Kolorowo owocowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1376
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Kasiu, bo kury to miniaturowe tyranozaury :;230
Jestem pod wrażeniem, że ubiły szczura ;:333
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2971
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Najbardziej interesowały mnie kury jak byłem nastolatkiem, to co poczytałem to zostało już w głowie. Twoje to albo Rossa, albo New Hampshire.
Mam na chwilę obecną 20 sztuk, 3 koguty, 4 Wyandotte, kilka mieszańców i 10 trochę czubatych :wit
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2047
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Gosiu ;:215 lepszego określenia bym nie znalazła. :D
Raz jak sprzątałam kurnik to wykopałam gniazdo szczurów z noworodkami, to kury je łykały jak kotleciki. :lol:
Kamil niespotykane miałeś zainteresowania jako nastolatek ;:333
U mnie to raczej hodowla w celach handlowo jajecznych, więc kurki jednej rasy. Ale kiedyś miałam większą różnorodność. Kurki miałam kolorowe, koguty też były, kaczki, gęsi a nawet perliczka.
A w ogrodzie dzisiaj taka niespodzianka, ;:oj zakwitł pierwszy kwiatuszek. Pierwiosnek.

Obrazek

Obrazek

Żagwin ładnie się rozrasta i pączki ma kwiatowe.
Obrazek

Hiscynt.
Obrazek
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2971
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Trochę dalej mi zostało, bo dalej lubię drób.
Swoją drogą dziś zabrałem się za szczepienia i o zgrozo nieszpułka zaczęła się budzić mimo, że zrazy miałem zadołowane w piasku ;:oj , podzieliłem ten zraz na 3 części 2 wszczepiłem na głogu jeden jedno oczkowy na pigwie zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2047
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Kamil ale mnie wystraszyłeś. ;:oj
Ale po dokładnej lustracji stwierdziłam że moje zrazy jeszcze śpią.
Trzeba zacząć ostrzyć nożyk. Dla mnie wydaje się że to za wcześnie na szczepienia , najwcześniej szczepiłam w połowie marca i dłużej się zrazy przyjmowały niż te zaszczepione później. Ale mamy pogodę jaką mamy, wszystko się budzi. ;:202 Gorsza sprawa z tym że za tydzień wracają mroźne noce z minusem. Dlatego jeszcze się wstrzymam ze szczepieniami.

Mam już młode kurki, na razie mocno płochliwe. Tak się zastanawiam czy do świąt zaczną znosić jaja. ;:24

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2971
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Kolorowo owocowo

Post »

U mnie mogą być przymrozki delikatnie w przyszłym tygodniu, na razie ma być kilkanaście stopni w dzień.
Zresztą wegetacja u mnie już ruszyła grusza NN co myślę że jest Dziekanką lipcową niedługo będzie kwitła
https://i.imgur.com/sKvPNX2.jpeg
https://i.imgur.com/Op3kzHt.jpeg
Kokoszki z większymi i czerwonymi grzebykami powinny zacząć nieść niedługo, resztę trzeba będzie poczekać.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1376
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Fajne takie stadko opierzonych dinozaurów :D
Kasiu, a czy stare nie tępią młodych?

U babci mojej zawsze biegało po podwórzu sporo ptactwa. Były nie tylko kury, ale też kaczki, gęsi i indyki. Perliczek nie chciała mieć. Napatrzyłam się na wszystkie etapy wychowu piskląt i łączenie ich potem ze starymi. Różnie to bywało ze starą gwardią. Te bardziej agresywne szybciej były zapraszane na obiad (w charakterze posiłku). :wink:
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2047
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Małgosiu ja nie łączę starych z młodymi, każde stado jest w osobnym kurniku. Na dwór nie wychodzą bo kto by się potem doliczył czy wszystkie przyszły, a jajka to po całej okolicy by niosły. Kiedyś jak miałam 20 sztuk to chodziły sobie wszędzie, ale gniazda też były wszędzie. :)
Teraz to w moich okolicach to nawet nie za bardzo można wypuszczać bo wszystkie plagi egipskie jak nie pomór świń to ptasia grypa albo inna jakaś wścieklizna ... ;:oj
Kamil obejrzałam swoje drzewka i w szoku jestem że u Ciebie taka różnica w wegetacji w stosunku do mojego regionu. Myślałam że Twój region podobny do mojego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Grusze, Bonkreta Wiliamsa ma trochę nabrzmiałe pąki, reszta śpi.

Obrazek
Jabłoń.

Obrazek
Brzoskwinia.

Obrazek
Morela.

Obrazek
Porzeczki.

Obrazek
Agrest.

Obrazek
Aronia.

Obrazek
Jagoda kamczacka.

Miałam ostatnio sen , z tych co się sprawdzają, często mam takie sny.
A więc śniło mi się że wyhodowałam pomidorki z tej odmiany malinowej co kupiłam w biedrze Tinkwino F1 i były bardzo dobre wręcz wyśmienite.
No i to mnie upewniło w tym by zająć się selekcją. Mam 5 siewek i będę uprawiać.
Zobaczymy czy sen się ziści. :D
Kamil Twoje krzyżówki oczywiście też będę uprawiać. A krzyżówki papryk już 3 są na wierzchu. ;:333
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2971
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Kolorowo owocowo

Post »

U mnie od dawna bardzo ciepło niedawno było 14 stopni, kwitną derenie jadalne, wierzby iwy, krokusy, przebiśniegi nawet fiołek wonny kwitnie koło domu ;:oj Porzeczki i agresty już rozetki liściowe rozwijają, na aronii też widać zielone listki
Powodzenia w uprawach :wit
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 199
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Kasiu. U mnie też jeszcze jabłonie nie ruszyły. U sąsiada śliwka ma już bardzo nabrzmiałe pączki. Nie mieliśmy wcześniej możliwości cięcia drzew owocowych. Dzisiaj udało się dopiero kilka młodych drzewek uporządkować. Powiedz proszę jak z dzisiejszego cięcia zostawię kilka ubiegłorocznych przyrostów to będą się jeszcze nadawały do szczepienia czy już nie?
Hanna
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2047
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Myślę Haniu że tak. Skoro jeszcze nie ruszyły. Sama jeszcze kilka dni temu pobrałam zraz bo jeden znajomy co mu szczepię drzewko namyślił się na jeszcze jedną odmianę.
Zastanawiam się czy zaczynać szczepienia czy jeszcze nie. Dzisiaj wyjęłam wszystkie zrazy i poczyściłam ze starych papierów i owinęłam w świeże bo kiepsko to wyglądało już, bałam się że pleśnieć coś zacznie. No i jak na moje możliwości to bardzo dużo tego, aż boję się czy się wyrobię. :shock:
Kamil takich grubych zrazów to jeszcze nie szczepiłam. ;:oj

Popikowałam troszkę papryki, dwie odmiany, Mercedes 6 szt i Corno Di Toro 6szt.
Obrazek
Seler siany 18 lutego już wschodzi. W zeszłym roku o ile pamiętam to dłużej czekałam a nasiona te same. :D
Obrazek
Odmiana Albedo i Albin.
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 199
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolorowo owocowo

Post »

A w co zawijasz zrazy i gdzie je teraz przechowujesz?
Hanna
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2047
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Zawijam zrazy w papierowy ręcznik, moczę zimną wodą, wkładam do foliowej torebki i owijam folią bąbelkową.
Trzymam na strychu. Zagrzebuję w trociny i przykrywam steropianem. Na strychu mam prawie taką temperaturę co na dworze. Cukrowa cebula dobrze się tam przechowuje to pomyślałam że zrazy też się przechowają. Kiedyś zakopywałam w piasku pod ścianą kurnika, przykrywałam to deską i słomą to szczury dolazły i gniazdo zrobiły.
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”