Pod Jesionem

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem

Post »

Marysiu! ;:196
Grażynko! Słowo! Zwykła cebula żółta (nie biała!)! Było sporo łupin i długo się gotowały i zawsze podobne wychodzą na kupnych jajkach z ryneczku.
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pod Jesionem

Post »

Ja też gotuję w łupkach cebuli, ale nie skrobię nie ma na to czasu :oops:
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem

Post »

To moja Córcia! ;:138 Wszyscy ją proszą o ,,drapanki do koszyczka".
Ja jestem beztalencie i tylko dwie czy trzy drapnęłam. :oops:
W tym roku nie zrobiła kilku bardziej pracochłonnych wzorków, bo też jej brakło czasu.
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pod Jesionem

Post »

Renatko, nie ukrywam, że przyszłam skuszona wydrapywankami. Kiedyś... oj lata temu, też drapałam, ale nie takie ładne. Teraz tylko barwię w wodzie z łupin cebuli. A łupinki zbieram od miesięcy i chowam przed M, bo on mi wszystko wyrzuca. Teraz dziwi się: skąd mam tyle tacek na sianie ;:306
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem

Post »

Marzka! Mój się już poddał :;230 , nawet sam zorganizowała łuski cebuli (to On nas uczył tego drapania) ziemię dzielnie targa na rozsady, pojemniczki dziurkuje itp. tylko zapowiedział, że wodę może mi przynosić, ale podlewać ,,tego" nie będzie. No cóż w zeszłym roku miałam sporo..., ale w tym zabraknie mi działki ;:170 Mam już troszkę rozsad (ok 400), ale to dopiero start ;:170
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem

Post »

Właśnie wróciłam z misji ,,Ratować Wiosnę 2013". ;:163
Byłam z wizytą u Comci i przeczytałam Jej (i innych) apel o dokarmianie ptaków.
My nie robiliśmy nigdy specjalnych karmików (raz mieliśmy jak Młoda była jeszcze mała). Ptaki znają u nas miejsca, gdzie wykładane jest jedzenie i wlewana woda.
Na naszej działce muszą być czujne, bo kręci się dużo kotów, a i Sońcia potrafiła co i raz złapać coś większego (wróble i sikorki były dla niej nietykalne i czasem na jej oczach wyjadały jej z miski :;230 ).

Pierwsze karmienie w dniu dzisiejszym wykonane!
Czynność dla mnie o tyle skomplikowana, że musiałam najpierw przekopać się przez spory śnieg. ;:223
,,Cipiury" dostały dobrze okraszonego chleba z serem oraz wody, bo to w czasie mrozów i śniegu ważna sprawa, a później będzie druga porcja i stare jabłka dla kosów i szpaków.

A dlaczego nazwałam tą misję ,,Ratować Wiosnę 2013"? Bo jak pojawi się ciepełko i zieleń, to co to będzie bez ptaków za wiosna? ;:202
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pod Jesionem

Post »

Śliczne te Twoje pisanki, dziękują, że zostawiłaś je też w moim wątku. Ja też farbuję w łuskach cebuli (w tym roku zbierałam je od początku marca) i jak się wyjmuje po jednym stopniowo, to można uzyskać różne odcienie. A ostatnie wychodzą takie czerwone i te są najpiękniejsze.
W tym roku zrobiłam jedno jajeczko techniką batikową. Naniosłam wykałaczką wzorki z kropeczek wosku z palącej się świeczki, a potem zanurzyłam jajko w wywarze z cebuli. Jak się zafarbowało, zdrapałam wosk i gotowe! Wzorek wyszedł nie za cudny, jak to z prototypem bywa, ale technika już wypróbowana i za rok poszaleję!
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2232
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Pod Jesionem

Post »

Renatko dziękuję za życzenia i pisaneczki.
Na końcówce Świąt to ja życzę Tobie, sobie i wszystkim słoneczka i wiosny!!
;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
julianna
1000p
1000p
Posty: 1145
Od: 21 gru 2011, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pod Jesionem

Post »

Renatko pisanki wydrapywanki w wykonaniu córci bardzo ładne. Ja też farbuję w łupinkach z cebuli , ale moje wychodzą dużo jaśniejsze. Misja ratowania wiosny- the best.Musimy ratować biedne ptaszki, bo znikną nam zupełnie. Miłego świątecznego popołudnia Ci życzę. :wit
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie.

H. Jackson Brown
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem

Post »

Małgosiu! Karolina! Julianna! ;:168
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem

Post »

MaGorzatka pisze:Śliczne te Twoje pisanki, dziękują, że zostawiłaś je też w moim wątku. Ja też farbuję w łuskach cebuli (w tym roku zbierałam je od początku marca) i jak się wyjmuje po jednym stopniowo, to można uzyskać różne odcienie. A ostatnie wychodzą takie czerwone i te są najpiękniejsze.
W tym roku zrobiłam jedno jajeczko techniką batikową. Naniosłam wykałaczką wzorki z kropeczek wosku z palącej się świeczki, a potem zanurzyłam jajko w wywarze z cebuli. Jak się zafarbowało, zdrapałam wosk i gotowe! Wzorek wyszedł nie za cudny, jak to z prototypem bywa, ale technika już wypróbowana i za rok poszaleję!
Właśnie dowiedziałam się od Córci, że też próbowała z woskiem, ale jak upaprała sobie w nim całe ręce, to dała w tym roku spokój! :;230
Mnie podobały się bardzo te z motywem roślinnym (to jeszcze inna technika) i mam obiecane na przyszły rok jeszcze więcej wzorków. :heja
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3201
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Pod Jesionem

Post »

Czyli sprawa wykonawcy pisanek jest już jasna :D . W moim wątku zapytałam Cię czy sama je robiłaś ale widzę, że mistrzynie były dwie! ;:138 .
Wspaniała akcja na rzecz ptaków, rzeczywiście im też jest ciężko. Dla nas taki śnieg to tylko jakaś tam niewygoda a dla nich to sprawa przetrwania.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem

Post »

U mnie największym zainteresowaniem cieszą się stare jabłka, bo to i zjeść się da i popić soku. ;:138
Kosy, szpaki i inne buszują w nich i tylko czasem są o nie awantury. ;:173
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”