Zielony Świat Moniki cz. 8

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
maja79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1924
Od: 8 maja 2011, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielin Zachodniopomorskie

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Pelasiu 1 (Monisiu) cudowny kolorek Hibiskusa ;:167
Fuksje i Pelasie cieszą oko,przyjemnie się robi na serduszku ;:167
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5038
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Moniś a jak Twoje chryzantemki z zeszłego roku?Przezimowały?
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Witam kochani w ten cieplutki dzionek

Urlopik się skończył, już zapomniałam że nawet że na nim byłam ale teraz to chociaż będę na bieżąco na forum bo jak pracuję mam więcej czasu :;230

Na działeczce prace postępują powolutku bo teraz prace budowlane są takie wizualnie mało spektakularne a co do ogrodowych - to tylko podlewam i czasami wyrwę jakiegoś chwaścika bo pogoda skutecznie uniemożliwia jakiekolwiek większe prace - a) jest za ciepło b) jest za sucho - łopaty wbić nie można ;:223

Za to na balkoniku pelargonie pokazują że żyją, fuksje też się starają ale z uwagi na słonko pod koniec dnia wyglądają na padnięte, podnoszą się w nocy i po południu to samo, muszę pomyśleć nad jakąś zasłoną - powojnik ledwo żyje i kratki nie zasłonił więc pewno wyląduje na działeczce, a ja myślałam nas przymocowaniem do pergoli maty bambusowej/wiklinowej - zawsze coś zacieni na balkoniku ;:108

Madzia Alenka - ja ci zabraniam paść na zawał bo kto mi szczepki pelasiek przyśle ;:306 nowości dochodzą do siebie po podróży ale ponieważ to maluszki to muszę je poprzesadzać i poprzycinać żeby nabrały ciałka - to tylko zwisające odmiany, dokładnie 5, ale za to variegata.
Beatko Beatriceee - ja z 7 września ;:138 hibek ma kolejny pączek (to już trzeci) tylko dzisiaj zauważyłam żółknącego listka - trzeba go dokładnie obejrzeć czy nie ma czasem jakiegoś dzikiego lokatora. Hummel's rósł jak dziki od zeszłego roku i ogromnie się cieszę na te pączki bo już zasadzałam się na niego z nożyczkami żeby mu poprawić czuprynkę. Smagliczki kochana nie mam, Happy też nie - z różanych mam Australian Pink i Brightstone.
Patrysiu - nie można pozwolić żeby się miejsce marnowało - książki przeczytane to po co miały stać i się kurzyć ;:108
Monisiu Kirunia - jak na zodiakalną Pannę przystało (wolę zwalać to na znak zodiaku a nie na mój pokręcony charakter) zawsze najpierw sprzątam a potem robię zdjęcia :;230 jak kurz i zwiędniete kwiatki wyglądają to wiecie, to po co to uwieczniać na fotkach ;:170 urlopik działkowy, ale balkonowe na brak zainteresowania nie narzekały.
Natalko blueberry - jeśli chodzi o ta półkę to mówię ci komedia - siedziałam właśnie w tym pokoju i patrzyłam na wasze komentarze kiedy wszedł mój szanowny M. i patrzył jak przewijam stronę ze zdjęciami i nagle krzyczy - "O taka komoda jak u nas, tylko tam jest więcej kwiatków". Myśli, odwraca się, patrzy na komodę i krzyczy - "A od kiedy nie ma książek?? " Ja na to - "Od miesiąca" ;:306 popłakałam się ze śmiechu.
Małgosiu Amaro - kochana jak tak dalej będzie to ja będę musiała ci sztuczną szczękę zasponsorować bo jeszcze wyszczerbisz swoją od tych upadków ;:306
Marylko - dziękuję, to mój pierwszy kwitnący hibiskus i chodzę wokół niego jak nakręcona :;230
Ewuniu maadro - widzę że jesteś na dobrej drodze do rozglądania się za ofertą pelaśkową na przyszły rok - cieszę się bardzo że udało się ciebie zarazić pelargoniozą ;:306 Leona bardzo lubię za te dwukolorowe płatki - tak samo SnowFire i jeszcze z takich mam Jade Nadine - muszę cyknąć fotkę popołudniu bo pokazała już buźkę - koniecznie muszę zdobyć jeszcze ze dwie takie "dwukolorowe" odmiany, już nad tym pracuję ;:108 .
Kasiu Katiusha - i jak tak akcja z książkami - zmieniły miejscówkę czy wystarczą ci te nowe kwietniki?
Irenko Irlandio - no właśnie, książki to bardzo dobra rzecz bo uwielbiam czytać ale ponownie wracam tylko do kilku ulubionych pozycji książkowych - zawsze mogę sobie przynieść z piwnicy prawa?
Iwonko heliofitko - te muśnięcia innym kolorem mnie zachwyciły i obecnie to moje ulubione fuksje ;:167
Justyś - brawo dla klonika ;:138
Kasiu oxalis - no i kolejna duszyczka do sponsorowania dentysty - przez was nie będę miała kasy na kwiatki :;230 dobrze że jedziesz na urlop - to sobie odpoczniesz i jak wrócisz to postaram się żebyś oczopląsów dostała, hihi.
Martusiu emka - cieszę się że ci się podoba ;:196
Izolek - a jak urosną hoje to dopiero będzie busz ;:172
Krysiu Karo - witam cieplutko nowego gościa ;:196 bardzo mi miło że tak sumiennie starasz się zapoznać z moim wątkiem, bo ja czasami straszna gaduła jestem oki, nie czasami, zawsze gadam jak najęta, taki mój urok, hihi. Na balkonie po 4 latach prób wybrałam te roślinki które mi najbardziej się podobają ale też te które sobie radzą i za rok znowu będzie pelargoniowo-fuskjowo bo już jestem w trakcie omawiania wymianek i mam nadzieję zdobyć kilka ciekawych odmian. A w domu - to zdecydowanie prym wiodą hoje chociaż mam też słabość do fiołków i skrętników i ostatnio episci ;:173 Kropeczka ubolewa że nie możesz osobiście podrapać jej po brzuszku ale pozwolisz że zrobię to za ciebie i przekaże że to od ciebie bo to okropna przylepa i cieszy się z każdej czułości - ale takie przygarnięte bezdomne pieski tak mają.
Majeczko - kolejna forumka do zapelaśkowania - jak tam twoje sieweczki??
Marzenko - chryzantemy przezimowały super tylko niektórym zaszkodziły wiosenne przymrozki i straciły z dołu troszkę listków ale kwitnąć będą na bank - jedna już kwitnie.
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Wreszcie wrocilas... :wit
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Kingo crazydaisy - jestem jestem i zaraz będą fotki ;:138

Drobniutka Die Schonne Wilhelmina

Obrazek

Obrazek

Zwisająca Windhapper ;:167

Obrazek

Obrazek

Pokazuje kwiatuszki delikatna Holly's Beauty

Obrazek

Pinto de blue

Obrazek

Celia smedley

Obrazek

Lambada

Obrazek

Znowu Snow Fire

Obrazek

Obrazek

i pomazany Leon

Obrazek

Vectis Embers pokazała nakrapianego kwiatuszka

Obrazek

Ivory Snow dla mnie nie musi kwitnąć wcale - jej liście są zachwycające ;:167

Obrazek

Obrazek

I na koniec - dwa zapchane kąciki

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5038
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

No kochnana nobel Ci się należy :)
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Marzenko - a za co? Bo chyba tylko za gadulstwo ;:306
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Co za powrót ;:138

Fotki fuksji cudownych...the best ;:215
Idę dopisać do listy chciejstw kilka z nich hihi... ;:224
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9923
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Moniś pokłony za najcudowniejszy balkon jaki kiedykolwiek widziałam ;:180
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Wszystko piękne, nawet nie wiem która fuksja czy pelargonia bardziej mi się podoba, bo każdą chciałabym mieć ;:215
Fajna ta Die Schonne Wilhelmina ;:167 Wcześniej nie zwracałam na takie maleństwa uwagi, ale coraz bardziej im się przyglądam ;:108
Masz rarytaski, że ho ho ;:224
Awatar użytkownika
tesia39
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9113
Od: 9 kwie 2012, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Monika, ależ Ty masz wspaniałe fuksje ;:oj i każda pięknie kwitnąca ;:138 ;:138 ;:138
Kąciki faktycznie masz nieźle zapchane ;:oj a w jednym z nich cudna passiflora ;:180
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6117
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Witaj Moniu. Rzadko piszę, ale jestem na bieżąco, podziwiam Twoje balkonowe rośliny. Widać, że służy im ta miejscówka, bo takie cudnie soczyste kolory. Tęsknię do takich balkonowych, niestety mój balkon to wystawiony na ostre słońce i silny wiatr i nie wszystko dobrze się tam czuje. :(
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zielony Świat Moniki cz. 8

Post »

Wiesz Monia, jak kiedyś będę miała ten mój wielki wymarzony taras :wink: to zgapię od Ciebie wszystkie kwitnące roślinki, bo masz idealny zestaw pelargonii i fuksji :D rajsko u Ciebie ;:138
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”