Ogródek Gosi cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8473
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Goś to już kolejny wątek...jak ten czas zachrzania. ;:oj
U Ciebie wrzosy się już panoszą ale na szczęście jeszcze gaurę można dostrzec, cudne róże no i te jeżówki. ;:138
Cudownie zwłaszcza, że trochę się ochłodziło i można normalnie oddychać.....
Cieszę się razem z Tobą na pączki na Geofku. :D
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Witaj Ewo, :wit
Cieszę się, że podoba Ci sie mój bałaganik. Powoli zaczynam już walczyć z nim, ale to daleka droga. A owady faktycznie lubia mój ogród.
Wpadaj kiedy chcesz.

Eluś, no leci ten czas, leci.
Gaura ma się dobrze. Mam nadzieję, ze przetrwa do przyszłego roku i dużo wczęsniej będzie kwitła. No i że się rozrośnie.
A Geof ma 2 pączki i jest jak na razie zdrowiutki

Dzisiaj trochę widoczków ogólnych chociaz mój aparat nie za dobrze sobie z nimi radzi
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Witaj Gosiu :wit
Mnie również zachwyciła Twoja rabatka z wrzosami i trawkami, piękna, a jeżówka prześliczna. W ubiegłym roku miałam 3 i wszystkie wymarzły. Zapewne dlatego, że były jesienią posadzone i nie było u mnie śniegu gdy przyszły te szalone mrozy :roll:
Różyczki też mi się bardzo podobają ;:108
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Dziękuję Elu ;:196
Nie wiem dlaczego jeżówki mogły u Ciebie wymarznąć. U mnie też nie było śniegu. Fakt, że ja sadziłam swoje latem, mogły się już ukorzenić do zimy. Czy spróbowałaś ponownie?
One są naprawdę wyjątkowe. Kwiat trzymają ponad 2 miesiące.
Awatar użytkownika
asia0809
1000p
1000p
Posty: 2279
Od: 27 lut 2007, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Jeżówki faktycznie są niesamowite. Zastanawiam się tylko czy można poprawić nawozami intensywność koloru kwiatu czy to cecha osobnicza.
U mnie jeżówki są jakieś blade albo mam nie taką odmianę.
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Margo2 pisze:Dziękuję Elu ;:196
Nie wiem dlaczego jeżówki mogły u Ciebie wymarznąć. U mnie też nie było śniegu. Fakt, że ja sadziłam swoje latem, mogły się już ukorzenić do zimy. Czy spróbowałaś ponownie?
One są naprawdę wyjątkowe. Kwiat trzymają ponad 2 miesiące.
Gosiu u mnie zimą ryły krety, i to one częściowo przyczyniły się do tych strat :twisted:
Jedną jeżówkę znalazłam na szczycie kopca przemarzniętą.
Czy się przymierzam, ponownie do jeżówek....może w przyszłym roku, bo w tym mam spore zaległości w realizacji planów spowodowane przygotowaniami do wesela córki. Muszę sporo posadzić innych roślin, m/in liliowców i host, które kupiłam wiosną, a mam je wciąż w doniczkach...tak więc jeżówki pozostają w sferze przyszłych chciejstw :lol:
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Margo2 pisze:Izuś, prawda, że można się zakochac?
A o Tobie cały czas pamiętam, ale nie mogę zmusić m. do pomocy. Cały czas jest zajęty. Może w przyszłym tygodniu się uda, bo nic nie palnuje jak na razie
Nie przejmuj się. Rozumiem.. Spokojnie wiosną, jak bedziesz chciała zredukować karpę, to możesz mi przesłać iryski. Naprawdę się nie spieszy :) Ja też już coraz mniej czasu spędzam w ogrodzie. Wiosną pracuję bardzo intensywnie, a potem już coraz mniej czasu mam na ogród niestety.
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Gosiu :wit fajna rabatka z margerytkami, taki sielski klimacik ;:173 to wysiane czy sadzonki?
Piszecie tyle o Szmicie, że z zainteresowaniem szukałam jego oferty na targach. Miał ekspozycję w formie wiejskiej rabaty..zastanawiałyśmy się nawet czy tam nie pojechać, ale gdy okazało sie, ze to jeszcze kawał drogi z Wawy - odpuściłysmy, nie było czasu.
Szkoda ze nie udało się spotkać w Warszawie, ale samych targów nie masz co żałować, lepiej szykuj się na Gardenię w przyszłym roku :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
x-ag-a
---
Posty: 13318
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Gosiu, sielskie te Twoje słoneczne rabaty - bardzo mi się podobają!
Czy u Ciebie liście też zaczynają się przebarwiać i co niektóre drzewka/krzewy już powoli je gubią?
Co sobie kupiłaś u Szmita? :)
Awatar użytkownika
Helen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1874
Od: 30 sie 2010, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Gosia, różowe jeżówki - piękne te kwiaty - mam podobne wsadzone parę tygodni temu ale nie ten kolor. :wink:
Jutro to niespodzianka, wczoraj to już historia, a dzisiaj to wielki dar.

Ogród Helen cz.1,cz.2.
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Gosiu - jeżówka piękna, też chcę kupić dokładnie tę samą odmianę (no i parę innych też...).
Mnie się wiejskie-sielskie stanowisko Szmita na wystawie bardzo spodobało, a zwłaszcza werbena patagońska, tak kombinuję czy gdzieś z tyłu by się u mnie przypadkiem nie zmieściła.
Niestety melduję, że turzyca u mnie ma się doskonale, pomimo pędzlowania stężonym Fusilade, w ogóle nie widać jakichkolwiek objawów zasychania... ;:223
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Asiu, nie słyszałam o poprawianiu koloru nawozami. Jest tyle odmian, że może ta taki jasny kolor ma w swojej naturze.

Elu, rozumiem, że w tym roku żyłas zupełnie czym innym. Dopiero teraz masz czas zając się swoimi pracami. Te Twoje woreczki są śliczne.
Ciekawe, czy następne jeżówki Ci przetrwaja. Moje pierwsze też nie przetrwały zimy. Ja raczej podejrzewałam, że miały za sucho i słabą glebę. Te, które posadziłam już w lepszej ziemi i dbałam o podlewanie przed zima przetrwały całkiem nieźle.

Iza, raczej jeśli się za to wezme to teraz. To najlepszy czas. Wiosna irysy szykują się już do kwitnienia. Ja też teraz zwolniłam tempo. Nawet ciesze się z nadchodzącej jesieni. To lato nie było dla mnie łaskawe.

Kasiu, to sa astry. Posiałam je tylko raz i od tamtej pory mam je co roku. Nie sprzątam jesienią jak już mówiłam. Zostawiam wszystkie jednoroczne do wiosny. Same się rozsiewają. To samo chcę w tym roku zrobić z lobelią i szałwią omączoną.
Może w przyszłym roku przyjedziecie do mnie i razem pojedziemy do Szmitów. Sierpień to najlepszy miesiąc na wizytę w ich ogrodzie. Tam jest pieknie. Nie zrobiłam zdjęc bo zapomniałam aparatu.

Agunia, wcale aż tak fajnie to one nie wyglądają. Jakoś coraz bardziej przestają mi sie podobać. Chyba czas na zmiany :;230
Czy ja kiedys odpocznę?
Na razie liście zaczynają się przebarwiać na winobluszczu. Reszta jeszcze w niezłym stanie.
Nic nie kupiłam u Szmita. Chyba czekam na Skierniewice. Tam mam zamiar zaszaleć.

Helenko, jest masę odmian jeżówek. Można oczopląsu dostać. Każda piękna. Chyba zacznę wymieniać niektóre rośliny na jeżówki, jeśli zabraknie mi miejsca na posadznei nowych odmian. Najwazniejsze, ze kwitną bardzooo długo.

Asiu, zobaczę jak odbije wiosną. Może uda się podzielić? W Skierniewicach w zeszłym roku kosztowały 12 zł. Bardzo duże egzemplarze. O werbenę też się nie martw. Wyślę Ci wiosną. Na pewno będe miała pełno sadzonek. Werbena jest cudowna. Ma delikatne kwiatki na patyczkach. Kwaity wyglądają jak chmurki płynące w powietrzu.
Zmartwiłaś mnie tą turzyca. Pewnie będe musiała w takim razie wszystko przekopać i wybrac ręcznie. Masakra. A próbowałas randapem?

Słoneczne zdjęcia jednak nie wychodzą :roll:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No moja przesadzona miesiąc temu Candelight żyje ;:138

Obrazek

I jej sąsiadka Scarlet Mosse
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Roundapem jeszcze nie próbowałam... :twisted: spróbuję sposobem Jule czyli glifosatem, którym ona skutecznie zwalcza powój, z tego co pamiętam używa 5 ml na litr wody i co ważne należy pędzlować przy bardzo słonecznej pogodzie.

Bardzo dziękuję za sadzonki, masz kochane serduszko ;:196 dziś kupiłam dwie jeżówki Magnus i chyba Pink Double Delight, piękne, duże kwitnące sadzonki po 10,50 i 22 zł - pewnie trochę przepłaciłam, ale już nie mogłam się doczekać. Od Asi JSZFRED mam 2 siewki jeżówki, więc nagle zrobiła się mi kolekcja :heja choć nadal na mojej liście jest odmiana Hot Papaya.
W tym samym sklepie była też werbena i tak się zastanawiam czemu jej nie kupiłam (chyba zadziałał rozsądek, nie mam przygotowanego miejsca na nią bo muszę wykopać krzew derenia najpierw). Jeśli nie uda się mi jej kupić w najbliższym czasie, to chętnie wiosną piszę się na sadzonki.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”