Taki - sobie ogród cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Krysiu! Cieszę się, że dotarły szczęśliwie! Oby dobrze rosły! Niczego nie chcę! Mam nadmiar! ;:306

Małgosiu! Zaczyna kwitnąć, jest coraz ładniejszy! Wczoraj z palemką zaniosłam do kościoła, nie mogłam się powstrzymać :-) Mam jeszcze pojedynczego picta. Jest uroczy!

Paula! Conica ledwie zipała w tej donicy. Wygląda jak nieszczęście, ale ja jestem specjalista od reanimacji. ;:306
To hosta lancifolia, pierwsza zaczyna, ostatnia kończy... :heja

Aniu! Większość host dopiero kiełki ma, ale ta jak zawsze przodem (jw) A praca w ogrodzie to sposób na stresy. Mogłabym tak od rana do wieczora, ale niech ktoś mi herbatę przynosi i zupę o 14.00 ;:306

Wczoraj tylko z przodka popieliłam, bo zimno było.

Fotki na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Miłeczko, moje dalie od Stanisława puszczają juz z oczek... A tu podobno przymrozki idą. Co zrobić?


Wiosna u Ciebie piękna. ;:215 ;:167
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8597
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

takasobie pisze: A na parapecie niezmordowanie kwitnie znajda ze śmietnika:
Obrazek
Miłko, witaj!
I kto tu ma zielone ręce? :wink: Chciałabym, że takie "znajdy" mi rosły na parapetach ;:173
Pozdrawiam serdecznie :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Rudominka
200p
200p
Posty: 492
Od: 9 wrz 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Nie mogę się nadziwić takim dużym serduszkom! U mnie dopiero 2 listki wyrosły...Hosta rządzi :)
A pogoda dziś taka, że nawet z domu wyjść się nie chce :(
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Specjalistka od reanimacji powiadasz? :twisted:
Zapraszam więc do mnie na majówkę, moim azaliom i rh Twoja złota rączka się przyda :D
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Paula! Proszę Cię, porób zdjęć i pokaż. Faktycznie rododendrony reanimuję z powodzeniem. Często wystarczy wymiana gleby, ale nie zawsze.

Aniu! Pogoda faktycznie paskudna, ale ma być coraz cieplej. Myślę, że właśnie teraz przerabiamy "zimnych ogrodników", w tym roku trochę wcześniej. Hosta zawsze wyrywna, a jesienią ostatnia schodzi ze stanowiska. ;:3

Kasik! Zanim tego ożywiłam, zmarnowałam 3 falki. Należy mi się coś na otarcie łez ;:306

Ania - nyna! Zawsze jest problem z przymrozkami. Poczekaj, posadź za parę dni, nic im nie będzie.

Faktycznie dziś w nocy był przymrozek. To co delikatne, było w szklarni, oprócz oleandra, ale nie było za zimno i sobie poradził. Teraz przed świętami juz niczego nie bedę robić. Zaczynają kwitnąć drzewa owocowe. Będzie ładnie! Zrobię wianuszki z brzózki z bukszpanem i migdałkiem, może wyciagnę wiklinę i ją też przystroję świątecznie.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7672
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

MIŁKA......ja bym chętnie zerknęła na Twoje brzózkowe wianuszki.....może bym uwiła i ustroiła.....zrób przedwcześnie i pokaż..
...dalie u mnie też poczekają na czas poświąteczny....u mnie też dzisiaj rankiem na trawie się zaiskrzyło od szronu....dobrze, ze datury wieczorkiem wtargałam do ogrodnika....
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Nie mogę wcześniej! Nie dam rady, bo muszą być świeże!
Coś podobnego chcę poczynić jak u Karolinki:
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 5#p4591985
Ale oprócz brzozy inne komponenty.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
persymona
200p
200p
Posty: 378
Od: 7 mar 2012, o 15:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Witaj :wit
Jestem zauroczona Twoimi daliami szczególnie Pinneland Princess już trafiła na moją karteczkę roślinek, które muszę mieć ;) i oczywiście o zawrót głowy doprowadziły mnie hosty, z którymi ja dopiero zaczynam ;:224
lato,lato,lato... echże ty :*
Mój mały raj- ogród Magdy
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3411
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Miłka, te ciemno różowe hiacynty ślicznie się prezentują w takiej grupce, pozostałe również masz takie "wypasione", poza tym wszystko rośnie dosłownie w oczach, czytałam o reanimowanych przez Ciebie Rh, w zeszłym roku pozbyłam się pięknego Calsapa , który ślicznie zakwitł, a potem nagle zaczął padać pomimo oprysków i innych zabiegów nie dał niestety rady, ale o przesadzeniu nie pomyślałam. Mam jeszcze jednego, ale ten od początku jakiś chorowity połowa sucha połowa z nieciekawymi liśćmi, ale z pączkami, które nie wiem czy rozkwitną, jak myślisz przesadzić go teraz czy poczekać, co ewentualnie mogę jeszcze zrobić aby go uratować, jak pstryknę fotkę, to podeślę Ci na pw, azalie chyba znacznie łatwiejsze w uprawie prawda?
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7108
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Miłka, Ty to masz ręce do kwiatów :D Kwiat ze śmietnika kwitnie przepięknie po prostu :wit
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

U laluchna ziemię to mają zmienioną, stanowisko też. Podłoże z kwaśnym torfem, ziemią rodzimą, liśćmi paproci (podobno jak się rozkładają to zakwaszają) i kupą kozy. I już nie pod pijakami jak wcześniej- tujami. Jak się nie bujną to ja własnoręcznie wykopie i zabije :twisted: Nie lubią mnie kwasoluby :?
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Paula! Cierpliwości! Poczytaj na forum, ja skorzystałam i się udało. Ale prawda jest taka, ze czasami jakieś rośliny ewidentnie się w naszym ogrodzie nie udają! ;:224

Małgosia! Śmietnik był tylko miejscem ;:306 Po prostu ktoś tak trochę na murku pozostawił, bo pomyślał sobie, że może ktoś się zlituje i akurat przechodziłam... ;:173

Ilonko! Przesadzić zawsze mozna! Jeszcze ważne jest, żeby ziemia miała drenaż. Ja zastosowałam kwaśny torf, kompost i fusy od kawy. Dość sporo wszystkiego i się udało. Chętnie obejrzę zdjecia, choć nie jestm ekspertem :-)

Magda! Dobry wybór. To zdrowa i wdzięczna odmiana! Niestety już podzielona i rozdana i nie mogę służyć Ci karpą. Może uda Ci się zdobyć ;:173

Już po świątecznej krzątaninie. Stroiki wyszły prymitywnie, bo nie miałam czasu się postarać. Poprzestałam ma brzozowym wianuszku i bukszpanie. Miałam 20 osób na śniadaniu i jestem skonana. Dziś weszłam do ogrodu i nareszcie mogłam odpocząć.

Parę fotek na dziś i musze jeszcze pooglądać inne wątki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”