przy jakiej temp (strych) znosisz swoje :?:
Pozdrawiam. Jacek :uszy
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady cz.2

Post »

Exhibition u mnie jak dotąd ładnie się przechowuje. Jeszcze mam z 10 kg. Nasiona na sezon już zakupione. Pierwszy raz mam tą odmianę po 3 latach prób. Z małych opakowań nasiona nie wschodziły. Teraz kupuję tylko profesjonalne duże opakowania i nasiona pięknie wschodzą.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”