Mój pierwszy storczyk, phalaenopsis

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Ciekawe jak będzie zapakowany - przecież to takie delikatne rośliny. :roll:
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Dorotko Właśnie ,też jestem ciekawa jak on dotrze , bo oprócz solidnego zapakowania ważna jest też temperatura ,w której przebywa.A pąki i kwiaty są takie delikatne!!
Na poczcie się nie pieszczą.Moja mandarynka była bardzo solidnie zapakowana. Byłam zaskoczona bo nawet nie miała napisu" Ostrożnie" i strzałki pokazującej gdzie jest góra.
Pan, który mi ją przyniósł , po prostu obracał kartonikiem.
Byłam w szoku.Ale mandarynka przeżyła ten transport (chociaż akurat w nocy były przymrozki i bałam się ,że przemarznie).I po odpakowaniu wyglądała ok.Straciła tylko jeden listek.
Więc może storczyk też przetrzyma tą podróż.
Bardzo jestem ciekawa ?
Czekam z niecierpliwością na dostarczenie Ci kwiatuszka.

Pozdrawiam
Jagoda
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Witaj Jagudko ! To wszystko zależy od sprzedawcy. Kupowałam już kilka razy kwiaty na allego (zależy od kogo) i musze powiedzieć, że jest różnie. Tobie życzę, aby twoje maleństwa dotarły w końcu w wyśmienitym stanie.
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Mam nadzieje, że jakoś dotrze 8) o paki i kwiaty sie nie martwię - bo przekwitniętego kupiłam :roll: Ale ileż można czekać :evil:
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Post »

Weszłam sobie do Ciebie Dorotko i widzę, masz już kilka uśmiechniętych storczyków :lol:
Mnie podoba sie ten żółtawy z kropkami wokół warżki - czy on jest cały jasno żółty?
... i jeszcze ta bało -różowa panterka -bardzo wytworna 8)
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Ewciu ten żółty ma taki bardziej nasycony ciepły kolor z plamkami pomarańczowymi :P a ten różowo-biały to mój ulubieniec :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Post »

...no to oba -to moje klimaty 8)
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Dziewczyny - przyszedł w końcu storczyk od tego kolesia z allegro 8) listki ma trochę sfatygowane(to chyba wynik długiej podróży w pudełku) i korzenie w niezbyt rewelacyjnym stanie :? zresztą same zobaczcie :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Dorocia na liściu to chyba uszkodzenie mechaniczne, ale to podłoże jest wg mnie do wymiany i trzymam kciuki, by odwdzięczył Ci się kwitnieniem ;:215
a jaki to Phalaenopsis, że skusiłaś się na zakup na allegro :?: Pytam, bo sama oglądam Paphiopedilum, ale boję się zaryzykować, bo ja to należę do tych, co lubią pomacać przed zakupem ;:225
Juź dotarłam, co to za storczyk - biały z ogromnymi kwiatami, czyli mój przedostatni nabytek Obrazek który niestety zgubił jeden pączek ;:199
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dobrze że w końcu dotarł, teraz czas na małą reanimację :wink:
chyba trzeba przesadzić do innego podłoża bo to z mchem jakoś podejrzanie wygląda :? i listki przetrzeć miękką wodą i powinno być ok ;:109
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Post »

może nie będzie tak źle. Listek będzie miał bliznę, ale z nią też da się żyć.
A korzenie...hmmm... czasem z góry są takie nieciekawe, ale wydaje mi się, że powinnaś popatrzeć również na te, ktore są widoczne wewnątrz - czyli podejrzyj przez ścianki doniczki, czy korzonki są w porządku :?... oj tak, w takich przypadkach przezroczyste doniczki sprawdzają się wyśmienicie

jestem ciekawa, czy zamawiając roślinkę, byłaś poinformowana o kolorze/ksztalcie kwiatów?
...bo teraz widzę, że to przekwitnięty storczyk
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Właśnie się biorę za reanimację :D to podłoże też mi jakoś dziwnie wygląda :roll: a o listka się nie martwię- nie jest tak źle 8)
Soniu to falenopsis (ponoć) o pięknych, ogromnych, białych kwiatach (jak twierdzi sprzedawca) :D - dokładnie taki jak pokazałaś. kupiłam przekwitniętego, bo promocja była :roll: a poza tym większa frajda jak się takiego do kwitnienia doprowadzi, czego jeszcze nie miałam okazji doświadczyć :twisted: zobaczymy - może się uda :twisted:
Ewciu korzonki w środku całkiem w porządku :D a kolor był podany - w opisie aukcji - chociaż z tego się sprzedawca wywiązał - bo z czasem realizacji to tragedia - dokładnie 25 dni czekałam na niego - od wpłaty - dodam jeszcze, że za przesyłkę - za priorytet zabuliłam :evil: na razie na allegro kwiatków kupować nie zamierzam ( nauczka :x ) przynajmniej u tego sprzedawcy :roll:
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Post »

no nie wiem, czy tak od razu ostro z tym przesadzniem :roll:
W sumie wyglada nieźle. rósł w tym podłożu jakiś czas i widać, że było mu dobrze.
Ja bym dobrze przyjrzała się korzemiom przez ściankę, a na przesadzanie zawsze będzie czas
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”