Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
gardeniaa
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 712
Od: 25 maja 2008, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Carmen83, skoro gniją, to muszą mieć za mokro, lub z podłożem jest coś nie tak (jest za ciężkie).

U mnie rozszalała się Różowa Pantera :)
Obrazek

A to Petticoat Promenade
Obrazek
Awatar użytkownika
iksja
200p
200p
Posty: 447
Od: 29 kwie 2010, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Mój pierwszy - ślubny bukiet:
Obrazek
Pozdrawiam Kasia
Zielony parapet;
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Witam oto mój pierwszy fiołeczek który teraz zakwitł. Pozostałe fiołki nie śpieszą się z kwitnieniem. Nie jest to jakiś rodowodowy storczyk tylko zwykły, ale za to kwitnie często i nie ma z nim problemu.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
agatka267
100p
100p
Posty: 128
Od: 12 lis 2013, o 20:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

To i ja się pochwalę moim.Nawet nie wiem jak się nazywa ale ma według mnie śliczny odcień. Jako pierwszy zakwitł. Dla reszty rosną dopiero listki(wszystkie są z listków)ale powinien na jesieni już mieć kwiaty ;:108
Obrazek

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Ja jestem w trakcie ukorzenienia 4 listków pech chciał że były złamane gdy kupowałam fiołeczki... W ciągu 2 tygodni puściły małe korzonki :) Trzymam je w wodzie :)
Mam pytanko jak długo trzeba czekać na nowe listki?tak orientacyjnie oczywiście :)
Awatar użytkownika
agatka267
100p
100p
Posty: 128
Od: 12 lis 2013, o 20:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

moje ukorzeniły się po ok 3 tygodniach. Jeśli wsadziłaś je do wody, to nie dopuść aby zabrakło im wody w tym pojemniczku. I życzę slicznych korzonków i jeszcze śliczniejszych fiołeczków ;:138
a z listkami to zależy od odmiany. U mnie sadzone w tym samym czasie(oba widać na zdjęciu)i jaka różnica
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

agatka267 pisze:a z listkami to zależy od odmiany. U mnie sadzone w tym samym czasie(oba widać na zdjęciu)i jaka różnica
Dodam, że jak ukorzeniasz w tym czasie, co teraz, to dość szybko.
Jesienią/zimą potrafią stać miesiącami, ale nie należy ich przypadkiem wyrzucać, bo w końcu puszczą korzonki ;:173


A ja jestem ciekawa, przy jakiej wielkości młodych odcinacie stary listek?
Podobno można tego samego listka użyć do ponownego ukorzenienia. Przyznam, że nigdy tego nie robiłam, mam teraz taki 'rozmnożony' z długim ogonkiem, który by się nadał na eksperyment, ale nie chciałabym za wcześnie pozbawiać młodziutkich listeczków żywiciela.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
mycha_paulina
200p
200p
Posty: 368
Od: 13 paź 2013, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Odcinamy listek dopiero, gdy sadzoneczka ma już co najmniej 4 małe listki, chociaż czasem warto poczekać jeszcze dłużej, bo różnie to może być- jedne przetrwają same a inne mogą paść :( Mi tak rok temu padło kilka odmian.
Zapraszam do mojego wątku Fiołkowe love http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=77233" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie cierpię małych parapetów!
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 579
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Ann_a pisze:No może teraz będzie kwitł tak, jak musi, mówiłam wcześniej, że w RUnecie piszą, że prawdziwe kwiaty daje tylko przy trzecim kwitnieniu
Myślisz, że to prawidłowe kwitnienie :?: Kwiaty coraz ciemniejsze i większe....niektóre mają nawet ? 5 cm.
http://ifotos.pl/zobacz/Kamiennyj_ewpqhaq.jpg/
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 427
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Proszę nie cytować zdjęć. Usunąłem, norbert76

Witam Wszystkich!
dawno tu nie zaglądałam...a stron przybyło i jest co podziwiać! ;:138
Chciałabym pokazać jakie postępy zrobiła moja szkółka i co mi wyrosło ;:oj

Przedstawiam LE SASZEŃKA:

Obrazek

PACIFIC PEARL albo RAMBLIN DOT'S - nie wiem sama, ponieważ etykietki mi się pomieszały,a jeszcze nie kwitł :roll: (MOŻE ktoś się wypowie? :)

Obrazek

MINDI ROSE

Obrazek

RS - -jeszcze nie kwitł, ale listki ma śliczne...

Obrazek


A oto miniaturki ( nie wiem czy odmianowe, może ktoś mi podpowie) :D


Obrazek Obrazek Obrazek

A na koniec kundelki w całej okazałości :D
Obrazek Obrazek

Temu się zaciążyło nawet - nieupilnowałam ;:oj
Obrazek

To tyle...
Reszta wypuszcza pączuszki. Jak tylko pokaża kwiatki to wstawię, bo muszę zidentyfikować odmiany, gdyż jak wspomniałam pomieszałam etykietki...
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Piękne u was kwitnienia.
I te " z rodowodem" i te nieodmianowe.
Teraz czas fiołków...

U mnie rozkwitła... RS Vjuga... ach te falbanki...

Obrazek

Ma's melody (girl)

Obrazek

Ja odcinam większe sadzonki od listka. Nieraz ukorzeniałam od nowa liść matecznik. Przeważnie ze drugim razem też puszczał sadzonki.

Oczywiście teraz jest najlepszy czas na ukorzenianie listków. U mnie, ukorzenione w maju - już mają sadzonki.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
illonka
500p
500p
Posty: 717
Od: 25 mar 2011, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Witajcie, bardzo ciekawy watek :)
Sezon fiołkowy w pełni, ja wczoraj cały dzień rozsadzałam moje maluchy, namnożyło się tego aż strach! Ja małych sadzoneczek nie odcinam tylko oddzielam palcami, chwytam za podstawę i wyciągam. Listek oczywiście jeśli wygląda zdrowo zostawiam na drugą falę, bardzo szybko znowu daje sadzonki :)
Ukorzeniam bezpośrednio w ziemi uniwersalnej zmieszanej z perlitem i wemikulitem w proporcji ok 2 do 1 (2 porcje ziemi i 1 porcja mieszanki wermilulitu i perlitu), jako drenaż styropian, również do ukorzeniania liści.
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 427
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Justus27 pięknotki! :-)
Na moje zaprezentowane fiołeczki czekałam od września i już cieszę się pierwszymi kwitnieniami :-)
Niestety wrzesień nie jest dobrym czasem na ukorzenianie z listków, bo straaasznie długo się czeka na sadzonki! U mnie to czekanie trwało aż do lutego. A potem było już z górki :-) prawie wszystkie są już zapączkowane i czekam aż wychylą się spod listków :-) codziennie sprawdzam postępy i cieszę oko :-) WARTO czekać!

Ps.jedno co zauważyłam to to, że z listków odmianowych powstaje jedna sadzonka - przynajmniej u mnie tak było.
Kundelki zawsze produkują ich kilka...hmm...
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”