Minibotanik Jacka cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Witaj Iga :!: Na ogrodzie nie taka znowu cisza. Przez poprzednie cieplejsze dni budził się do życia i pierwsze kwiaty się pojawiły. Ale teraz śpią smacznie pod pierzynką śniegu. Mogę ten czas wykorzystać na doniczkowe siania i przesadzania.
No i można trochę jeszcze poleniuchować z książką przy kominku, zanim praca nie zacznie się na dobre 8-)
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Za oknem zima i to sroga więc nie mam nowych zdjęć. Wrócę do ubiegłorocznych.

Traw ciąg dalszy:
papirusy grzeją się ze mną teraz w domu (kot skubie je z braku innej zieleniny) ale w sezonie wędrują z doniczkami do reszty traw
Obrazek

Obrazek

nowy nabytek. Wyglądał niewinnie i myślałem, że jest mały. Myliłem się więc musi zmienić miejsce
Obrazek

Na razie tyle, bo internet szwankuje :(
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Jacku czy ten papirus to może Ci się nasiewa?, bo mi w doniczce z inną roślinką wyrósł właśnie podobny do Twojego póżniej te nasionka się obsypały i kiełkują znów w doniczce. Kiedyś miałam papirusa w domu ale był trochę inny.
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Śliczne trawy, a papirus kiedyś dawno dawno temu miałam. Nie przetrwał przeprowadzki ze wsi do miasta. Potem już nigdy nie miałam tej fajnej rośliny.
Od domu czasem trzeba odpocząć, zgadzam się i podpisuję obiema łapkami. Mnie jednak latem lepiej się odpoczywa od domu. Zimą jednak trzeba ogrzewania pilnować, bo zwykly piec na eko-groszek z podajnikiem w kotłowni stoi, a nie gaz czy olej.
Śnieg na roślinkach dobry jest i marzec jak to marzec może być ze śniegiem. Czy naprawdę jestem taka stara? Pamiętam, że w marcu jak w garncu, a kwiecień plecień...
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Iwonka, u mnie papirusy się nie nasiewają, ale kłosy z nasionami są więc chyba jest to możliwe. I bez tego rośnie ekspresowo i wkrótce znów czeka mnie ich przesadzanie.
Pewnie jest wiele odmian papirusów. Ja mam dwie - jeden jest wysoki, a drugi niski.

Marzenko, ja też raz miałem papirus, potem zniknął, a teraz znów mam. A nawet 2 różne. Ktoś z rodzinki dostał kompozycję wielokwiatową w doniczce. Oczywiście papirus zdominował i wyelimonował pozostałe rośliny. Ale okazało się, że to ładna niska odmiana.
Rozumiem Twoją konieczność opalania zimą. U mnie na szczęście reszta budynku jest non stop ogrzewana i nawet jak nie palę w kominku, nie jest zupełnie zimno. Kwiaty tylko trochę cierpią i bywa, że któryś padnie :(
A co do zimy w marcu - nie jest to miłe ale też nie jest zaskakujące. Też wolałbym, żeby jej nie było, ale z rzeczami, na które nie mam wpływu, nauczyłem się godzić.

Spróbuję wgrać kolejne zdjęcia. A propos traw - właśnie udało mi się kupić nasiona trawy cytrynowej (cymbopogon citratus) :tan Nie były tanie ale czytam, że jest wieloletnia.

drugą grupą traw pod względem liczebności są u mnie miskanty. W ub. sezonie posadziłem kilka kolejnych więc będzie ich niemal tyle co turzyc. W miskantach fajne jest to, że do teraz stanowią ozdobę ogrodu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pozostałe trawy to pojedynczy przedstawiciele różnych gatunków:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3377
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Trawy to jedna z moich ulubionych grup roślin.
Też mam ich kilka,a jeszcze trochę przybędzie w tym roku,bo zamówienie już spisane :D
Bardzo podoba mi się ta ostatnia trawka,dostałam podobną od Ciebie,ale inaczej kwitnie...
może to inna odmiana melicy? :idea:
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32007
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Jacku witaj trawy akurat nie są na razie z mojej bajki, ale czytałam u Grażynki-kogry że siałeś liliowce , nasiona miałeś swoje czy kupowałeś?

Zapraszam do swojego wątku .
Genia
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Trawy do niedawna to była zupełnie nie moja bajka jednak od 2 lat obdarzam je coraz większą namiętnością , nie wszystkie jednak u mnie przezimują, na Red Barona nie mogę narzekać,co prawda późno wychodzi ale ładnie czerwieni się wśród innych roślin,Zebrinusa musiłam kupić w ubiegłym roku nowego ,pewnie w tym też tak będzie ,zachwyca mnie rozplenica Rubrum , wiem ze nie przezimuje więc przechowuja ją na parapecie w doniczce, wypuszcza ale marnie , moim marzeniem na ten rok jest Fire Works-chyba tez z rozplenic-znam ja tylko ze zdjęć
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Grażynko, ja polubiłem bardzo trawy, bo są łatwe w uprawie i można z nich tworzyć niezłe kolekcje. Będzie ich przybywać u mnie.
Ode mnie dostałaś melica ciliata czyli perłówka orzęsiona.

Geniu, nasiona miałem od Grażynki, dlatego u niej o tym pisałem 8-) Ale przy okazji i w swoim wątku napiszę - wzeszło mi 12 liliowców z nasion i z braku roboty w ogrodzie (zima trzyma) - więcej uwagi poświęcam doniczkowym. Przesadzam, co się da lub wymieniam ziemię, sieję nasiona itp. Amarylis wypuszcza pęd kwiatowy i palczycha też :tan

Dorciu, ja też mniej więcej od dwóch lat kolekcjonuję trawy, choć niektóre rosną od wielu lat u mnie.
Imperata sprawuje się bardzo dobrze i eksperymentuję z nią (różne stanowiska, sadzenie w pojemniku w celu zagęszczenia)
Rozplenicę mam jedną i za tymi delikatnymi na razie się nie rozglądam. Ale może w przyszłości?... Przechowuję trawę pampasową i ostnicę. Wyglądają jak nieżywe więc nie wiem, czy coś z tego będzie :? A z rozplenic planuję kupić miniaturową (czeka na mnie w pobliskiej szkółce ;:224 )
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8597
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Jacku, pisałeś u Grażynki, jak rosnące pod śniegiem rośliny roztapiają śnieg - zaobserwowałam podobne zjawisko:

Obrazek

Natura po raz kolejny uczy nas pokory - jej siła jest nieprawdopodobna. Taki mały krokusik, a jaka wola życia..
Skasuję foto, jeśli chcesz :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32007
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Jackuu mnie w domu też amarylis kwitnie , drugi ma już duże pąki .

Jestem ciekawa co wyrośnie z tych siewek liliowcowych. ;:7 za 2 lata pewnie zakwitną.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Jacku trawy i mi bardzo się podobają, niestety miejsce mam tylko na maluszki, ale zachwycają mnie te ogromne....z wielkimi falującymi kwiatostanami....
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5968
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Piękne trawki ,jak masz samosiejki abo jakiś nadmiar to poproszę o nie ,szczególnie pięknie wyglądają pióropusze miskantów ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”