Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2302
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Bo to są w dużej części krzaczki zeszłoroczne. Sylwia, skąd w paprykach wciorniastek? :roll:
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1588
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Behaviour, wiem, że krzaczki wydają się za małe, ale ze względu na doświetlanie nie wyciągnęły się mocno w górę i takie krępe już od ponad miesiąca czasu intensywnie wypuszczają pąki kwiatowe. Na każdym krzaczku oberwałam już po "naście" pąków i już sobie po prostu ten zabieg odpuściłam. Krzaczki mają bardzo ładnie rozrośniętą bryłę korzeniową i razem z liśćmi bez problemu wykarmią owoce.
Krzaki ruszą w górę, jak przesadzę je do sporo większych doniczek i wystawię na parapety z naturalnym światłem.

Biotit, wszystkie krzaczki mają 5 miesięcy.
A wciornastek, no cóż... już wcześniej o tym wspominałam - popełniłam kardynalny błąd, jakim było wstawienie do growboxa zakupionej w markecie bazylii i mięty. To jedyne sensowne wytłumaczenie. I już nigdy nie wsadzę niczego "obcego" do mojej uprawy :)
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2302
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Ja tak robię od zeszłorocznej wpadki i mam spokój.
Moje wątki
Festina Lente
marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Cześć Dziunia87 :D , piękne papryczki bez dwóch zdań. Mam do Ciebie pytanie, mianowicie już za chwilę będę przesadzał swoje papryczki do większych doniczek, podpowiedz jakiej ziemi używasz?
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1588
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Dzięki za info, zaraz jadę na zakupy :D
gobi13
50p
50p
Posty: 91
Od: 25 mar 2012, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

To i ja pochwalę się swoją gęstwiną.
Po ziemiórkach nie ma już śladu. Nemycel zrobił świetną robotę. Dzięki za polecenie! :uszy

Obecnie mam dokładnie 166 krzaczków. Część annuumów przeniosłem już do półlitrowych kubeczków. Annuumy masowo zawiązują pąki, praktycznie co trzy dni robię przegląd, żeby na bieżąco obrywać. Rosną mi o wiele lepiej niż w zeszłym roku. To chyba zasługa dużego okna i południowej wystawy. Oczywiście przez brak doświetlania, zwłaszcza annuumy, są mocno powyciągane i powyginane, ale w poprzednich latach już się do tego przyzwyczaiłem i nauczyłem z tym żyć ;)

Dokarmiam Florovitem, a w weekend planuję zapodać jeszcze Nano-gro. Jestem bardzo ciekawy rezultatów tego środka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2302
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Ładna kolekcja, ja w tym roku z kubków przeszedłem na cylindry i uważam, że to d. epsze lokum dla sadzonek, nie ma najmniejszego problemu ze zmianą ubranka na większe. Co do Nano Gro, to proponuję oprysk dolistny, najlepiej wieczorem.
Moje wątki
Festina Lente
zielonyogrodnik
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 6 kwie 2016, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Witam, jest to mój pierwszy post na forum, uprawą papryczek chilli zacząłem się interesować dopiero w tym roku. Obecnie moje papryczki mają niecały miesiąc i do tej pory podlewane były jedynie wodą. Na zdjęciu poniżej mój największy (a raczej najbardziej wyciągnięty) okaz - Chilli Cayenne. Posiałem także dwie odmiany Habanero, Carolinę Reaper, Jalepno, Jamaican Hot Chilli oraz Trinidad Scorpion Yellow, ale z racji tego, że większość pojawiła się później, są one dużo mniejsze (+ nie wyciągają się tak jak Cayenne, pomimo tego, że rosną na tym samym parapecie).

Obrazek
Obrazek

Teraz przychodzi czas na moje pytanie. Otóż kupiłem w ogrodniczym nawóz widoczny na zdjęciu powyżej przeznaczony do uprawy pomidorów, ale pani w sklepie zapewniała, że moim papryczkom nie powinien on zaszkodzić. Z tyłu opakowania napisali, że można go stosować również do upraw papryki słodkiej (skład nawozu NPK 4+3+8). Jeśli podleję roślinki wodą z połową zalecanej dawki nawozu, to będzie wszystko w porządku, czy po prostu nie martwić się niczym i od razu załadować im pełną dawkę? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

U mnie też papryki annum bardziej się wyciągają. Bardziej niż chinese i baccatum.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Czy uzupełniacie ziemię w kubkach z paprykami?
Gdzieś na forum czytałam, że nie powinno się tego robić, u mnie w kubkach jest jeszcze trochę miejsca, ale nie wiem, czy powinnam dosypywać?


Obrazek


Pozdrawiam
Papi
100p
100p
Posty: 131
Od: 17 mar 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Mam takie dwa krzaki wysiane w grudniu, bez doświetlania najpierw sobie urosły i miały aż po 4 liście, potem stały w miejscu ponad miesiąc. Jak przyszło słońce to wystawiłam na najbardziej nasłoneczniony parapet i aktualnie wyglądają tak jak na zdjęciach. Mam tylko taki problem ze sobą, że nie mam już sumienia obrywać im kwiatków :) Bo mi szkoda :) Cały czas sobie tłumaczę, że to i tak były próbne krzaki, bo te z wysiewu z 1 lutego w ilości 60szt to są te właściwe i na nich mi zależy.

Krzak pierwszy, Little Elf. Masakrycznie się rozkrzewia i zagęszcza, już na mnie robi wrażenie.


Obrazek


Obrazek

Krzak drugi, Mulato Isleno, zdecydowanie rzadszy rozstaw liści.



Obrazek
Papi
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1588
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Może do obrywania pąków zachęci Ciebie fakt, że dzięki temu póżniej plon będzie bardziej obfity :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”