Astry- uprawa

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Astry

Post »

No to ja swoje juz wczoraj posadzilam do gruntu i byl to chyba OGROMNY bład.... bo sypie snieg ;:223 cos mi sie wydaje ze bedzie po nich :evil:
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Astry

Post »

Jak Wasze astry. U mnie rosną jak oszalałe :D i mam nadzieje, że tak bedzie nadal.
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Astry

Post »

Moje alpejskie (byliny też siane), rosną szybciej niż te jednoroczne.. :? Nawet pąków nie mają jeszcze. Jakoś się im nie spieszy
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12391
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Astry

Post »

Moje jakoś rosną. Nawet gęsto i bujnie. Oczywiście te z PNOS-u, bo z tych z Plantico nic nie wyszło. No... prawie nic ? a dokładniej całe dwie roślinki z całej torebki nasion.

Biorąc pod uwagę, kiedy większość z nich była posiana (dosiewałem systematycznie od marca, ale wykiełkowały dopiero te z ostatniego siewu ? jakoś na początku maja) ? na kwiatki sobie jeszcze poczekam.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Astry

Post »

Ja też siałam jednoroczne z Plantico, lipa jak nie wiem z połowy torebki wyszło chyba z 15? Ale rosną tak jakby musiały a nie z radości.Dobrze że ketmie mi nadrabiają..
Awatar użytkownika
Kama20
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 14 kwie 2011, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Astry

Post »

witam
u mnie na astrach pojawiły się najprawdopodobniej mszyce.
Pomóżcie czym je zlikwidować?
oczywiscie młode listki się zwinęły, jak by nie mogły jeść tych starych liści :cry:
wieczorkiem dodam zdjecia
Pozdrawiam:
Kama
Awatar użytkownika
Kama20
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 14 kwie 2011, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Astry

Post »

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam:
Kama
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12391
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Astry

Post »

Tak się zastanawiam, czy to tylko mszyce, czy też może dodatkowo te nieszczęsne owady podżerające roślinki zainfekowały Ci je fitoplazmami ? na co mógłby wskazywać fakt, iż Twój aster wypuszcza pędy z każdego kąta liściowego.

Powiem Ci szczerze, że sam mam jednego astra, który wygląda bardzo podobnie jak Twój (tylko że pąki boczne już trochę bardziej się rozwinęły i jeszcze w dodatku oczywiście z każdego kąta liścia pędu bocznego wyrasta kolejny pęd). Mszyc nie stwierdziłem (to znaczy: na pewno były ? bo coś tę roślinę zainfekowało ? ale udało się je wyeliminować opryskami). W dodatku inne astry rosnące w tej samej skrzynce wyglądają normalnie.

U mnie infekcję przeniosły jakieś paskudne owady z hibiskusa (sianego z zebranych pod blokiem nasion) - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... y#p2300565 ? już go wywaliłem, a doniczkę wyparzyłem gorącą wodą, ale jak widać zaraza zdążyła się rozprzestrzenić.

Oczywiście nie mam pewności, że to to, ale objawy by się zgadzały.

Najgorsze jest w tym wszystkim to, że infekcja fitoplazmami jest w zasadzie nieuleczalna. Owszem, tetracykliny działają na nie bakteriostatycznie (ale nie bakteriobójczo), no ale kto będzie podlewał rośliny antybiotykami?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Kama20
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 14 kwie 2011, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Astry

Post »

No własnie lepiej się im przyjżałam wczoraj i okazało się, że na moim srebrnym świerku są jakieś czarne drobniutkie stworzonka, które zrzeraja tylko dolne gałęzie. Stworzonka musiały przejść na astry bo je posadziłam obok świerka i też są mszyce ale bardzo mało chyba że dopiero się rozwijają.
Tak czy siak dziś robię oprysk.
Pozdrawiam:
Kama
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Astry

Post »

Moje astry wygladają tak samo, jak Twoje, Kama. Podejrzewałam mszyce czyściecowo-porzeczkowe, bo są takie same zmainy na lisciach, ale mszyc nie widzę, a one są widoczne bez problemu. :roll:
Awatar użytkownika
sosna1
500p
500p
Posty: 673
Od: 23 mar 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Mazury

Re: Astry

Post »

Mszyce były, już nie ma. Teraz nowa polka. Ciemno brązowe, okrągłe, duże plamy na liściach. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co to jest?
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Astry

Post »

moje tez maja takie pozwijane liscie...., sasiadka mnie uswiadomila ze cos je zaatakowalo i bedzie trzeba je popryskac, tylko pytanie czym? :D
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Astry

Post »

Moje też mają takie liście :roll: A może by można przyjąć, że skoro tak wyglądają u większości to jest to norma ;:224
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”