Siedlisko z sosnami cz. 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Witaj ;:138
Ja w B też kupiłem Rh i też kwitnie.
Nazywa się Cunninghams White.
Może Twój ten sam.
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Ja też jestem ciekawa bo w moim ogródku to gości Amelka i jest jednym kwiatuszkiem bo tulipanki już przekwitły ;:180
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6363
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marzenko agama piękna, mamy ale jeszcze jest malutka bo ma 4 miesiące ;:138
Futrzaki jak zawsze u mnie na równi z roślinami ;:333
Ogród powoli rozkwita ;:167
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Witam w piątkowy, słoneczny póki co ranek. Ostatnio troszkę popadało, ale to jest kropla wody w morzu potrzeb na moich piaskach. Muszę podlewać, bo hortensje bukietowe zaraz mi uschną. Co prawda dałam im w doły po trochu gliny, żeby trzymała wilgoć, ale widać zbyt mało. Różom nie żałowałam i mają się całkiem nieźle. Louis Odier niebawem chyba zakwitnie :)

Ewa, staram się wstawiać zdjęcia, ale nie zawsze mam czas na ich obrabianie. Mam tylko w pracy taką możliwość. Skromna tiarella
Obrazek

Tamaryszku, jak miło Cię gościć w skromnych progach siedliska. Czytałam Twój blog, miłe uczucie czytać o znanym ogrodzie. Twój wątek czytałam zafascynowana Twoimi poczynaniami, pomysł używania kartonów znam przecież od Ciebie ;:108 , dzieliłam się nim potem z wieloma forumowymi koleżankami.
Odkąd mieszkam ponownie w siedlisku zawsze mam psy ze schroniska. Na początku miałam problem z ogrodzeniem (stare drewniane, połamane sztachety) i 2 psy zginęły pod kołami aut, część z nich odeszła od nas ze starości. Biorę starsze, na które nie ma chętnych. Gwiazdka ma ok.6 lat, ciągle jest przelękniona i łapczywa. Porywa jedzenie i gdzieś w kącie zjada. Jak mam gości to chowa się w zaroślach lub w budzie, powoli nabiera śmiałości do mojej siostry.
Agama brodata, którą mamy też jest z ogłoszenia, jesteśmy jej 3cim domem i zostanie u nas do końca. Jak bierzemy ją na zewnątrz to obserwujemy ją. W domu czasem chodzi swobodnie i potrafi schować się pod szafę, do kosza wiklinowego w łazience czy w pudle z zabawkami syna. Generalnie wygrzewa się w terrarium.
Płyty betonowe mam z tej oto oferty
http://allegro.pl/kostka-brukowa-plyta- ... 39043.html . Kolor piaskowy wzięłam i obawiam się czy to był dobry wybór. Z tego co pamiętam też masz jasny taras, z którego nie do końca jesteś zadowolona. Będziemy próbować sami układać. Chcę mieć duży taras ok.30m2. Czeka mnie przesadzanie i rozwalanie skalniaka, który i tak od 4ch lat czeka na rewitalizację.
Pamiętając, że różowego nie lubisz wstawiam floks delikatnie fioletowy
Obrazek

i fioletowy rh z Biedronki, kupiony 3 lata temu, kwitnie niezawodnie
Obrazek

Obrazek

ten rododendron wygląda jak różówy, bo rośnie w słońcu i kolor mu płowieje

Jureczku, tak, tak, tak, mam ten sam Rh co Ty z biedronki. Uważam, że warto kupować w tym sklepie rośliny. Mnie nie zawiodły żadne, mam tam kupione 11 rododendronów i mnóstwo cebulowych, które zgadzają się odmianowo z etykietami

dla Ciebie azalia wielkokwiatowa Gibraltar, jeszcze nierozwinięta
Obrazek

Obrazek

CDN...
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Elu, dzięki Tobie i wielu serdecznym osobom siedlisko cały czas kwitnie, jak tylko zaczną krokusy to potem do późnej jesieni mam jakieś kwiaty bądź krzewy kwitnące, a teraz to nawet Beatka Siringa przysłała mi kasztanowce, czyli kwitnące drzewa :heja .

jasnoróżowa azalia japońska, kupiła ich aż 10 Ela (Elakuznicom) na rynku w Łodzi dla mnie. Część wypadła, ale parę mam i cieszą oczy jak nie wiem. Przydałoby się wypielić między nimi taki drobny, wredny szczaw i ponownie wysypać solidnie korą

Obrazek

i jeszcze karminowa z bordowymi listeczkami
Obrazek

Marysiu, nasz Stefan ma ok.5 lat. Najpierw przez 2 lata był u pierwszego właściciela, kolejne 3 lata spędził w drugim domu. My jesteśmy jego trzecimi właścicielami. Już go nie oddamy. Zupełnie bezproblemowy gad. Trochę ociąga się przed jedzeniem warzyw i owoców, ale świerszcze czy drewnojady zjada jak szalony.
Masz rację, zwierzaki też muszą być w ogrodzie. Czasem potrafią doprowadzić do szału czy łez- Hiro uwielbia kopać i robić porządek z doniczkami na ganku. Jednak bez nich nasze życie byłoby puste.
Pochwalę się naszą jabłoneczką, która rośnie u nas już ok. 5lat, a dopiero w tym roku tak pięnie zakwitła

Obrazek

no i inne kwitnące w siedlisku
rewelacyjna wg. mnie kocimiętka z własnego wysiewu
Obrazek

i zarośnięta chwastami rabata :oops: z kocimiętką na obrzeżu
Obrazek

oraz nieaktualne już tulipany
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Teraz to już prawie całkiem świeże zdjęcia, bo z tamtego tygodnia, a więc

czosnek na różance przy tarasie, wkrótce będzie tu rewolucja i walka o każdy centymetr. Kupiłam płyty i może wreszcie po 10ciu latach będzie taras a nie trawnik pod oknem
Obrazek

Obrazek

przepraszam za jakość, bo zdjęcie ruszone, ale zaraz pokażę dlaczego
Obrazek

oczywiście piesek też chce mieć zdjęcia, więc musiał się pchać i oto efekt
Obrazek

przepraszam, że tak męczę zdjęciami azalii Gibraltar, ale nie mgę sięna nie napatrzeć, takie żarówki w ogrodzie. Posadziłam je jesienią
Tutaj siedlisko widziane zza płotu. Wracaliśmy właśnie z synem z deskorolki, a nasze kudłate czekały na nas na końcu działki
Obrazek

tutaj już bliżej domu- widać go zza gałęzi sosen po lewej, po prawej widać domek syna w ogrodzie
Obrazek

w tej dzikiej części siedliska posadziłam żarnowiec od Eli (elakuznicom) i się przyjął i rośnie. Wcześniejsze 2 próby zakończyły się fiaskiem. Widać ten od Eli dany od serca
Obrazek
na teraz muszę kończyć
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Jak widać część siedliska niby ucywilizowana, też jest zarośnięta. Tutaj na małym azaliowsku kwitnąca w pełni azalia japońska, sadzona w lipcy 2013r, w prawie 30'C, rośnie w słońcu
Obrazek

inna azalia japońska z tego samego okresu sadzenia, ta zakwitła 1/4 krzaczka
Obrazek

kolejna azalia japońska
Obrazek

i inna o ciemnych liściach i karminowych kwiatach
Obrazek

znów inna, Ela kupiła mi ich wted 10szt
Obrazek

przez te azalie to mnie znienawidzicie, bo pokazuję głównie je. Proszę o wybaczenie, ale teraz jest ich czas w ogrodzie, bynajmniej u mnie
Obrazek

ta dopiero się szykuje do kwitnienia
Obrazek

tutaj azalie ogrodowe (czerwone) na pierwszym planie i głębiej -przy korzeniach 3 rododendrony - Nova Zembla
Obrazek

proszę o wybaczenie, że pokazuję takie widoki- zarośnięte trawą wszystko, ale wokół Rh jest wypielone przy korzenu i wysypane korą.

tutaj druga rabata pod drugą sosną z azaliami Gibraltar
Obrazek

Obrazek

No i żeby nie było, że samayli azaliami żyję to
Obrazek

kokoryczka przy budującej się 3-4 lata altanie, która wciąż nie ma dachu :oops:
Obrazek

i maki, które nieodłącznie kojarzą mi się z Irminką
Obrazek

Obrazek

mam nawet takiego chabra
Obrazek

Na koniec trochę białego koloru

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę udanego weekendu
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Jestem pełna podziwu dla Twojej pracy ale efekty widać ;:215 Zajrzyj do mnie ;:196
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Elu witaj, byłam u Ciebie i widziałam cudeńka. Mimo wszystko ogród pięknie Ci kwitnie, wszystko rośnie jak na drożdżach. Najwspanialsza jednak wnusia, mam chrześniaka niewiele starszego, bo z marca. Słodziaki są takie dzieci. I jeszcze chętnie w ogrodzie spędzają czas. Potem to już różnie bywa, mój 6-latek teraz już coraz mniej ma zacięcia ogrodowego. Podleje rośliny i czasem coś poda, przyniesie. Niby niewiele, ale jednak coś tam pomaga. Życzę Ci dużo zdrówka, żebyś jak najwięcej ogrodnictwa zaszczepiła w Amelce.
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marzenko, pokazuj azalie i rododendrony bez ograniczeń. Nie mam ich u siebie, więc sycę oczy w cudzych ogrodach ;:108 .
Maczki masz cudne, takie subtelne. Moje wysiewane maki wschodnie wyrosły monstrualnie, pomimo posadzenia przy murze, żeby miały sucho. Mam nadzieję, że nie będą pomarańczowe ;:218 .
Pieski masz piękne. My ostatnio straciliśmy starego kundelka Kajtka. Młody - Tofik szukał go po wszystkich zakamarkach, brakuje mu towarzystwa.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marzenko od zawsze podziwiam, jaka jesteś dzielna i pracowita, ale ja także uważam, że układanie kostki to nie praca dla kobiety, w dodatku tak zajętej. Nie rób tego sama. ;:185 Ja się na tym nie znam, ale myślę, że bez tzw podsypki nie wyjdzie dobrze.
Pieski cudowne, takie jednakowe. ;:138 Twój Synek z pewnością szczęśliwy, a terenu do zabawy mu nie brakuje.
Co raz więcej roślin kwitnie w Twoim ogrodzie, a moje czosnki po zimie zginęły. :)
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marzenko :wit nie wiem czy mnie pamiętasz kiedyś do ciebie często zaglądałam ( miałam inny nick) fajnie że bierzesz zwierzaki które by najprawdopodobniej nie znalazły domu dobrze że jeszcze są tacy ludzie którzy mają dobre serduszka ;:167 Ja również mam dwie przybłędy kota i psa sprawiają nam masę problemów zwłaszcza pies jest nie do wytrzymania no ale cóż nie oddamy będziemy się męczyć :;230
Zapomniałabym Stefana pochwalić świetny zwierzak ;:oj chciałabym takiego
bebeluch
1000p
1000p
Posty: 3521
Od: 26 gru 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marzenko :wit
Azalie bardzo mnie kusza ale do tej pory ponosiłam przy ich uprawia porażki
a u Ciebie jak widać ładnie rosną ;:333
Mędrzec potrafi uczyć się nawet od Głupca. Głupiec nie uczy się nigdy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”