Borówka amerykańska - 11 cz.

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3804
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Kończą się zbiory borówek niskich. Plony wspaniałe. Borówka wysoka w tym sezonie marnie. Po wiosennych mrozach -8C plon mocno się zredukował.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

U mnie borówki niskie odmiany Putte owocują trzeci tydzień i jeszcze z miesiąc poowocują. Owoców bardzo dużo.
wojti2o
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 2 cze 2019, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Jakie odmiany borówki niskiej polecacie?
Mam jeden krzak north country, ale jeszcze zielone jagody są na nim.
berthold61
200p
200p
Posty: 449
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Skoro owocowanie się kończy to mam pytanie czy można odcinać teraz te drobne gałązki czy trzeba czekać do zimy ? W zeszłym roku po owocowaniu borówki znacznie przyspieszyły wzrost więc po co ta drobnica ?.
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

wojti2o pisze:Jakie odmiany borówki niskiej polecacie?
Mam jeden krzak north country, ale jeszcze zielone jagody są na nim.
U mnie parę zielonych jeszcze jest ale większość już zjedzona. W tym sezonie mocno ją przyciąłem to i owoce były większe.
Z niskich mam Putte i polecam. Ma czarne owoce sporej wielkości jak na niskie odmiany, jest bardzo plenna i niewymagająca. Wystarczy 15-20litrowe wiadro i trochę kwaśnej ziemi i cieszymy się jagodami. Na zimę nigdy nie okrywam, stoi tak jak latem.
Chippewa następna fajna odmiana. Owoce duże jak u borówki wysokiej.
North Blue owoce większe wyraźnie od North Country. W zeszłym sezonie dojrzewała późno pomimo ciepłego lata. W tym sezonie też się na to zanosi więc jest to dobre uzupełnienie kolekcji borówek pół wysokich i niskich dla wydłużenia sezonu.
KazPliszka, moim zdaniem odmiana szczególna na tle innych borówek niskich i wysokich. Jagody ciemno-fioletowe, kuliste rewelacyjne w smaku jak dobrze dojrzeją. Ja ją mam drugi sezon w pojemniku i z wyglądu jest to borówka niska, mniejsza od North Blue i Chippewa. Z dwóch zamówionych tylko jedna okazała się tą odmianą. Gdyby dwie były nietrafione to pewnie do dzisiaj nie wiedziałbym że nie mam tej odmiany. Powtórzę, jest to odmiana wyraźnie różniącą się od innych smakiem i wyglądem owoców.
ogrodnikk1973
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 14 lip 2019, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Mam do wsadzenia kilkanaście krzewów. Planuje to zrobić w przyszłym tygodniu, zapowiadają upały więc pojawiły się u mnie małe znaki zapytania. Rozumiem, że przy wsadzaniu należy przeciąć bryłę korzeniową. Ale czy w takim terminie wsadzenia mam też od razu przyciąć pędy? Nie będzie to za duży szok dla rośliny?
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1490
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Bryłę korzeniową rozluźnić tylko trzeba, upał nie zrobi krzywdy jak zapewnisz wilgotne podłoże (w szkółkach rośliny stoją w mini doniczkach i świetnie rosną), wskazane zatem przykryć np korą i wiadomo podlewanie.
Pozdrawiam,
Tomek
chris18404
200p
200p
Posty: 233
Od: 3 maja 2013, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ciężkowic/Małopolska

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Mam trochę do wykorzystania kory z olchy nada się pod borówkę jako ściółka?
Jarzab
100p
100p
Posty: 140
Od: 11 cze 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Tomala3d pisze:
wojti2o pisze:Jakie odmiany borówki niskiej polecacie?
Mam jeden krzak north country, ale jeszcze zielone jagody są na nim.

KazPliszka, moim zdaniem odmiana szczególna na tle innych borówek niskich i wysokich. Jagody ciemno-fioletowe, kuliste rewelacyjne w smaku jak dobrze dojrzeją. Ja ją mam drugi sezon w pojemniku i z wyglądu jest to borówka niska, mniejsza od North Blue i Chippewa. Z dwóch zamówionych tylko jedna okazała się tą odmianą. Gdyby dwie były nietrafione to pewnie do dzisiaj nie wiedziałbym że nie mam tej odmiany. Powtórzę, jest to odmiana wyraźnie różniącą się od innych smakiem i wyglądem owoców.
Dla mnie north country tez wyraźnie się różni. Bankowo wyląduje u mnie. Pliszkę też sprawdzę po takiej rekomendacji.
Awatar użytkownika
patryk10015
500p
500p
Posty: 537
Od: 1 maja 2015, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

chris18404 pisze:Mam trochę do wykorzystania kory z olchy nada się pod borówkę jako ściółka?
Nie. Wyłącznie kora, trociny bądź igliwie z drzew iglastych.
sailor62
50p
50p
Posty: 96
Od: 1 cze 2015, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Proszę o podpowiedż kumatych w biochemii . Chodzi o zmieniający się odczyn wody . Podlewam borówki wodą ze strumyka . Woda ma pH 7 . Ale jak ją potrzymam kilka dni na słońcu w czarnym budowlanym wiadrze , to woda mętnieje i pH spada na 6 . Czy przyczyną jest rozwój , częściowe obumarcie i rozkład glonów .
kanap
200p
200p
Posty: 365
Od: 13 paź 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Temperatura wody ma wpływ na wskazania pH. LINK Jak się nie mylę to w linku jest odpowiedz.
danter
100p
100p
Posty: 169
Od: 11 kwie 2018, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wyszków

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Macie jakis sposób na to aby odstraszyć ptaki od borówki ? Jeszcze kilka dni i zjedza mi wszystkie owoce.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”