Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agnieszko, ależ u ciebie dużo kwitnących roślin. Wszystkie cudne, ale mnie najbardziej urzekły łany kosaćców. Piękne połączenie kolorystyczne. Zaskoczyła mnie kwitnąca róża. Warzywnik nie wygląda jak warzywnik, ale jak rabata kwiatowa.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Ja mam tego powojnika, Agnieszko - u mnie jak na razie 4 rok jest ok. Więc pewnie warto jeszcze raz z nim zaryzykować - może Ci się taka felerna sztuka trafiła ;:131 No, czasami taka drastyczna metoda jest jedyna dla ogrodu ;:306 - wymiana danej rosliny na lepszy model. ;:172
A, to ja też posieję rumianek wprost do gruntu, a czerwiec tuż tuż :tan Może też u mnie zagości za rok.
Pięknie Ci już rozkwitł ogród. ;:180
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Ach łubinki! ;:167 Przepiękne takie kolorowe, u mnie póki co widzę tylko fiolet. :lol: Kwiatki żurawek uwielbiam i zawsze miałam ich sporo o tej porze roku, ale własnie te krwiste najbardziej mi ucierpiały w zimę i nie będzie spektaklu. ;:145

Aniołek w ziołach bardzo pięknie się prezentuje. :)
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Ojojoj jakie dorodne truskaweczki już u Ciebie.
Łubin faktycznie taki pękaty szczególnie przypadł mi do gustu ten różowy.
Iryski - to ich krótka chwila, też je lubię ale u mnie sporo wyginęło przez ostatnie zimy bez śniegu + wysoką wilgotność + mróz.
Bardzo podoba mi się trytoma nie mam i muszę to nadrobić.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
koralova
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 maja 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Witam serdecznie, z przyjemnością przejrzałam cały wątek i ogrodowy i warzywny :) Podziwiam i zamierzam podkradać inspiracje, plus być może troszkę mobilizacji do pracy :) ogromne gratulacje dla Założycielki :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Witaj Agnieszko :wit . Oj, to faktycznie pomieszałaś z tymi powojnikami ;:224 . Na szczęście dobrze, że już doszłaś co i jak :lol: . Łubiny masz boskie ;:oj . O takich zawsze marzyłam ale okazje się, że mój jedyny nie wylazł po zimie :roll: . Za to ( odpukać) ostróżki , te to dopiero są wariaty ;:oj . Zapowiada się moc kwiecia i czekam na to ;:138 . Poza tym kupiłam też 5 sztuk maluszków i ciekawa jestem jak zakwitną. Fajny masz ten siewkowy podłoże a lawenda i u mnie była bardzo marna ale jakoś odżyła chociaż nie wszystkie krzaczki. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Piwonie czosnki.irysy wszystko piękne. ;:108
BARDZO ładne masz te lubiny. I ile kolorów. A jakby tak nasionka zabrać ??? :oops:
Zurawkowe kwiatuszki ładnie wyglądają. I tej krwistej chyba najzywsze. ;:108
Powojniki śliczne. Bardzo je lubię ;:167
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4986
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Wpadłam z rewizytą i od razu zachwyciłam się łanami irysów ;:215
Zdjęcia roślin obsypanych diamentami cudne, na dodatek kropelki się tak ładnie ułożyły, jakby je ktoś specjalnie ułożył :D I amorek taki cudny ;:173 Ostatnio mnie na nie wzięło... I nawet jeżyka masz własnego :D
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8336
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Aguś
Oglądając fotki z Twojego ogrodu naszła mnie refleksja ,że nasadzenia są naturalne i nie wymuszone, rośliny swojskie - ogólnie efekt jest dla mnie bardzo fajny.
Łubiny cudne, pewnie już pisałam. :D
Super widoczek z aniołkiem i szałwią.
Cały warzywnik prezentuje się sielsko i wspaniale.
Też lubię rumianek, ale u nas się nie udaje ,zbieram za to w sadzie, gdzie mamy pasiekę.
Czytam prognozy w moim kalendarzu i może lato takie złe nie będzie, ale raczej burze dadzą popalić i warto było by się przygotować.
Aguś widzę, że masz rdest - naturalistyczna bylina z różowymi przypominającymi pałki kwiatami.
Fajny jest gościu ,ale jak trochę więcej wilgoci dostanie to Ci wszystko zarośnie.
U mnie zarósł 1\3 rabaty.
Mam jeszcze pytanie - gdzie irysy bródkowe wysokie kupowałaś :?:
Coś chyba starsze odmiany masz, nietypowe.Nie żebym się przymawiała bo chyba takie mam ;:224
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12416
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Kolekcja łubinów cudowna, gratuluję...

No i widzę, że u Ciebie też się pojawiły ciekawe krzyżówki orlików, hihihi...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

O rany. Agusiu jak u Ciebie jest kolorowo. Ach... łubiny .Moje marzenie. Gdy byłam dzieckiem rosły sobie obok płotu razem z irysami..Potem nieprzesadzane od lat marniały, marniały aż zanikły całkiem. W tym roku kupiłam trzy sadzonki , takie patyczki łubinu w ogrodniczym. Wszystkie zaczęły się opuszczać ale: jedna padła jeszcze w domu w doniczce, druga po przesadzeniu. Ostatnia żyje, ale ma dopiero kilka listków. Odeszłam jednak od sedna sprawy czyli piękna Twojego ogródka.. te łubiny, iryski, pełne paków peonie, żurawki, powojniki.. Wszystko tak ładnie skomponowane. Truskawek i poziomek zazdraszczam :D :D , bo u nas w tym roku z nimi bieda z nędza ,Musimy pomyśleć o nowym miejscu i lepszej taktyce dbania o nie za rok
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Żurawki krwiste dostałam jakiś czas temu od naszej Sonii i bardzo je lubię. Kwiaty mają prześliczne. Pochwal się tym nowymi siewami z nakrapianymi, czerwonymi listeczkami. ;:65
Powojniki w ziemniakach mnie rozczulił...jaka dobra z niego duszą, by upiększać życie innym. :wink:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11772
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agnieszko podglądam, ale z pisaniem nie wyrabiam. :oops: Piwonie już cudne, ;:oj no i łubinów nie sposób ponownie nie pochwalić.
U mnie takie mozaikowe liście zaczęły mieć orliki odmianowe i karleją, słabo kwitną. Zamierzam je wyeksmitować, bo chyba jednak choroba, choć nikt w watku tematycznym nie potwierdził.
Miłego ogródkowania. ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”