30 - metrowe maleństwo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
magnolia15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 993
Od: 26 sty 2009, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: biesal.warmia i mazury

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

:wit Bożenko.
Pięknie wygląda Twoja oaza zieleni i ta kolekcja roślinek robi wrażenie.
Moje wątki
Zapraszam,Marzena
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Mój Peris nawet nie ma zamiaru kwitnąć :roll: Piękny kolor ma rozplenica ;:215
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

evluk Witaj u mnie! Niestety mam tylko te zdjęcia skrzyń z ubiegłego roku, które tu wstawiłam :( Ale jeśli chcesz to opiszę Ci to nasadzenie lub narysuję;) Kompozycja zupełnie przypadkowa, to co miałam pod ręką... Mi też się spodobała. Najważniejsze jest tło z powojników, bo te na dole kwitną okresowo (oprócz dalii). Mam dwie takie skrzynie pod ścianą budynku, zajmują prawie cały bok ściany. Komponuje się nawet, nawet..., ale pewnie rabatka przy budynku wyglądałaby ładniej;) nie chciałam jednak tam nic sadzić, żeby nie było za mokro przy ścianie. Chociaż miałam pomysł z paprociami i hostami...

magnolia15 Witam Cię! Rzeczywiście to maleńka oaza wokół pustynnego widoku na ściany budynków;)

edi13 może u mnie jest trochę cieplej... Ale pociesz się, że u Ciebie już powojniki ruszają, a moje dwa suche badylki są pod obserwacją...
Awatar użytkownika
ihasia
500p
500p
Posty: 600
Od: 19 maja 2008, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bawaria

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Witaj Bozenko- prosilas o zdjecia mojego miniaturowego skrawka:-)) juz sa. Dzisiaj juz podczas rozmowy z tesciowa planowalam co dalej będę w ogrodeczku robic- maz sie tylko w czolo pukal i smial pod nosem:-) w planach mam kuno jasminowca wonnego, zrobienie skalniaczka mikoskopijnego- tak nas fantazja poniosla ze i wedzarnie wymyslilam ze zrobie- malutka:-)) Ciekawa jestem czy mi sie to uda- poki co wchodze do Twojego ogrodu zeby oczy nacieszyc:-)))u mnie poki co szaro buro i ponuro.
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

evluk znalazłam jeszcze takie zdjęcie. I przy okazji stwierdziłam, że muszę do skrzyni drewnianą kratę ażurową dorobić zamiast tych tyczek bambusowych, bo mi się średnio podobają...

Obrazek

ihasia zaraz wpadam! A ja myślałam, że u Ciebie cieplej niż u nas :shock:
Jak mówiłam wszystkim, że robimy oczko w ogródku, to się pukali w czoło :wink: Także wszystko przed Tobą, byleby to ładnie i estetycznie ułożyć:)
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Zrobiłam zdjęcie mojej Pęcherznicy 'Diabolo' prowadzonej "na pieńku"

Edytko ona ma też 1,2 m, wczoraj ją trochę zaplotłam wyżej i podpięłam. Korona zrobiła się trochę węższa, ale pewnie się rozrośnie;) Docelowo mam zamiar "pieniek" prowadzić do 1,3 albo wyżej jak będzie rosła;) Na tej siatce za pęcherznicą, tuja i innymi planuje na dniach postawić drewnianą ażurową kratę z clematisami, tylko nie wiem czy nie będzie im za bardzo wiało...

Obrazek

obok pęcherznicy rosną Tuja Szmaragd, bukszpan formowany na kulkę, tuja Golden Globe i rododendron, który co roku mi nie kwtinie ( schną pąki) i jest brzydki... Chce go zamienić właśnie na Limelight;)
Poza tym drewniane obrzeże będzie zamienione na obwódkę z bukszpanu, taką jak kilka zdjęć wyżej;)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Wg mnie pieniek za gruby , wytnij przy samym dole gałęzie , zostaw tak aby było 5 góra sześć i zapleć warkocz, zwiąż opaskami i wbij obok palik . Koronę ciachnij ,ciężko mi powiedzieć ile bo zdjęcie przekłamuje wysokość , ale wszystkie te badylki na równo 30- 40 cm. Korona pięknie odbije :wit
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7091
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Moja Diabolo tez prowadze na pniu od czerwca chyba ale nie plote, tylko wyprowadzilam jeden najmocniejszy ped na prosto przy paliku - reszte wycielam. W tym roku ciachnelam jej gore i czekam az zacznie sie zageszczac, bo na razie chudzielec z niej jest ale podrosla przez sezon znacznie.
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Bożenko bardzo dziękuje za fotkę i wyjaśnienia ;:196
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Edytko dziękuję, że zajrzałaś:) Właśnie też mi się wydawało, że jest za dużo gałązek na pień... Wobec tego ciachnę jak mówisz, tylko nie wiem czy zaplotę resztę, bo już się trochę odkształciły i stwardniały... A koronę chciałam ciąć po kwitnieniu... Czy jak teraz ją ciachnę to mi zakwitnie w tym roku?

Jule już byłam w Twoim ogrodzie, tylko nie zostawiłam wpisu... bo zamierzałam jeszcze raz wrócić i na spokojnie obejrzeć;). Poszukam u Ciebie tej pęcherznicy ;:108

evlukproszę Cie bardzo :wit
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7091
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Bozka foty dobrej nie mam niestety - to jest chyba jedyne foto jakie mam i do tego nie za bardzo cos widac. Diabolo
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Dziękuje;) Ja właśnie u Ciebie teraz jestem:))) i zachwycam się!
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

:wit

Witaj Bożenko na forum :)
Pięknie urządziłaś swój kawałek ;:138 sporo roślin,u ciebie i jeszcze oczko wodne ;:oj
Pozdrawiam ;:7
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”