Brzoskwinia, morela, nektaryna - 1cz. (2006 -2017)

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Geniodekt
500p
500p
Posty: 519
Od: 27 kwie 2014, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reda, pomorskie

Re: Nektarynka , brzoskwinia - 2cz.(06.06-.....

Post »

Na moje to daleko rozwinięta kędzierzawość + ostry niedobór azotu i fosforu. Źle mi to wygląda, mówisz, że masz piaszczystą glebę, czyli pewnie składniki odżywcze są wymywane w głąb ziemi. Sama gnojówka pewnie nic nie da, warto zainwestować w nawóz fosforowy np. Microstar PZ.
Tomoe1986
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 mar 2015, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nektarynka , brzoskwinia - 2cz.(06.06-.....

Post »

Mam pytanie odnośnie mojej nektarynki. Mam dwie, jedna jest zdrowa i są małe owocki. Na drugiej owoców jest o wiele mniej, ale co mnie martwi to fakt, że jej liście zaczynają żółknąć i opadać. Nie skręcają się, więc kędzierzawość wykluczyłem. Poza tym drzewka były pryskane na zimę i na wiosnę. Ktoś wie co to może być? Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,

Piotrek
qwerty63
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 27 mar 2010, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nektarynka , brzoskwinia - 2cz.(06.06-.....

Post »

Hmm, taki jednolity mają kolor te liście, powiedziałbym że zdrowe. Ale w sumie nie mam doświadczenia.

Brzoskwinie mogą jeszcze w taką pogodę parcha złapać. Pokaż zdjęcia to będzie można prędzej coś powiedzieć.
SCSX
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 19 maja 2015, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nektarynka , brzoskwinia - 2cz.(06.06-.....

Post »

Witam

Mam pytanko dotyczące nektarynki HARCO. Kupiłem ją na jesieni, Jest posadzona w ciężkiej glinie i troche niepokoją mnie jej liście.Co jej może dolegać?
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Geniodekt
500p
500p
Posty: 519
Od: 27 kwie 2014, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reda, pomorskie

Re: Nektarynka , brzoskwinia - 2cz.(06.06-.....

Post »

Jest zagłodzona. Widać lekki niedobór azotu i potasu. Zapytaj w ogrodniczym o nawóz z dużą zawartością tych dwóch pierwiastków, standardowo polecam także podlewanie gnojówką. Też mam ciężką, gliniastą glebę i moja brzoskwinia wyglądała w zeszłym roku podobnie.
tmf30
200p
200p
Posty: 436
Od: 17 cze 2013, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Nektarynka , brzoskwinia - 2cz.(06.06-.....

Post »

Jak dla mnie to kędzierzawość.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Nektarynka , brzoskwinia - 2cz.(06.06-.....

Post »

U mnie brzoskwinia łapała kędzierzawość, bo nie zdążyłam wykonać oprysku miedzianem w fazie pąkowej. Gdy ściągnęłam zimową agrowłókninę z drzewka, ono już zaczynało kwitnąć :lol: Porażone liście zerwałam, wykonałam oprysk Carpene i chyba działa, bo nie widzę dalszego rozwoju choroby. Na mszyce, moim zdaniem, wystarcza mydło potasowe w płynie z czosnkiem. Nie ma sensu sięgać po chemię, gdy dają sobie radę ekologiczne środki. Karate zawiera lambda-cyhalotrynę, której przypisywane są właściwości rakotwórcze i podrażniające skórę, oczy oraz przy wdychaniu układ oddechowy.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Rafal111
200p
200p
Posty: 393
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Nektarynka , brzoskwinia - 2cz.(06.06-.....

Post »

Ja pryskałem brzoskwinie i nektaryne jak co roku miedzianem na zimę a mospilanem na wiosnę i...
Mam bardzo dużo małych owoców ale liści prawie już nie ma bo wszystkie porażone.
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
cewe
500p
500p
Posty: 555
Od: 28 lip 2013, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nektarynka , brzoskwinia - 2cz.(06.06-.....

Post »

A po co Mospilan?
Rafal111
200p
200p
Posty: 393
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Nektarynka , brzoskwinia - 2cz.(06.06-.....

Post »

oczywiście Sylitem :) pomyliłem bo teraz Mospilan na czasie

a można jeszcze teraz sylitem robić oprysk?
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
amanda1111
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 maja 2015, o 08:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nektarynka , brzoskwinia - 2cz.(06.06-.....

Post »

Witam
Proszę o pomoc, w tym roku kupiłam 3 śliczne drzewka ,dwie odmiany brzoskwini i jedną nektarynkę, wszystkie mają owocki :tan ,ale niestety, nie bardzo jeszcze umiem obchodzić się i pielęgnować te drzewka.Dopadła mszyca moją nektarynkę,zrobiłam oprysk na mszycę-i nagle zaczęły żółknąć i opadać listki,na wcześniejszych fotkach,które robiłam mojej nektarynce,zauważyłam takie czerwone plamki,przeraziłam się i opryskałam miedzianem :( .wszystko ze strachu zrobiłam na.. wariata i teraz boję się o moje drzewka ;:145 , czy jest szansa i ratunek dla mojej nektarynki? czy listki odrosną :|
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Nektarynka , brzoskwinia - 2cz.(06.06-.....

Post »

A ja nie pryskam miedzianem jesienią liści, tylko je wygrabuję i zbieram spod drzewka. Tylko, ze u mnie pod drzewkiem nie ma trawy,co ułatwia sprawę. Zresztą robię tak z liśćmi wszystkich drzew i krzewów owocowych. Potem kopię bardzo głęboki dól i zakopuję.
U mnie w okolicy rosnie dużo moreli i brzoskwini i w tym roku widzę, ze praktycznie wszystkie brzoskwinie są intensywnie porażone kędzierzawością. Morele też nie wyglądają dobrze, kwitły pięknie, ale teraz na wszystkich część gałęzi ma zaschnięte kwiaty i brak liści - takie zaschnięte kikuty sterczą na drzewach. U mnie jedna morela, szczepiona na ałyczy, rośnie zdrowo, ale ta na podkładce karłowej zmarzła w trakcie późnowiosennych przymrozków. Wczesną wiosna była OK, nawet miała nieliczne kwiaty.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
rpilski
50p
50p
Posty: 64
Od: 13 lut 2010, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Błonie, mazowieckie

Re: Nektarynka , brzoskwinia - 2cz.(06.06-.....

Post »

corazonbianco pisze:... Morele też nie wyglądają dobrze, kwitły pięknie, ale teraz na wszystkich część gałęzi ma zaschnięte kwiaty i brak liści - takie zaschnięte kikuty sterczą na drzewach...
może to monilioza
Pozdrawiam,
Radek
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”