Granat - uprawa, pielęgnacja, sianie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
aner
200p
200p
Posty: 226
Od: 3 sie 2009, o 10:42
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Granat - problem

Post »

Madziu-hoduję granaty(wysiane z owocu)od 2008roku,sporo siewek porozdawałam ,sobie zostawiłam 2 sztuki.Zalecają przycinanie w marcu nim wypuści listki.Ponieważ masz młodziutkie roślinki,to po przesadzeniu do osobnych doniczek gdzieś za 2 tyg.proponowała bym uszczknąć czubki,rozkrzewią się ładnie.Doniczki muszą być małe,granaty nie lubią dużych doniczek jak również przesadzania,zimą temp.5-10st.umiarkowane podlewanie.Od połowy maja można wystawić na taras lub wkopać w ziemię,wtedy podlewać i nawozić obficie.Zimą straci listki i zaczniesz w marcu od przycinania itd.Aha ziemia lekko kwaśna lub zasadowa(normalna).Powodzenia :wit
Renia
madzia666
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 11 gru 2010, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Granat - problem

Post »

Dzięki, chcialam juz w czwartek przesadzac, teraz sie powstrzymam:) troche brazowieja im koncowki lisci myslalam ze to od tego ze maja za malo miejsca... ale jednak chyba nie w tym lezy problem
aner
200p
200p
Posty: 226
Od: 3 sie 2009, o 10:42
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Granat - problem

Post »

Może źle się wyraziłam przesadź teraz a za 2tyg. przytnij.
Renia
madzia666
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 11 gru 2010, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Granat - problem

Post »

juz przesadzone, ktos wie od czego granatm moga robic sie takie plamy na lisciach?? i czemu koncowki lisci brazowieja??
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2329
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Granat - problem

Post »

Może za niska wilgotność.
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Awatar użytkownika
mateo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1253
Od: 12 kwie 2009, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Granat - problem

Post »

Albo za wysoka temperatura; u mnie rośnie młody granat na oknie na zimnej klatce schodowej, powoli wypuszcza nowe listki i nic mu nie jest
tree
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 10 paź 2010, o 09:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Granat - problem

Post »

Witam! Według mnie listki brązowieją bo Twoje granaty maja za mokro. Ogranicz nieco podlewanie za to spryskuj je codziennie.
Dodam jeszcze ze Twoje siewki nieźle wybujały, musisz im zapewnić jak najwięcej światła.
Awatar użytkownika
Frania
50p
50p
Posty: 82
Od: 7 wrz 2008, o 09:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Granat - problem

Post »

Mój granat ma 10 miesięcy i już ma 1 pączek kwiatowy.Stoi cały czas na parapecie okna zachodniego.Podlewam go dość często.Jak miał wysokość około 20 cm to go przycięłam o jakieś 8 cm. rozkrzewił się ale tylko 3-ma odnóżkami Nadal jest wiotki ale nie choruje.Poczekam do pełnej wiosny i wystawię go na balkon.
Pączek kwiatowy jakoś się nie śpieszy z rozwinięciem.
Od czasu do czasu gubi po kilka liści ale te liście po prostu żółkną i odpadają
Cieszmy się z każdego dnia
tree
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 10 paź 2010, o 09:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Granat - problem

Post »

Aby granat się krzewił trzeba uszczykiwać młode odrosty, można to robić przez cały rok. Mój granat jak wypuszcza odrosty to pozostawiam 3 oczka resztę uszczykuje i krzewi się bardzo ładnie.
Awatar użytkownika
Frania
50p
50p
Posty: 82
Od: 7 wrz 2008, o 09:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Granat - problem

Post »

tree oczywiście że trzeba uszczykiwać ale podobno granat zawiązuje kwiaty właśnie na końcówkach ,to jak tak systematycznie uszczykujesz to pewnie nie kwitnie albo się mylę .Może jednak warto go najpierw rozkrzewić a później niech obficie kwitnie.
Cieszmy się z każdego dnia
Awatar użytkownika
mateo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1253
Od: 12 kwie 2009, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Granat - problem

Post »

Frania, wyhodowałaś go z nasiona?
To jest jakaś specjalna odmiana, czy ze zwykłego nasiona wyjętego z owocu?
Ja mam granata od 2-3 lat, mocno się rozkrzewia, ale kwiatów do tej pory nie miał.
tree
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 10 paź 2010, o 09:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Granat - problem

Post »

Mam kilka granatów z nasion, niektóre uszczykuje inne nie. Ale od 3 lat żaden nie kwitł :( za to kupiony na allegro kwitnie kilka razy do roku i ma owce.
Awatar użytkownika
Frania
50p
50p
Posty: 82
Od: 7 wrz 2008, o 09:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Granat - problem

Post »

mateo ten mój granat to odmiana ozdobna bo zebrałam nasionka z roślinki która miała wysokość około 1m a owocki były wielkości dużej wiśni.Teraz czekam aż pączek się rozwinie ale coś stoi w miejscu może ma za zimno chociaż stoi na parapecie pod grzejnikiem.
Cieszmy się z każdego dnia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”