Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
mallan
50p
50p
Posty: 54
Od: 19 maja 2011, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

botanik1 pisze:Czy ktoś stosował Planton S (do surfinii) do takich roślin kwitnących jak pelargonie, aksamitki, begonie itp.? Z jakim skutkiem?
Tak w zeszłym roku,do pelargoni jakoś nie bardzo się nadawał bo słabo kwitły,ale reszta surfinie,osteospermum,bakopa,uczep,aksamitki,sundawille,kobea kwitły pięknie,pelargonie szczególnie te zwisające są bardzo wymagające co do nawozu tak jak datury,ja Polecam substral lub compo,efekty można zobaczyć stronę wczesniej jak mi wszystko kwitnie.
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
botanik1
200p
200p
Posty: 274
Od: 21 lut 2009, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 7a

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Sanwitalia z lobelią (lobelia z sanwitalią). :wink: :lol:

Obrazek

Obrazek
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1823
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Co radzicie posadzić do drewnianych skrzyń stojących w cieniu ( dokładniej słońce do 10 rano), żeby cieszyło oczy także zimą?
x-d-a
---
Posty: 7090
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Pomyślałam o żurawkach - wiekszość lubi cień, nie traci liści na zimę, no i jest mnóstwo odmian, z których można wyczarować ładne kompozycje :P
Z niedużych, nadających się do skrzynek zimozielonych znoszących cień to są jeszcze kiścienie i trzmieliny.
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1823
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

O żurawkach też myślałam, zerknę na kiścienie i trzmieliny. Dzięki. :D
-piegowata-
100p
100p
Posty: 106
Od: 5 paź 2011, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

[quote="mallan"]Witam wszystkich serdecznie
Mój balkon tego roku wygląda tak :
Obrazek


piękny balkon:)
jak się nazywają te malutkie białe kwiatuszki?
mallan
50p
50p
Posty: 54
Od: 19 maja 2011, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

To lobelia.
Pozdrawiam:)
LeroyMerlin
200p
200p
Posty: 385
Od: 24 maja 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Czas roślin balkonowych powoli dobiega końca. Warto jednak pamiętać, że jesienią też możemy zadbać o nasze balkony i obsadzić dotychczasowe donice, jesiennymi roślinami. Oczywiście prym wiodą tutaj wrzosy i wrzośce. Może macie jeszcze jakieś inne i swoje sprawdzone kompozycje na jesień?

Pozdrawiam,
Wojtek - LM
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
mallan
50p
50p
Posty: 54
Od: 19 maja 2011, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja mimo tego że u mnie wszystko sezonowe właśnie teraz kwitnie bardzo obficie więc balkon jest kolorowy,to mam na balkonie wrzosy,wrzośćce,cyklameny,chryzantemy,starca,bratki,te rośliny zostaną tam do końca bo sezonowe na noc nie długo będe musiał zabrać na klatkę.
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Patrycja91
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2012, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Witam, czy mógłby mi ktoś doradzić co posadzić w "korytkach" na tarasie, który jest usytuowany po zachodniej stronie domu? Chciałabym, żeby to były kwiaty, z tym, że nie wiem które zniosłyby tyle słońca i pięknie kwitły :)

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Pozdrawiam.
Patrycja - storczykomaniaczka :)
=>Moja storczykolandia<=
malgorzatabajor
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 17 sty 2012, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Witam , mój taras jest skierowany na północ-wschód ,praktycznie też był cały czas w cieniu bo słonko tam świeci tylko do 10.00 ,super rosły begonie zwisające, fuksje,surfinie i petunie, w tym roku chcę spróbować połączyć tytoń czerwony z niebieską lobelią w okrągłej donicy, i do korytek komarzyca i pokrzywka ozdobna .Zobaczymy co z tego wyjdzie, sama czekam na jakieś fajne połączenia kwiatowe.
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja natomiast mam balkon po stronie południowej i od 10 właściwie do zachodu pełne słońce. Jak w "Janko muzykant" na 3 zdrowaśki na balkon, jak do pieca. Mam zamiar osłonić się kratką drewnianą a na nią puścić kolczurkę klapowaną i fasolę wielkokwiatową. "Pod nogami" wysieję tzw kompozycje nasion jednorocznych ( czerwoną, żółtą, niebieską ). Takie mam marzenie a jak wyjdzie - zobaczymy.
malgorzatabajor
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 17 sty 2012, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Na pewno na zachodniej stronie poradzą sobie pelargonie to wiem ze swojego doświadczenia, bo mam jedno okno na zachód i pięknie tam rosły ,nawet na południowym oknie sobie poradziły,w takim słonku podlewanie 2 razy dziennie to dalej było mało , na pewno ktoś bardziej doświadczony doradzi Ci lepiej . :wit
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”