Żywopłot z grabu

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2323
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Żywopłot z grabu

Post »

Pomysł wydaje się dobry. Co do terminu, jeśli nadal będą upały, lepiej poczekać aż się ochłodzi i sadzić na jesień.
Pozdrawiam Lucyna
miki13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 sie 2024, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żywopłot z grabu

Post »

A co z rozstawem sadzonek? 20-30cm czy 45?
Bo mam wrażenie, że wszyscy sadzą gęsto, te około 30cm. A w tym temacie jedna osoba się wypowiadało, że to jest za gęsto i lepiej 45cm odstępu między sadzonkami - przekonało mnie to, trzeba brać pod uwagę, że lewa i prawa sadzonka będzie miała gałązki (tak jakby tą odległość dzielić na pół).
Jak to jest? Co o tym sądzicie?
grapes
200p
200p
Posty: 277
Od: 26 cze 2012, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 6a

Re: Żywopłot z grabu

Post »

Czy przy małej ilości miejsca warto posadzić żywopłot z grabu? Myślałem o formie żywopłotu ok 50/150-170cm
Dodam że gleba przeciętna, blisko chodnika gdzie chodzą pieski i wiadomo co robią i raczej podlewanie będzie sporadyczne raczej to co z nieba spadnie. Oczywiście młode sadzonki po posadzeniu będę podlewać. Słońce jest przez pół dnia. Jak się taki żywopłot zachowuje bez podlewania w takie upały jaki mieliśmy tego lata? Nie schnie/nie choruje? Nie ma problemu jak z tujami?

Czy może bezpieczniejszy i bardziej funkcjonalny, wytrzymały będzie ligustr. Żywopłot z ligustru widziałem nawet węższy niż 50cm. Z tym miałem już do czynienia i w tym miejscu dość dobrze rośnie. Grab widziałem tylko w okolicy ale trudno porównywać bo ktoś może regularnie podlewać i nawozić i dlatego ładnie wygląda.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2323
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Żywopłot z grabu

Post »

Lepszy ligustr, łatwiej utrzymać w ryzach.
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”