Mój ogród - Ewelina - 2008r

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

Ewelinko, jaki dorodny Rozwar Wielkokwiatowy. Masz na niego jakiś sposób....
W tym roku zaliczam drugie podejście do niego i chyba robię coś nie tak, bo moje roślinki zaczynają zanikać, zwijają się im listki i robią się coraz mniejsze. Zauważyłam, że dzieje się tak jak podlewam ogród zraszaczem...
Monika
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Złe wiadomości...Pożałujcie mnie ... :( jestem kontuzjowana i nie mogę chwilowo "zasuwać" po ogrodzie . Skręciłam wczoraj nogę , naderwałam torebkę stawową i boli !!! Tyle pracy w ogrodzie , a ja nie mogę chodzić . Dobrze ,że choć mogę spacerować po forumowych ogródkach...
;:110
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
julka_
1000p
1000p
Posty: 1111
Od: 2 lip 2008, o 21:41
Lokalizacja: rybnik

Re

Post »

Ewelinko,jakby była bliżej buszowałabym w twoim ogródku,ale gdzie tam Poznań :( a nóżka mam nadzieję że sie szybciutko wygoi :) leż tymczasem i odpoczywaj :)
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10358
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Oj, tulinkam, tulinkam mocnooooooooooooo,
ale z wyczuciem, by Cię nie uszkodzić bardziej!

Obrazek
http://galeriakot.pl
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Oj, Haniu, dziękuję -jesteś szybsza niż R-ka i chyba skuteczniejsza. Mój M. tulinkuje , ale kostka nadal ,mimo altacetowania ,jak bania !(I do rymu wyszło !)


kamixsa pisze:Cudowny milin mój jeszcze nie kwitnie ,u ciebie kwitnie dereń a u mnie dwa kwiaty wypuściła glicynia co to się robi :roll: :roll: śliczna ta sunia przypomniała mi się moja elza odeszła trzy lata temu :cry: :cry: twoja ile ma lat
Milin dopiero zaczął kwitnąć.Ale niebiesko- biała glicynia też u mnie ponownie zakwitła i to nawet obficiej niż w maju :shock: !!!Jestem zaskoczona , ale w sumie mnie to cieszy :)
Co do suni - to już starsza pani - ma 9 lat. Niestety nasze psiaki żyją zdecydowanie za krótko :(

Coma95 , ROZALKA Sunia wygląda na zmęczoną ? Chyba kopaniem kolejnej dziury pod jałowcem - nie wiem , co ją na starość opętało !Dziękuję Wam za miłe słowa :oops:
Co do starych drzew - rzeczywiście ich obecność w ogrodzie ma swój urok, choć to zwykłe sosny. Na pustym polu zakładanie ogrodu trwa ...nieco dłużej , ale można posadzić , choć na początek , gatunki szybkorosnące - choćby piękne brzozy , klony ,czy sosny właśnie. Szybko rosną też niektóre świerki - polecam ŚWIERK SERBSKI.


Zenku Dziękuję za informacje o Jukkach i piękne zdjęcia . A więc ... na kwitnienie moich jeszcze trochę poczekam . Może raczą zakwitnąć za rok , bo to podobno w dwuletnie sadzonki :(

Obrazek Obrazek

Mija Co do ROZWARU - rośnie też w zasięgu zraszacza, ale chyba mu to nie przeszkadza. A sposób na niego mam prosty - wiosną daję mu porcję obornika :) Z roku na rok kępa jest nieco większa , choć nie rozrasta się jakoś nadzwyczaj szybko.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
julka_
1000p
1000p
Posty: 1111
Od: 2 lip 2008, o 21:41
Lokalizacja: rybnik

Re

Post »

no to poprosimy ta glicynie :) plissssss
Awatar użytkownika
marta c
200p
200p
Posty: 387
Od: 7 cze 2008, o 01:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Post »

Piekne masz te juki,ja mialam jedna ale w tamtym roku zaraz po kwitnieniu roslinka "umarla"i w sumie nie wiem dlaczego,nie wykopywalam korzeni bo zaczela wypuszczac mlode jest ich dosc sporo ale na kwitnienie trzeba bedzie jeszcze poczekac.
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Julko, "Jeśli zawitasz kiedyś w te strony, zajrzyj tu do nas - koniecznie!" :) A "nóżka" , cóż ...nie bardzo wygląda na "nóżkę " - raczej na spuchniętą BANIĘ!!!

A teraz , proszę bardzo :) - GLICYNIA , drugie , lipcowe kwitnienie :

Obrazek Obrazek

Jeśli zdołam jutro wykuśtykać do ogrodu , zrobię zdjęcia całego pnącza.Kwiatów jest więcej , niż wiosną :)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
julka_
1000p
1000p
Posty: 1111
Od: 2 lip 2008, o 21:41
Lokalizacja: rybnik

Post »

zazdroszczę( w pozytywnym tego słowa znaczeniu) ;:196
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

Ewelinko dziękuję za odpowiedź dot. rozwaru.

Współczuję Tobie tej kontuzji. Ale wiesz, że nie ma tego złego ... Teraz masz przynajmniej czas posiedzieć i napatrzeć się na ogród. Bo gdyby nic Twojej nóżce nie dolegało, to pewnie już byś pognała w "grządki", a w tej sytuacji możesz do woli kontemplować szczegóły Twojego otoczenia :D
Monika
Awatar użytkownika
Aza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3346
Od: 10 lut 2008, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zakopane

Post »

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. POZDRAWIAM
OLGA od malamutów
Wątki Azy
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Mija pisze:Teraz masz przynajmniej czas posiedzieć i napatrzeć się na ogród. Bo gdyby nic Twojej nóżce nie dolegało, to pewnie już byś pognała w "grządki", a w tej sytuacji możesz do woli kontemplować szczegóły Twojego otoczenia :D
Oj, pognałabym ... A tak - patrzę z tarasu i... widzę :shock: , że tu trzeba by poprzycinać , tu trawa do skoszenia , tu deszcz pokładł Tojady i należałoby je popodpierać... Ech, chyba przestanę patrzeć , bo mnie szlag trafi ! ;:120
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
kamixsa
200p
200p
Posty: 358
Od: 12 kwie 2008, o 17:32
Lokalizacja: Lubin

Post »

Ja również życzę szybkiego powrotu do zdrowia teraz nie ma czasu na chorowanie od tego jest zima :wink: :wink: mnie chyba przewiało i nie słyszę na jedno ucho ,a do lekarza dopiero szóstego sierpnia tak więc jest nas dwie :roll: :roll:
Pozdrawiam - Krystyna
Wiejski ogród - kamixsa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”