Pomidory w donicach cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Również myślałam o kupnie kastry budowlanej, aby posadzić Betaluxy. Chciałam kupić 80 l na dwa krzaki i jedną chili. Ale skoro piszesz, że w 40 l cztery krzaczki dały radę, to może kupię mniejszą, np 60 l.
A nie miałaś problemu z nagrzewaniem się ziemi/korzeni w czarnym plastiku?
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

nanaska pisze: Megagron- czy on zawsze jest taki długi? Wyrasta mi jak dziki już do połowy okna. Odstępy między liśćmi są dwukrotnie dłuższe niż u znanych mi pozostałych odmian, Taka długa i łysawa witka... Jak on tak będzie pędził to do 3 metrów mi dojdzie :-D Łodyga cieńsza niż u pozostałych odmian i musiałam już palikować, bo się kładzie. Ten typ tak ma?
Tak, ale megagrona się szybko ogławia, w donicy może być prowadzony nawet na jedno grono, jak od początku ładnie się rozbudowuje. Do megagrona bardziej niż palik przydaje się coś w rodzaju klatki.
Dorota
nanaska
100p
100p
Posty: 102
Od: 26 gru 2014, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Dorcinda pisze: Tak, ale megagrona się szybko ogławia, w donicy może być prowadzony nawet na jedno grono, jak od początku ładnie się rozbudowuje. Do megagrona bardziej niż palik przydaje się coś w rodzaju klatki.
o dzięki za radę. Wsadzić go do wielkiej drewnianej donicy, bo w zwykłej okrągłej to ja chyba sobie z nim nie poradzę... ?
Mam jeszcze Winogronka, czy on też będzie trudny? Donice drewnianą mam jedną tylko, taka ze 60l.
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

60 l na jednego megagrona to chyba trochę za dużo. Ja bym dała do takiej donicy ze 3-4 krzaki, a dla megagrona 15-20 litrów będzie w sam raz, chociaż w 10 litrowej też pociągnie, ale grona nie będą wtedy spektakularne. Na winogronku się nie znam.
Dorota
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Sadził ktoś z was w donicach pomidora Poranek? Zamówiłam nasiona, może ktoś szepnie kilka słów, bo wyszukiwarka oniemiała, nie ma wyników.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4355
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Dorja pisze:Sadził ktoś z was w donicach pomidora Poranek? Zamówiłam nasiona, może ktoś szepnie kilka słów, bo wyszukiwarka oniemiała, nie ma wyników.
W forumowej wyszukiwarce wyskakuje 8 stron postów, może spróbuj jeszcze raz :roll:
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Kupiłam kastrę 60l, wygląda dość zgrabnie, tak bardziej 'doniczkowo' :D 80l była bardzo szeroka. W swojej okolicy mam dwa markety budowlane i nie wiem jak patrzyłam na stronie internetowej, że te kastry widziałam jedynie w Casto. Przed chwilą spojrzałam na str LM, a tam taka sama 7 zł tańsza ;:14

Czy Betaluxy są bardzo rozłożyste? Nie wiem jak dokładnie zaplanować obsadzenie mojej nowej donicy. Na opakowaniu jest napisane: rozstawa 50x50. Wg tego dwa krzaczki to max w pojemniku 70x40 (wysokość 27).
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

W ubiegłym roku najlepsze ceny kastr były w O.i około 11 zł.
W tym roku nie byłam zainteresowana,więc nie jestem na bieżąco.
Wybrałam 40l,bo są bardzo małe różnice w dł. i szer. między 40l a 60l
Kupowałam na konkretnego pomidora,na Olę Polkę i założyłam że ta wysokość im starczy.
Pomidory nie protestowały, że są w czarnych donicach a jak już przyszły upały,to czy chciał czy też nie podlewane były w każdy wieczór.

PS
Teraz przeglądnęłam oferty i LM ma najlepszą cenę w tym roku.
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Fajnie to wygląda ;:215 Cieszę się, że zdecydowałam się na 60l i chyba dokupię jeszcze jedną kastrę :D
80l jest dość szeroka, a niska i dobrze mogłyby w niej wyglądać mini krzaczki np Mocro Tom, Tiny Tim w dwóch rzędach po trzy sztuki :D
nanaska
100p
100p
Posty: 102
Od: 26 gru 2014, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Dorcinda pisze:60 l na jednego megagrona to chyba trochę za dużo. Ja bym dała do takiej donicy ze 3-4 krzaki, a dla megagrona 15-20 litrów będzie w sam raz, chociaż w 10 litrowej też pociągnie, ale grona nie będą wtedy spektakularne. Na winogronku się nie znam.
Ja zwykłe koraliki sadziłam w 15l-20l i tak na styk miały, a jak ten Megagron taki trudny do zapanowania, to nie wyrobię na palikowanie, stad pomysł, żeby nim zasiedlić tą moją trójkątną 60l donicę, z której wykruszyły się po zimie pnącza. Póki co Megagron ma 60 cm, a ledwo 3-4 pary liści. Strasznie długi... i cienki. Pozostałe gatunki niskie, grubaśnie łodygi, mięsiste liście, a te takie wybujałe.
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

U mnie większość Tumbling Tomów niedługo będzie kwitnąć ;:138 Majowy śnieg za oknem im w tym nie przeszkadza :;230

Obrazek
inclaresco
50p
50p
Posty: 59
Od: 31 paź 2014, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Ja już bym chętnie przesadziła moje Maskotki do dużych donic. Czy myślicie, że to odpowiednia pora? Czy może jeszcze zaczekać?
Prognozy na dwa tygodnie dla Wrocławia pokazują min. 8 stopni w nocy, a później będzie już chyba tylko lepiej.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”