Ogród Przemka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Przemka

Post »

Madziu witaj cieszę się ;:333 . Tym bardziej że ty to mówisz właścicielka pięknego i dużego ogrodu. Jak sama wiesz czasem uda się coś fajnie skomponować ale czasem trzeba trochę nalatać z łopatą tym bardziej jak się ma mało miejsca a nie których drzew niestety nie można już przesadzić.
Awatar użytkownika
pitertom
500p
500p
Posty: 556
Od: 17 lut 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród Przemka

Post »

Przemek Twoje kompozycje kwiatowe, rabaty, skalniak - pięknie się prezentują. Poletko Daliowe Super ;:138
To piękne i wdzięczne kwiaty...szkoda ,że już nie mam gdzie ich sadzić i gdzie przechowywać
Awatar użytkownika
UlaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 27 cze 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród Przemka

Post »

Witaj Przemku
ileż to ja razy zaglądałam w poszukiwaniu nowych zdjęć Twoich roślin, no i dzisiaj to nacieszyłam oczy i ;:167 takimi cudownymi widokami. No trzeba przyznać, że się postarałeś i dużo zdjęć do pooglądania pokazałeś.
Kolekcja dalii jest imponująca, ale pracy przy sadzeniu i wykopywaniu to masz sporo. Poza ciekawymi zakątkami dostrzegam też rożne dodatki do aranżacji; porozkładane gliniane doniczki, stare koło - lubię takie elementy na rabatach, wśród roślin ;:333
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Przemka

Post »

Pitertom dzięki za budujące słowa. Każdy dąży do perfekcji ale znaleźć to we własnym ogrodzie to ciężko. Ciągle coś by się zmieniło i w ogóle i tak ten ogród non stop żyje i się zmienia i to chyba jest najfajniejsze w tym wszystkim. Wczoraj posadziłem do poletka kilka słabszych bulw begonii reszta będzie wysadzona końcem lutego początkiem marca. Chciałem tym słabszym dać szans na przeżycie bo przez miesiąc różnie mogłoby z nimi być. Super że wpadłeś w odwiedziny. Nie mogę się doczekać nowej powstałej rabatki z astrami między innymi od ciebie. ;:304

Ulka cieszę się że cierpliwie czekałaś na moje skromne pokazy zdjęć. Przyznam że zapomniałem o nich. Dopiero przy porządkach znalazłem je.
Bardzo mi miło że coś ci się u mnie podoba ;:168 . Zdjęcia zrobione chaotycznie jak zawsze i nie wszystkich roślin i miejsc . Może z 15 min zajęło mi nastrzelanie trochę zdjęć. Zawsze to coś. Z daliami trudno byłoby mi się rozstać tym bardziej, że dalie ,fuksje i pelargonie to kwiaty mojego dzieciństwa i pierwsze początki fascynacji dziedziny ogrodnictwa. Początki są zawsze trudne skąd pozyskać coś fajnego a tym bardziej że w mojej okolicy nie dbano o ogródki. Teraz ludzie trochę więcej przeznaczają czasu na wygląd estetyczny swoich zagród. Wykopywanie karp daliowych jest pracochłonne tym bardziej ,że takie wykopki przypadają na szarugi albo opady zimnego deszczu albo wiatru w październiku . W zeszłym sezonie byłem zadowolony z kwitnienia dali ale był moment po tej nieszczęsnej nawałnicy w naszym województwie ,że większość leżała na ziemi. I każde wyprostowanie łodyg powodowało wyłamanie całego krzaka dlatego leżały tak aż do jesieni. Na razie daję z tym radę ;:333 . Ulka ja podobnie jak ty też lubię jakieś dodatki w ogrodzie ale najlepsze są stare kamienie lub przedmioty nieużyteczne z gospodarstwa. Mam sporo jeszcze starodawnych narzędzi konnych do uprawy kiedyś w polu za dziejów moich dziadków ale nie mam miejsca na ich wystawienie. Dla tego stoją i czekają. Wszyscy sąsiedzi takie rzeczy dawno wysprzedali na złom a to przecież historyczne bardzo ciekawe narzędzia. Niegdyś nie zastąpione w polu.

Życzę Wszystkim udanej i spokojnej niedzieli ;:114
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1091
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Przemka

Post »

Cuda, ale kiedy Ty masz na to czas?
Beata
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Przemka

Post »

Cześć Beatko. Czas zawsze się wygospodarzy. Pod warunkiem że się chce. Dlatego moje wakacje kończą się po jednym dniu bo przecież trzeba żniwować. A zimą ma się więcej czasu ale to tez się za długo nie usiądzie bo zwierzaki czekają. :uszy
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród Przemka

Post »

Jak długo masz bugenwillę? Bardzo mi się podobają,miałam już raz,ale nie potrafiłam zadbać o nią :( Przesuszyłam najpewniej. Rozmyślam nadal nad miejscem posadzenia kupionych u ciebie dalii :D Ja tak mam,niestety,najpierw kupię a później główkuję ;:204 Jak ty to wszystko ogarniasz,tyle doniczkowych i w tak świetnej formie ;:215
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Przemka

Post »

Mirko bugenwille mam drugi sezon. No teraz będzie trzeci. Też się bałem jak z nimi postępować bo to jednak śródziemnomorskie rośliny . Jednak udało się. Ja swoje nabytki zimowałem w chłodnym pokoju nie za bardzo jasnym. Zgubiły od razu liście . Jedyne zabiegi zimowe to pilnować wilgotności podłoża. Nie może być suche ale i za bardzo mokre też nie. Optymalnie raz w miesiącu podlewam skromnie. Początkiem maja wystawiam na powietrze na zahartowanie w lekkim cieniu i potem ustawiam na bardzo jasnym i ciepłym miejscu. Ja mam fioletową ,o biskupim kolorze pełną , żółtą i pomarańczową. Wydaje mi się że najlepsza odmiana pod względem byle jakiego zimowiska to fioletowa. Kwitnie najszybciej . Jedna w tym roku schowałem do ciemnej ciepłej piwnicy bez okien. Widzę że zielona więc chyba przeżyje. Z daliami mam tak samo miałem już nie zamawiać kolejnych bo dla tych co mam miejsca brak to jeszcze zamówiłem w dwóch miejscach następne. więc Mireczko nie jesteś z tym sama. Później będziemy się główkować gdzie i co wciśniemy ;:306 .Dziękuję również za pochwałę. Nie wszystkie rośliny nawożę bo jest ich raz że za dużo a po drugie nawozy tez są drogie a co to taki woreczek? Jednym dasz papu a drugie patrzą ;:112 . Musza sobie radzić. Jedynie to pilnuję podlewania i obrywania suchych i przekwitły kwiatostanów ale to tez nie zawsze. rośliną trzeba takie miejsca wybrać żeby chociaż trochę dawały sobie same radę. Dwa lata temu kiedy była susza to nawet podlewanie nic nie dało. A ile strat to głowa mała. Zima takiego spustoszenia nie zrobiła jak susza. mam nadzieję że już takiego powrotu nie będzie.
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ogród Przemka

Post »

I ja też obejrzałam Twój ogród.Póki masz siłę i energię tak trzymaj- kolorowo,pięknie,wesoło.Pozdrawiam Cię Przemku.
Halina
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Ogród Przemka

Post »

Przemku, trafiłam dzisiaj do Twojego wątku i szczękę zbieram z podłogi..... ;:oj
O ile do pięknych ogrodów już przywyklam, choć zawsze robią na mnie wrażenie, to otoczenie Twojego domu, te donice.... Szaleństwo... Jestem pod wrażeniem, podziwiam i chylę czoła bo wiem, ile pracy to wymaga.
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2384
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogród Przemka

Post »

Dalie - pierwsza klasa! Tymi zdjęciami nadrobiłeś zaległości z sezonu ;:333
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Przemka

Post »

Halinko dokładne tak jak mówisz dopóki dopóty jest zdrowie i chęci to można dłubać to tu to tam. Oby jak najdłużej. Również Cię serdecznie i ciepło pozdrawiam :wit

Agnieszko witam Cię serdecznie u siebie. Bardzo mi miło za twoją opinię i innych forumowiczów . Na co dzień nie słyszę takich pochwał tym bardziej ;:168 . Pracy bardzo dużo ale nie wyobrażam sobie siedzieć i nic nie robić. Nie wszyscy uważają że ogrodnictwo to ciężka praca. Według nie których to tylko wsadzisz i samo wszystko rośnie ;:306 . Zapraszam ponownie i wszystkiego Dobrego :wit

Florianie strzeliłeś w sedno tak samo mówiłem że na raz więcej zdjęć wstawiłem niż przez cały sezon. Widać to chyba u mnie tradycja ;:306 . Ale cieszę się że ty tez do mnie zajrzałeś. Ty bodajże masz chyba więcej dali ode mnie ;:333 i równie piękne ;:304
Awatar użytkownika
UlaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 27 cze 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród Przemka

Post »

Przemku :wit
niech to nie będzie tradycja - że pojawiasz się co pewien czas. Widzisz ile osób do Ciebie zagląda, musisz nam częściej pokazywać swoje rośliny i ogród, nie pozwolimy Ci zniknąć w gąszczu Twoich roślin, nie możesz stale pracować, Trzeba też czasami odpocząć, trzeba zrobić zdjęcia, potem zrobić sobie kawę i przysiąść przy komputerze i przypomnieć sobie, że są osoby, które chętnie pooglądają tworzony przez Ciebie Twój własny raj na tej ziemi.
Pozdrawiam i miłego dnia życzę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”