Hippeastrum(zwartnica) cz.1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post »

Witam!
Z przyjemnością oglądam twojego hipcia :)
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Mam przyjemność zaprezentować mojego hipcia - MINERVA

Hoduję go w hydroponice

Dwie łodygi kwiatowe, łącznie 8 kwiatów kwitnących w tym samym czasie robią naprawdę wrażenie

Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Piękna ta Twoja Minerva .Gratuluję dwóch pędów jednocześnie. :uszy Moje obie zrobiły sobie prawie miesięczną przerwę między pierwszymi i drugimi pędami. Mimo, że kwiaty były ogromne nie było takiego efektu. :lol:
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post »

Łoooooooł...... :shock: :shock:
Wspaniale wyglądają ,w takiej gromadce.Minerva zawsze pięknie się prezentuje nawet na jednej łodydze- ciotka :D
kasapo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 15 gru 2007, o 22:00
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Witam serdecznie
Od dłuższego czasu podczytuję ten wątek - macie piękne hipki. Mnie też dopadła "hipkowa zaraza"

Miała być Germa :? i Papillo
Tylko Germa ma malutkie korzenie i niestety przewraca się :-(

Obrazek

Nie wiem czy o tym było (może przegapiłam). Ponieważ niektóre z moich cebulek mają czerwony nalot czy mogę cebuli po kwitnieniu wykąpać w kaptanie i potem znowu wsadzić do ziemi, czy poczekać z kąpielą po okresie spoczynku?
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Oj! coś mi się wydaje , że ta Twoja Germa to nie jest Germa. Germa jest jasno żółta i ma wąskie płatki i zupełnie inaczej wygląda. Nie wiem. Może się mylę. Niech ktoś potwierdzi albo zaprzeczy. ;:78
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
kasapo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 15 gru 2007, o 22:00
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Tak, wiem :? po prostu kupiłam jako Germa a wyrosło takie coś i nie wiem jak "to" nazwać :roll:
Ale na żywo prezentuje się całkiem, całkiem
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post »

x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

kasapo pisze:
Nie wiem czy o tym było (może przegapiłam). Ponieważ niektóre z moich cebulek mają czerwony nalot czy mogę cebuli po kwitnieniu wykąpać w kaptanie i potem znowu wsadzić do ziemi, czy poczekać z kąpielą po okresie spoczynku?
Zrób zdjęcie miejsc z tym czerwonym nalotem na cebuli i koniecznie pokaż jak najszybciej. :D
Ryszka
200p
200p
Posty: 210
Od: 15 lut 2008, o 16:48
Lokalizacja: Koszalin

Post »

Ryszka napisał/-a :
Zapomniałam o tej lodówce - nie wiem, kto to wymyślił Laughing Przecież hipcie pochodzą z Afryki, a tam zimno jest tylko na Kilimandżaro! Ja odstawiam doniczki po prostu na szafę w normalnie ogrzewanym pokoju, myślę że dobra by była też niezbyt chłodna piwnica - i roślinki kwitną bez problemów.

To moje stwierdzenie i jest w pełni prawidłowe sam osobiście w taki sposób zimuję hipeastrum i wiem że hipeasrtum powinno zimować, zapominasz że w naturze rośliny te mają również inne warunki klimatyczne w całym okresie wzrostu włącznie z zimowaniem które w tamtym klimacie zachodzi w okresie chłodnym i suchym, fakt że temp. zimowania wacha się w granicach +15-23 stopni ale w okresie wzrostu cebul ta temp. przekracza o połowę conajmniej temp. naszego klimatu.


Ryszka napisał/-a :
Jeżeli komuś zakwitł hipcio trzymany w lodówce, to tym bardziej świadczy o tym, że jest to roślina bardzo wytrzymała na nieodpowiednie warunki. Very Happy


Mnie zakwitają zawsze i to jak opisałem wyżej nie świadczy o ich wytrzymałości. Musisz się dokształcić troszkę, bez urazy oczywiście ale nie masz racji.
Myślałam, że to jest forum dyskusyjne na temat metod hodowli hipeastrum i dlatego zaprezentowałam swoje metody. Nie chodzi chyba o to, żeby sie wykłócać kto ma rację - rację ma ten, komu rośliny rosną i kwitną, a więc każdy z nas ma swoją.
Nie uważam się za wszechwiedzącą - chciałam podzielić sie swoimi doświadczeniami, żeby ułatwić życie innym - kto chce, ten skorzysta, kto nie chce - jego sprawa.
Po co męczyć sie z zimowaniem cebul w lodówce lub jakiś innych dziwnych miejscach, skoro świetnie rosną i kwitną bez takiego kombinowania. Najważniejsze jest, żeby miały przez 3 miesiące sucho. Chociaż spotkałam osoby, które nigdy nie zasuszają cebul, a te co jakiś czas i tak kwitną.
Jeszcze o nawożeniu: ja nie stosuje żadnych granulek itp. Cebulę wkładam do zwykłej ziemi doniczkowej i zaczynam nawozić nawozem w płynie, kiedy roślina przekwitnie. Przenawożenie dla roślin jest tak samo szkodliwe, jak otyłość u ludzi i - podobnie jak u ludzi - złe skutki pojawiają się czasami po latach.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Agasta Rzeczywiście wrażenie jest ogromne ;:111 ;:111 ;:111
Moje hipki nadal nie wsadzone... ;:171 Chyba mnie zmobilizują w końcu Wasze piękne okazy..
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ryszka ja sie nie wykłócam kto ma rację a kto nie,stwierdzam jednak że pisząc to co napisałaś odnośnie zimowania cebul popełniasz sama błąd w ich uprawie, uważam że zimowanie cebul nie jest niczym męczącym a z pewnością korzystnym dla cebul, co zaś tyczy się przenawożenia to hipeastrum jest na tyle żarłoczną cebulą że wymaga nawożenia już w fazie wzrostu kwiatostanu a nie po kwitnieniu tylko na wzrost cebuli. Jeśli u Ciebie według Twoich sposobów rosną i kwitną hipeastra to gratuluję ja osobiście z tych rad jednak nie skorzystam. Żeby nie było że to moje wymysły mam takie info od znajomego który hoduje hipeastrum od kilkunastu lat, kilkadziesiąt tysięcy sztuk w Holandii i wysyła je do Polski niestety nie sprzedaje w detalu a w hurcie, najmniejsze zamówienie to 600 szt. cebul. :D
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Ryszka pisze: Myślałam, że to jest forum dyskusyjne na temat metod hodowli hipeastrum i dlatego zaprezentowałam swoje metody. Nie chodzi chyba o to, żeby się wykłócać kto ma rację - rację ma ten, komu rośliny rosną i kwitną, a więc każdy z nas ma swoją.
Nie uważam się za wszechwiedzącą - chciałam podzielić się swoimi doświadczeniami, żeby ułatwić życie innym - kto chce, ten skorzysta, kto nie chce - jego sprawa.
masz w zupełności rację i mam nadzieję że nie zrazisz się troszkę niestosownymi wypowiedziami niektórych "autorytetów".Każdy ma swoje metody i jeżeli tylko dają dobre wyniki to już jest sukces.U mojej siostry amarylis rośnie cały rok ..niezasuszany nie chłodzony rośnie i kwitnie kilka razy w ciągu roku.
A to mój..aktualnie kwitnący Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”