Ogród Zuzków

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogród Zuzków

Post »

Moniko, jestem zauroczona tymi zdjęciami. Marcinki na tle tych bialutkich kamieni ;:138 buzi dać, a różyczki wszystkie wymuskane i wyglądają na bardzo zadowolone.
Dlaczego uważasz, że każda różyczka musi być wyeksponowana ? Wielkie róże też bym tak sadziła, dlatego ich nie mam, ale małe chyba w kupie lepiej im. :roll:
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie.
Podobają mi się nasadzenia przemyślane i do takich ja dąże.
Wg. mnie idealna rabata powinna:
zawierać rośliny zimozielone tj. jakaś tujka, bukszpan ....
roślinkę niską, która kwitnie dość wcześnie jak np. tulipan, szafirek - kto co lubi,
roślinkę wysoką --II-- azalia, forsycja
roślinkę kwitnącą w środku sezonu i na jesień. Najlepiej jak coś kwitnie od wczesnej wiosny do jesieni :tan
Tak, aby ciągle coś było. Do tego kolor w postaci róży lub kilku róż. Tyle tylko, że jak są blisko siebie, a w dodatku w różnych kolorach, to nie wiadomo na którą patrzeć. Pojawia się efekt pstrokacizny, który zaburza wszystko.


Hmmm to tylko takie teoretyczne wywody. Raz się podoba mi, innym razem nie.... Ach, jak to zależy od wielu czynników
U mnie nie jedna osoba zauważy pstrokaciznę.
Uciekam, bo dzidzia płacze
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16068
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród Zuzków

Post »

Witaj Moniko, przychodzę od Ewuni Gajowej, z którą siebie wzajemnie odwiedzamy i u której widzialam, jakie piękne dary od ciebie otrzymała ostatnio :D
Na razie nie mam za bardzo czasu, ale zaznaczę sobie wątek do późniejszego przejrzenia, bo jak na pierwszy rzut oka wygląda bardzo zachęcająco :D
Mam przy okazji pytanie o różę Stadt Rom. Zamówiłam ją sobie, planowałam posadzić w donicy, ale forumki mnie uświadomiły, że ona nie za bardzo się do tego nadaje, bo wypuszcza długie badyle. Jakie masz z nią doświadczenia. Widzę ją u ciebie w gruncie. Czy bardzo się rozkłada? Czy trzeba ją podpierać?
Bo w tej chwili jestem w kropce i nie wiem, gdzie posadzić.
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Zuzków

Post »

Muszę przyznać, że kwiaty w kamiennych objęciach bardzo mi się podobają :D
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

Wanda7 - cześć, jesteś bardzo rozpoznawaną osobą na forum, chyba z racji swojego awataru.
Ja też sobie obiecuję, że do Ciebie wpadnę, ale na to potrzeba trochę czasu. Nawet podczas pisania tego postu już byłam karmić małego bobasa, bo się domagał... a dodam, że na kompie piszę bardzo szybko :roll:

Stadt Rom, to bardzo udana róża. Wypuściła dwa pędy, ale nie są długie, więc się nie przejmuj. Kwitnie tak obficie na ich końcach, że nie ma tego efektu o który się boisz - bynajmniej nie u mnie. Drugą sprawą jest to, że ona u mnie jest w półcieniu i te pędy poszły w stronę słoneczną. Jeśli lubisz kolory, to ona jest idealna. Ja ją bardzo lubię.
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Ogród Zuzków

Post »

Moniko :wit Czekam na zdjęcie Twojej trawki ;:108 Moja też kwitnie , tylko chyba nie umiem zrobić zdjęcia .
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia ;:196
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród Zuzków

Post »

Witaj Moniko! I ja przyszłam, aby zachwycać sie pięknem Twojego ogrodu. Jestem pod wielkim wrażeniem , wspaniale kompozycje , róże...cudne, a wszystko razem .....urzekające. Pisała mi jedna z furomek, że masz nadwyżki dalii karłowych. Czy tak jest rzeczywiście? Będę zaglądała do Twojego raju i zapraszam do siebie.
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

Właśnie wszystkie wykopałam i kilka mogę chętnie oddać. Problem w tym, że wolałabym uniknąć przesyłek. Może jak będziesz gdzieś przejazdem to sobie je odbierzesz. I tak je będe trzymać. No chyba, że bardzo bardzo Ci zależy??
Idę do Twojego ogródka ;:173
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogród Zuzków

Post »

Zawabiła mnie do Ciebie nazwa wątku :D Ale jak zobaczyłam te rabaty wyłożone białymi kamieniami ;:oj Nigdy jeszcze takich nie widziałam. Choć nie jestem zwolenniczką żwirowych rabat u Ciebie tworzą świetny kontrast z roślinami. No i róże masz przepiękne ;:138
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

Witam Sweety.
Dziękuję bardzo. Czy Wy też tak macie, że za każdym razem jak ktoś was chwali, to się ogląda swój dziennik od początku, by dostrzec to piękno :;230 :;230 . Bardzo się staram, choć nie wszystko wychodzi jak trzeba. Sporo jeszcze do zrobienia, ale satysfakcja jest tym większa, bo wszystko robimy samemu. Może jutro pokażę naszą kolejną Inwestycję - altankę i narzędziówkę - projektu męża oczywiście.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogród Zuzków

Post »

monimg pisze:Trudno odpowiedzieć jednoznacznie.
Podobają mi się nasadzenia przemyślane i do takich ja dąże.
Wg. mnie idealna rabata powinna:
zawierać rośliny zimozielone tj. jakaś tujka, bukszpan ....
roślinkę niską, która kwitnie dość wcześnie jak np. tulipan, szafirek - kto co lubi,
roślinkę wysoką --II-- azalia, forsycja
roślinkę kwitnącą w środku sezonu i na jesień. Najlepiej jak coś kwitnie od wczesnej wiosny do jesieni :tan
Tak, aby ciągle coś było. Do tego kolor w postaci róży lub kilku róż. Tyle tylko, że jak są blisko siebie, a w dodatku w różnych kolorach, to nie wiadomo na którą patrzeć. Pojawia się efekt pstrokacizny, który zaburza wszystko.

Hmmm to tylko takie teoretyczne wywody. Raz się podoba mi, innym razem nie.... Ach, jak to zależy od wielu czynników
U mnie nie jedna osoba zauważy pstrokaciznę.
Uciekam, bo dzidzia płacze

Moniczko, biegam po forum a Ty gdzieś mi się zapodziałaś :;230
Bardzo ciekawie opisałaś swoją wizję rabatki. Mnie się to podoba. Nie wiem gdzie u Ciebie ta pstrokacizna, chyba, że jeszcze nam jej nie pokazałaś. :roll:
Odnoszę wrażenie, że moja kolorowa rabatka jest zupełnym zaprzeczeniem Twojej wizji. Trudno ona jest moja :;230 :;230
Pytałaś o Pastellkę, ona utrzymuje kwiaty około trzech tygodni. Nie kupuj jej jeżeli nie jesteś przekonana do niej. Ta róża nie będzie miała uroku jak ja posadzisz w kącie. ;:185
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

Pirouette
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cały majdan do wsadzenia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

świecznica
Obrazek

trzmielina oskrzydlona compactus - zaczyna się już przebarwiać. W szkółkach widziałam już czerwone
Obrazek

Obrazek

Obrazek

mój ostatni zakup
Obrazek

azalia pink diamond - to tymi pączkami mnie skusiła
Obrazek

A tu przerabiam rabatę. Dziś po południu było pracowicie. Znajdą sie tu Cinco de Mayo i pewnie coś jeszcze (tulipany). Wsadzam cisy, by było coś zielonego na zimę. Docelowo będą formowane w kulę. Rozmieściłam też tulipany. Zdjęcie gotowej rabaty jutro, bo ciemność uniemożliwiła zrobinie zdjęcia
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”