Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

To znalazłaś we mnie. Nie przepadam za mięsem, a nawet powiedziałabym, że go nie lubię. Nie jest to zatem dieta dla mnie. Ale śledzę to forum, bo moja koleżanka też jest na tej diecie. Kiedy patrzę ile pochłania mięsa albo twarożków i chudych serów robi mi się..., no ale to tylko mój punkt widzenia. Na pewno nie jest to dieta tania. Nie wyobrażam sobie gdyby moja rodzina chciała na nią przejść, pewnie poszłabym z torbami już po miesiącu. Na szczęście mi to nie grozi, bo są raczej szczupli. Dla mnie najlepszą dietą jest i pozostanie do końca MŻ + dużo ruchu. Nie ma lepszego i zdrowszego sposobu żywienia.
Trzysta, nie wierz w bajki, że piękna Zośka zawdzięcza swoją figurę spaghetti. To brzmi jak niezły żart.
dupex
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 cze 2011, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

kurka,ale mi sie literki placza na klawiaturze.przeczytalam w sieci,ze 40% osob stosujacych diete Dukana tyje zamiast chudnac,a oto artykul (krociutenki)
http://www.[nazwa zakazana ]/kobieta/artykuly/kobie ta_styl_zycia/dieta-dukana-niebezpieczna-fantazja-jest-proce s ,77593,1
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

W artykule nie ma mowy o tym, że ktoś tył zamiast chudnąć.
Zarzucono Dukanowi, że po jego diecie 80 % osób w ciągu 4 lat od zakończenia odchudzania powraca do swojej dawnej wagi. Dukan odpowiedział, że 40 %.
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

I jak zwykle chodzi o kasę.
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4296
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

dupex pisze:kurka,ale mi sie literki placza na klawiaturze.przeczytalam w sieci,ze 40% osob stosujacych diete Dukana tyje zamiast chudnac,a oto artykul (krociutenki)
http://www.[nazwa zakazana ]/kobieta/artykuly/kobie ta_styl_zycia/dieta-dukana-niebezpieczna-fantazja-jest-proce s ,77593,1
A, w której diecie jak sie nie pilnujesz nie tyjesz ??? :roll:
Oczywista, oczywistość, że chodzi o kase, bo zamiast płacić 100-150 zików za wizytę u dietetyka ludziska sami sobie układaja dietę...
"dupex" wpadłeś znikad narobiłes zamieszania i .... cisza... daruj sobie... wszyscy raczej odchudzamy się z głową
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
dupex
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 cze 2011, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

w takim razie koniecznie przeczytajcie sobie ten artykul:
http://NAZWA-przez-oprogramowanie-wykluczona/1,76842,9474473,Wita ... ukana.html
tu jest napisane o efektach ubocznych tej diety.po prostu Szok!!Gdybym to przeczytala wczesniej to bym nigdy nie przeszla na ta diete.

pare lat temu bylam na diecie MZ-mniej zrec i WR-wiecej ruchu. Byla to dieta bardzo bardzo zdrowa. Biegalam codziennie i cwiczylam.nie jadlam slodyczy, fast foodow, makaronu, pieczywa,ziemniakow ani ryzu. Ostatni posilek jadlam przed 6 wieczorem. W ciagu 4 mscy schudlam 6 kg. Waga mi sie utrzymywala dobre pare lat i nie mialam efektu jojo, az do czasu kiedy wyszlam za maz i zaczelam z mezem jadac pyszne tlusiutkie obiadki dwudaniowe, slodycze i przestalam uprawiac sport a jedna z najwiekszych moich zyciowych atrakcjii jest objadanie sie
no,ale teraz znow chce byc szczupla bo juz sie do zadnych ubran nie mieszcze.
Tak wiec polecam najbradziej naturalna i zdrowa diete pod sloncem MZ i WR oraz naturalne posilki,duzo warzyw ryb,nie smazyc i nie jesc wieczorami.Dziala genialnie!!
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

naturalne posilki,duzo warzyw ryb,nie smazyc i nie jesc wieczorami
Normalnie jak na Dukanie :;230
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Empuza, akurat nie to miałam na myśli :wink:
Najlepsze jednak jest podsumowanie artykułu:"Psycholog Tomasz Grzyb nie jest zdziwiony, że odchudzający się Polacy nie biorą pod uwagę skutków ubocznych. - Znam wielu takich i kiedy z nimi o diecie Dukana rozmawiam, to mam wrażenie, że stoją przede mną nie użytkownicy produktu, ale jego bezkrytyczni wyznawcy. Chcą odnieść sukces, więc nie liczą się z konsekwencjami. Na jednej z ostatnich olimpiad tuż przed startem zapytano sportowców, czy przyjęliby środek gwarantujący im w 90 proc. miejsce na podium i śmierć pięć lat później. Nikt nie odmówił - opowiada psycholog".
dupex
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 cze 2011, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Jadlam wszystko tylko zamienilam pieczywo, ziemniaki, makarany, ryz na kasze warzywa, owoce, platki sniadaniowe z mlekiem itp..
hmmm.. nie wiem skad masz informacje na temat diety Dukana, ale moja ta dieta nie jest do niej podobna :;230
dupex
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 cze 2011, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

meluzyna pisze:Empuza, akurat nie to miałam na myśli :wink:
Najlepsze jednak jest podsumowanie artykułu:"Psycholog Tomasz Grzyb nie jest zdziwiony, że odchudzający się Polacy nie biorą pod uwagę skutków ubocznych. - Znam wielu takich i kiedy z nimi o diecie Dukana rozmawiam, to mam wrażenie, że stoją przede mną nie użytkownicy produktu, ale jego bezkrytyczni wyznawcy. Chcą odnieść sukces, więc nie liczą się z konsekwencjami. Na jednej z ostatnich olimpiad tuż przed startem zapytano sportowców, czy przyjęliby środek gwarantujący im w 90 proc. miejsce na podium i śmierć pięć lat później. Nikt nie odmówił - opowiada psycholog".
Nic dodac nic ujac!!
Awatar użytkownika
trzysta
50p
50p
Posty: 67
Od: 31 sie 2010, o 07:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

meluzyna pisze:Dla mnie najlepszą dietą jest i pozostanie do końca MŻ + dużo ruchu. Nie ma lepszego i zdrowszego sposobu żywienia.
Trzysta, nie wierz w bajki, że piękna Zośka zawdzięcza swoją figurę spaghetti. To brzmi jak niezły żart.
Z najlepszą dietą się zgadzam ;:108 A w tym z Zośką mogłoby być trochę prawdy, byłabym szczęśliwa :wink:
Pozdrawiam, Agatka
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Dodam coś od siebie na ten temat. Schudłam na diecie Dukana zaplanowane 10 kg. Zanim na dobre zaczęłam, przeczytałam książkę "Nie potrafię schudnąć" i uważam, że nikt nie powinien zaczynać diety ani wygłaszać opinii na jej temat bez tej OBOWIĄZKOWEJ lektury. Z przerażeniem odkrywam różnorodne opisy tej diety oraz przykładowe jadłospisy na stronach internetowych oraz w gazetach, które wręcz kłócą się z jej podstawowymi zasadami! Nie dziwię się tylu krytycznym głosom, czytając jak wiele osób modyfikuje dietę, przeciąga ją na wiele miesięcy przerywając i zaczynając od nowa, lub regularnie "grzesząc" batonikami, po to by się później "karać" dodatkowymi dniami proteinowymi :roll: Wystarczy poczytać "proteinowe", ciągnące się latami blogi. Takie działanie rzeczywiście może organizmowi zaszkodzić. Jeśli jednak rozumiem (po przeczytaniu książki) na czym dieta polega i dlaczego niezbędne są te nieszczęsne otręby albo duże ilości wody, to jeśli jestem zdrowa, przejdę dietę bez szwanku. Jeżeli natomiast nigdy nie jadłam ryb lub mięsa a otręby "rosną mi w ustach" to dieta nie dla mnie! Nieprawdą jest również, że dieta całkowicie eliminuje cukry i tłuszcze, ponieważ są one w niewielkich ilościach wielu zalecanych produktach: np. serach, jogurtach (jadłam dozwolone jogurty owocowe, używałam odrobiny tłuszczu do smażenia).
Również uważam, że najlepszą dietą jest dieta niskokaloryczna, "rozsądna", ale na efekty takich diet czeka się długo. Wybrałam Dukana i jestem zadowolona. Nie mam zaparć (otręby :D ), problemów ze skórą i czuję się świetnie.
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

A tu cisza. Sukcesy czy porażki?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”