Moja domowa piekarnia - AnaKa

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Anaka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3892
Od: 21 maja 2009, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Bogusiu, grzybek często się zdarza, jak ciasto za bardzo wyrośnie :lol:
A tak się martwiłaś,że trochę opadło :wink:

Śliczne jest :D [/b]
Zapraszam
Moje wątki
Anaka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3892
Od: 21 maja 2009, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

W mojej piekarni upiekłam dzisiaj Bułeczki pszenne z czosnkowym nadzieniem. Pyszne na ciepło i zimno. Jednak zdecydowanie wieczorem, bo w pracy pachniemy czosnkowo :wink:
Przepis zaczerpnęłam z blogu ,Moje wypieki'

Na 12 bułeczek potrzeba:
40 dkg mąki pszennej chlebowej / ja wzięłam typ 2000/
2 dkg miałkiego cukru
pół łyżeczki soli
1 łyżeczka suchych drożdży lub 8 g świeżych
260 g mleka
3 dkg masła

Do posmarowania bułeczek: 1 jajko roztrzepane z łyżką mleka
Nadzienie;obrane ząbki czosnku/ ja dałam sześć!/, miękkie masło,pietruszka - natka

Wyrobić gładkie ciasto z podanych składników.Masło musi być rozpuszczone. Z drożdży świeżych zaczyn.
Ciasto przełożyć do miski i zostawić do wyrastania. U mnie wyrastało ponad godzinę.
Z wyrośniętego uformować bułeczki, które ułożyć na blaszce i odstawić jeszcze na 30 minut do wyrośnięcia.
W tym czasie zmiksować składniki nadzienia.




Obrazek

Wyrośnięte bułeczki posmarować jajkiem, ponacinać wzdłuż i w nacięcia włożyć czosnkowe nadzienie

Obrazek

Wstawić bułeczki do nagrzanego piekarnika i piec 20 min. w temperaturze 200-180 stopni

Obrazek

W całym domu pachnie czosnkiem, ale to zdrowo jesienią :P Obrazek
Zapraszam
Moje wątki
Anaka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3892
Od: 21 maja 2009, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Ponieważ weekend to czas moich kulinarnych szaleństw, zaprezentuję jeszcze Carpaccio, które właśnie dojrzało. Coś dla miłośników zdrowego mięska w naturalnej postaci :D

Polędwiczkę wieprzową trzeba pozbawić błon, umyć i wysuszyć w papierowym ręczniku. Porządnie natrzeć ją solą i pieprzem. W kamiennym naczyniu ułożyć krążki cebuli i czosnek, na to polędwiczkę i kolejną warstwę cebuli i czosnku. Całość zalać dobrą oliwą i odstawić na tydzień do chłodu. Polędwiczkę codziennie obracać.
Kroić cieniutko ostrym nożem. Ułożyć na talerzyku i posypać świeżo mielonym pieprzem. Świetnie smakuje na kolację z czosnkowymi bułeczkami. Polecam :P

Obrazek Obrazek
Zapraszam
Moje wątki
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

FIGA pisze:Bogusiu a z jakiego przepisu robiłaś :?:
Ja wczoraj piekłam na zakwasie i kompletna klapa :oops:
Kasiu ja improwizowałam bo jak kupiła mi koleżanka gotową mieszankę na chleb to wyszedł zakalec. Ja piekłam z 1kg mąki pszennej 650 , 200 g mąki żytniej pełnoziarnistej , 100 g drożdży świeżych , łyżeczka cukru , 2 łyżki soli i 700 ml wody letniej , dodałam też ziarna słonecznika , dyni i siemienia po 1 łyżce .Drożdże i cukier rozpuściłam w 200 ml. letniej wody i posypałam łyżeczką mąki pszennej 650 i poczekałam aż będą rosły . Obie mąki , ziarna i sól wymieszałam dodałam wyrośnięte drożdże oraz dolewałam po trochu resztę letniej wody i wyrabiałam ręcznie ciasto ok. 10 minut , jak jest za gęste trzeba dolac więcej wody . Odstawiłam do wyrośnięcia na 30 minut , póżniej podzieliłam na 2 części i jeszcze raz wyrabiałam ok. 2 minuty i uformowałam ciasto do foremek , stało ok. 2 godziny i rosło . Piekłam 50 minut.
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
Grymasella
200p
200p
Posty: 280
Od: 5 wrz 2008, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Coś u mnie nie tak jest :( Chleb jest super - wyrastanie itp mam opanowane - estetyka kuleje jeszcze ale nie dod razu Kraków zbudowano.
Natomiast mam duży problem technologiczny - upieczony chleb ma bardzo gruba skórę, taką do złamania zeba. Co robie źle? :( Gdzie szukać przyczyny defektu?
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Grymasella pisze:Coś u mnie nie tak jest :( Chleb jest super - wyrastanie itp mam opanowane - estetyka kuleje jeszcze ale nie dod razu Kraków zbudowano.
Natomiast mam duży problem technologiczny - upieczony chleb ma bardzo gruba skórę, taką do złamania zeba. Co robie źle? :( Gdzie szukać przyczyny defektu?
Mój chleb pierwszego dnia też ma twardą chrupiącą skórkę ale na następny dzień jak poleży w torebce foliowej to skórka mięknie i jest super. Czy jak odstawiasz do wyrośnięcia chleb to przykrywasz go :?: .
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
Grymasella
200p
200p
Posty: 280
Od: 5 wrz 2008, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

jest nawilżony, zawinięty w folię a wyrasta na akwarium czyli w cieple. Choć ten, który wyrastał na balkonie w zimnie też miał tą skórkę wredną, grubą i strasznie twardą :( Do piekarnika tuż przed pieczeniem wlewam wodę więc i tam jest wilgotno. Grzałka górna i dolna. Na dodatek wcale ten chleb nie chce być rumiany: jest blady :( Może zbyt długo piekę? Ale po czasie określonym przepisem nie ma twardego dołu ani głuchego odgłosu po postukaniu. N i blady jest zupełnie. Pieke 10 minut dłużej niż przepis każe: wtedy stuka głucho ale zabić nim mozna.
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Może porady z tej strony Ci pomogą .

http://www.cincin.cc/index.php?s=5c4c67 ... ic=77&st=0
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
Grymasella
200p
200p
Posty: 280
Od: 5 wrz 2008, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Pierwsze, co mi rzuciło się w oczy to byt niska temp. w piekarniku. Przyniosę sobie jutro termometr i sprawdzę.
Dziękuję za namiar na stronę.
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

A ja do świeżutkiego chlebka robiłam wczoraj wędliny :lol:
Obrazek
Obrazek
Dzisiaj miałam piec chleb,ale już jestem tak zmęczona ,że dopiero jutro upiekę. :roll:
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
Awatar użytkownika
lvlidnight
200p
200p
Posty: 205
Od: 28 paź 2008, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

O to Marzenko masz tak jak ja. Miałam piec chlebuś, wszystko zostało kupione, ale się nawojowałam ze swoimi zielonymi i... już mi się nic nie chce. :roll:
Pozdrawiam,

lvlonika
Anaka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3892
Od: 21 maja 2009, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Z temperaturą pieczenia chleba trzeba jak ze wszystkim poeksperymentować, bo w jednym będzie się piekł wg. przepisu, a w drugim musi dłużej. :roll: I nikt Wam nie odpowie jak to musi być idealnie!
U mnie taka twarda skóra nie wychodzi,nie wiem dlaczego macie taki twardy wierzch :?:
Jest owszem chrupiąca, ale nie twarda.
Może piekarnik w miarę upływu czasu pieczenia rozgrzewa się coraz bardziej i daje wyższą temperaturę niż powinien :?
Trzeba to sprawdzić za pomocą termometru :D

Marzenko, naprawdę smakowitości wyrabiasz :shock:
Żałuję, ale ja nie mam dalej wędzarni :cry:
Zapraszam
Moje wątki
Awatar użytkownika
lvlidnight
200p
200p
Posty: 205
Od: 28 paź 2008, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Anaka pisze:Marzenko, naprawdę smakowitości wyrabiasz :shock:
Żałuję, ale ja nie mam dalej wędzarni :cry:
Oj tak tak. W dodatku jesteśmy sąsiadkami - chyba po zapachu trafię :lol: :lol: :lol:
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”