Pelargonia - wysiew nasion Cz.3

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Wschodziły bez problemu a za opakowanie 10-12 nasion płaciłam ok. 3zł.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Może warto wysiać. :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Hej. Niestety nie mam fotek ale moje pelargonie z nasion kwitną całkiem dobrze tylko kwiaty mają jakieś takie małe. Trafiło mi się kilka kolorów w mixie w tym cos obok białego. Jak komp będzie sprawny to postaram się wstawić fotki moich. Z pewnością w przyszłym roku nie wysieje. Sporo z tym zabawy więc zostawię kilka kolorów i będę rozmnażanie z sadzonek . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Zaczynam sezon siewczy. :) W ramach eksperymentu chcę wysiać pelargonie z własnych nasion już teraz. :D Zimuję rośliny mateczne, więc w razie niepowodzenia strat jako takich nie będzie.:roll: Ktoś coś jeszcze? :wink:
Awatar użytkownika
neska133
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lip 2014, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Myślę że to troszkę za wcześnie, ale jeśli masz wystarczająco dużo miejsca na parapetach to czemu nie.
Większe będą na wiosnę i jak będzie można wynieść je na dwór to pewnie już będą kwitły.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Hej. Ja w tym roku nie sieję pelargonii. W zeszłym sezonie zrobiłam to po raz pierwszy i ostatni. Rezultaty jakie otrzymałam niestety nie były zadowalające w stosunku do pracy jaką włożyłam aby otrzymać sadzonki. Rośliny kwitły ale kwiaty były mizerne, małe w porównaniu z tymi, które rozmnażałam przez sadzonki. Nawet pokrój miały słaby. Może to po części wina tak ciężkiego lata jakie mieliśmy. No cóż , jak ktoś lubi zabawę i ma miejsce to może się bawić. Ja jednak rezygnuję tak samo jak z petunii . W każdym razie Wszystkim siejącym życzę sukcesów :wit .
Awatar użytkownika
neska133
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lip 2014, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Na początku tego roku siałam pelargonie i surfinie , pelargonie były śliczne, grube łodygi , śliczne duże kwiaty tylko trochę póżno zaczęły kwitnąć ale to chyba wina upałów. Poza tym nie wiadomo na jakie trafisznasiona. Mam taką starą sadzonkę pelargonii której mimo że przekwita nie opadają płatki więc ją zostawiam co roku na rozmnożenie i w przyszłym roku dlatego nie sieję .
Z surfiniami jest sporo zachodu, siałam je chyba ze trzy razy, one są takie maciupeńkie, strasznie dużo pracy potrzeba włożyć żeby coś urosło. Robiłam to tylko dla własnej satysfakcji, w tym roku się już nie bawię, nie ma miejsca na parapetach.
Awatar użytkownika
gaura
500p
500p
Posty: 860
Od: 14 lut 2013, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

A ja na dniach będę wysiewać pelargonie :) i tym pięknym gestem rozpocznę kolejny miły sezon ogrodniczy ;)
Tym razem na początek będzie to mix kolorów. Białe zostały mi z tego sezonu, zrobię z nich sadzonki.
Pozdrawiam, Kasia
Awatar użytkownika
Andzia1967
200p
200p
Posty: 305
Od: 1 kwie 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Dziś zatęskniłam za moimi pelargoniami i żeby się bardziej zmotywować do wysiania nasionek oraz zainaugurowania sezonu siewczego AD 2016 wrzucam parę fotek pelargonii wychodowanych z nasionek.
Tak oto wyglądały w 2015 r. na balkonie i parapetach. Pozostawiałam na przezimowanie jedną skrzyneczkę -trzymam ją na klatce schodowej. Około 10 stycznia zamierzam wysiać nasionka nowych pelargonii : białe , różowe i po raz pierwszy fioletowe.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
MoniaK
200p
200p
Posty: 383
Od: 25 cze 2013, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Andzia1967 pisze:Około 10 stycznia zamierzam wysiać nasionka nowych pelargonii : białe , różowe i po raz pierwszy fioletowe.
Kochana bardzo chciałabym wyhodować fioletowe pelargonie, ale jak do tej pory nie potrafiłam uzyskać tego koloru pomimo że na opakowaniu były zamieszczone zdjęcia dorodnych fioletowych pelasiek.
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Podobnie, jak u mnie.
Stronę wcześniej pokazałam 2 zdjęcia,, na pierwszym niby te fioletowe. Moim zdaniem mocny róż, jednak daleki od fioletu. Ale i tak ładne. :D
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Siejecie już? Moje maleństwa mają już po 2 listki właściwe i wcale się nie wyciągnęły ;:138
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Ja w tym roku nie sieję. Moje białe pelargonie kwitły pięknie ale...dopiero od lipca. Trochę za późno. Natomiast sadzonki pobrane z rośliny matecznej wiozłam w maju na działkę już z kwiatami.

Moje zeszłoroczne - białe z wysiewu, czerwone z sadzonek. Fotki z sierpnia 2015r.

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”