W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Bernadetko - Miiriam ;:167 dzięki ;:196 To planuję pobyt na wystawie w sobotę popołudniu, czyli mogę wyjechać spokojnie w sobotę rano, a wieczornym autobusem wrócić :D

Ewuniu - Ewiczka52 ;:167 dostosuję się do Twoich rad, dziękuję ;:196 Lubię zdrowo się odżywiać.
Olej lniany baaardzo mi smakuje.

Grażynko - kogra ;:167 Spirulina, to dla mnie zupełna nowość, pierwszy raz słyszę. Rysiu nam tu oczy otworzy i doradzi jak zdrowo się odżywiać.
Czytałam na temat tej afery solne. Brak słów, po prostu skandal !!!

Aniu - AniaDS ;:167 miło mi, dziękuję ;:196

Ilonko - imwsz ;:167 nie :;230 nie, ja nie jestem taka mądra, żeby otwierać dział porad ;:196
Kuchnią żyłam prawie 20 lat, tz, jak syn rósł i bardzo dbałam o zdrowe odżywianie. Teraz synuś rządzi w kuchni, jak zjeżdża do domu na weekend, a ja wracał do tradycyjnego odżywiania.
Chociaż, przyznać się muszę, że lubię szybkie, czyli niezdrowe odżywianie, ale tak od czasu do czasu :oops:
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Witam Halinke ;:167 Dzięki za odwiedzinki ;:180 ,mieszkam ,pracuje, w centrum za spodkiem,działke mam 10min pieszo od domu na granicy Koszutki i Bogucic,bardz łatwo trafic ,nawet tramwaj z Chorzowa Batorego (zajezdnia )nr13 idzie dojechac wysiada sie na słonecznej petli 2 przystanki od ronda w kierunku na :arrow: Śiemianowice,za Kopexem są działki ,Przy Alpach ,u mnie znowu śnieg spadł dzis a teraz deszcz leje :( Młego Wieczorku, Pozdrawiam ;:180
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9593
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Halinka ;:167 Witam :wit Czytam z otwartą buzią :shock: Ciekawe rzeczy można się dowiedzieć u Ciebie , takie porady to chyba większości z nas by się przydały . Oleje już różne próbuję , ale o rydzowym nigdy nie słyszałam . Muszę też poczytać o Sprulinie nic nie wiem na jaj temat .
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
majka300
1000p
1000p
Posty: 2204
Od: 21 sty 2010, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew Wielkopolska

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Dobrej nocy ;:196 :wit
"Żeby ujrzeć piękno i umieć się nim wzruszyć, Pięć zmysłów to za mało, do tego trzeba duszy..."
Mój mały świat :) cz.1, cz. 2
Zapraszam :)
magnolia15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 993
Od: 26 sty 2009, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: biesal.warmia i mazury

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

:wit Halinko.
Jaka dzisiaj pogoda u Ciebie? U mnie ;:3 pięknie świeci.
Moje wątki
Zapraszam,Marzena
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Olej rydzowy tylko sie tak nazywa! Nie jest z rydzów, ale ma taki podobny smak, stąd taka nazwa!
To olej z lnianki! Ponoć przysłowie " Lepszy rydz niż nic" pochodzi własnie od tego oleju, a nie od grzyba :;230
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Halinko ;:167 tyle ciekawych rzeczy poczytałam sobie w Twoim wątku. Pierwszy raz słyszę o oleju rydzowym. Muszę koniecznie poszukać tego rarytasu.
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12972
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

zrobiłam przegląd Twoich zakupów i powiem jest tego ooooooooo i jeszcze trochę, widzę bratka Rococo ciekawe bo tez kupiłam w tym roku, zachwala go Jadzia/Jakuch w ub.sezonie ale nie dostałam, ciekawe jak się u nas zadomowi.
Halinko będę wysyłać w przyszłym tygodniu nasionka maczku a może coś jeszcze?
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Aniu - tara ;:167 uważam, że bratek Roccoco jest bezproblemowy, na pewno u Ciebie będzie się ślicznie prezentował.
Cieszę się na nasionka maku i dziękuje, że o nich pamiętasz ;:196
Aniu, napisz na PW, jakimi nasionkami jeszcze dysponujesz.
A może są jakieś nasionka, których nie możesz dostać, a ja mam i mogłabym Ci wysłać.

Halinko - hala67 ;:167 miło mi i dziękuje za odwiedzinki.
takasobie pisze:Olej rydzowy tylko sie tak nazywa! Nie jest z rydzów, ale ma taki podobny smak, stąd taka nazwa!
To olej z lnianki! Ponoć przysłowie " Lepszy rydz niż nic" pochodzi własnie od tego oleju, a nie od grzyba :;230
Miłeczko - takasobie ;:167 wiem o tym ;:196 Dwie strony wcześniej w poście do Ciebie o tym napisałam:
HalinaK pisze: Miłka - takasobie ;:167 ten olej kokosowy traktuje jak masło kokosowe na chlebek, nawet całkiem fajnie smakuje z serkiem i szyneczką.
Mały słoiczek, 200 ml, kosztuje w sklepie zielarskim 13 zł.
Do smażenia stosuje smalec gęsi - rewelacyjny.
Przymierzam się do zakupu oleju lnianego Budwigowego, który jest w stałej sprzedaży w sklepie zielarskim, 250 ml - 15 zł.
Mam zamiar dodawać go do białego serka. Przed kupnem wstrzymuje mnie jego specyficzny smak, ale w poniedziałek chyba go kupie.

Miłeczko, szukałam polecanego przez Ciebie oleju rydzowego, ale jak na razie nie udało mi się go spotkać.
Pani z zielarskiego obiecała, że go sprowadzi.

Poczytałam w @ na temat właściwości zdrowotnych oleju rydzowego http://pl.wikipedia.org/wiki/Lnicznik_siewny
Ciekawostką jest, że robi się go z lnicznika siewnego roślinki zwanej potocznie rydzem, dlatego jego nazwa olej rydzowy.

Nooo, i znane przysłowie: "lepszy rydz niż nic" pochodzi od tej roślinki, a nie jak większość uważa , że od grzybka rydza :;230
Oleju rydzowego jeszcze nie kupiłam. Może jutro wybiorę się do zielarskiego i do Tesco i będę miała szczęście go kupić. Ciekawa jestem bardzo jego smaku.

Na razie testuje olej lniany Budwigowski, ma smak orzechów, troszkę gorzkawy, ale mi bardzo smakuje.
Dodaje do sałatek i uwielbiam do buzi bezpośrednio z łyżeczki, chyba jestem nienormalna :;230

Basiu - Barabella ;:167 u nas dzisiaj też prawie wiosna, jak tak będzie jutro, to pojadę z eMem na działeczkę.

Marzenko - magnolia15 ;:167 u nas też dzisiaj piękne słoneczko, na termometrze + 9, śnieg w ilościach śladowych, a wczoraj była zima :lol:

Maju - majka300 ;:167 dziękuje za pamięć.

Tereniu - TerDob ;:167 miło mi, że coś ciekawego można u mnie poczytać, dziękuję.

Rysiu - rico62 ;:167 nooo, to już wszystko wiem, dziękuje.
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

O ja głupia ;:223 Widzisz! Nie doczytałam! Net mi się zbiesił i rzadko wpadam :oops:

Jak Ci się go uda kupić, to podziel się wrażeniami. Smak ma dziwny, ale idzie się przyzwyczaić :-) Ponoć ludzie śledzie w nim robią i wtedy rybka i cebulka dopełnią smaku.

Czekam na wiosnę, bo jak widzisz, już we łbie mi się wszystko miesza :;230
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
majar
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 26 sty 2011, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk/Koszarawa/Bytom

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Halino, widzę 6 części. :shock: 'Stara' ogrodniczka już jesteś! :D Już zauważyłam piękne zdjęcia, ale posłusznie zacznę od pierwszej części. (Są najciekawsze i dużo mówią o właścicielu. :wink: )
Może to troszkę potrwać.
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Witaj Halinko! Ciekawa jestem wrażeń z jutrzejszego pobytu na działce - czy będzie widać wiosnę...
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1307
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Witam Halinko! :wit . Właśnie siedzę i piszę posty , bo ich mam mało, ale już się wprawiam ;:138 . Czy ty jedziesz faktycznie na te targi ?? Ja będę w Krakowie w sobotę ale nie wiem o której wyjadę ;:65 .
Pozdrawiam Ewula
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”