Identyfikacja cz. 1 od 2007 - 2011

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
andziak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 27 lip 2007, o 20:27

Post »

Jeżeli to jest Pilea (zdjęcie anet84)
Obrazek

to młode szczepki mojej roślinki wyglądają tak samo. Wiem bo ostatnio dawałam mojej siostrze podobną na wielkość (jak na zdjęciu).
Już sama nie wiem. POMOCY!
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ta na zdjęciu anet84 z całą pewnością jest pilea peperomioides :) Problem polega na tym, że wszystkie źródła podają maksymalny rozmiar 35 cm. A ta Twoja jest zdecydowanie większa.
Mam do Ciebie prośbę. Zmierz tę swoją roślinkę. Idę do ogrodu botanicznego to sobie nieco porozmawiam i może dojdziemy do tego co to jest :)
Szkoda, że nie ma Ani. Niech ona już wraca z tych fiordów to nam pomoże :D :lol:
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

No i byłam w ogrodzie. Mogłabym tam zamieszkać :lol:
Niestety jeśli chodzi o roślinkę to jedyne co jest pewne to fakt, że pilea peperomioides dorasta max. do 20-35 cm i koniec, kropka. Mają tam tyle odmian, że oczopląsu można dostać. Dość stanowczo upierali się, że takich dużych pilei nie ma. Do podejrzanych dokooptowała begonia.
Andziak... i teraz prośba do Ciebie. Powiedz jak dokładnie ją pielęgnujesz? W jakiej ziemi jest, jak i czym podlewana? Jak często usuwasz z pnia odrosty? Ile ma lat? W jakich warunkach rośnie? Bardzo miła pani poprosiła też o liść i szczepkę by fachowiec od pilei mógł się jej dobrze przyjrzeć. Stanowczo odmówiłam gdy chciała cały kawałek roślinki :) Na koniec dodała, że może to nowa odmiana :) :) :) ale czego to na razie nie wie.
Osobiście się zawzięłam bo też taką chcę mieć :) A może już mam tylko o tym nie wiem? :? :lol:
Czekam na informacje
Pozdrawiam
Marta
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
andziak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 27 lip 2007, o 20:27

Post »

Zmierzyłam swoja roślinkę ma ok 60 cm. Nie wiem ile ma lat, była u nas w domu dość długo bardzo mi sie spodobała wiec mama dała mi ją gdy sie przeprowadzałam do nowego mieszkania.
Jeżeli chodzi o pielęgnację:
znosi dłuższe okresy suszy, ale o wiele lepiej rośnie w atmosferze stale wilgotnej; miejsce półcieniste; używam ziemi uniwersalnej, o odczynie lekko kwaśnym; temperatura pokojowa; zimą ograniczam podlewanie; latem regularnie podlewam i nawożę BIOHUMUSEM - naturalnym produktem hodowli dżdżownic kalifornijskich; dość często usuwam młode odrosty - rosną bardzo szybko.
Pozdrawiam. Andzia
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

No i wystopowali mnie radykalnie. Pan Tomasz, fachman od pilei, jest na urlopie i wraca dopiero za dwa tygodnie. Pozostaje uzbroić sie w cierpliwość i czekać. Też mi pomysł, z tym urlopem, jak człek informacji szuka :wink:
Tak więc 'akcja pilea' zostanie wznowiona za dwa tygodnie :) A tymczasem idę wydłubać jedną pileę z mojego krzaczowiska i stworzyć jej warunki podobne jak opisałaś. Zobaczymy czy zacznie inaczej rosnąć.
Pozdrawiam cieplutko
Marta
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
DawidS28
200p
200p
Posty: 248
Od: 1 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Małe sprostowanie: na zdj. czwartym z tyłu doniczki znajduje się sadzonka zamii, a ten kaktus obok to Stetsonia.
Awatar użytkownika
DawidS28
200p
200p
Posty: 248
Od: 1 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Z innego forum: na pierwszym zdjęciu jest rojnik
Awatar użytkownika
DawidS28
200p
200p
Posty: 248
Od: 1 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nikt nie wie nazw reszty roslinek
Awatar użytkownika
bjossa
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 13 kwie 2007, o 21:48
Lokalizacja: Gdańsk

Euphorbia pulvinata - identyfikacja

Post »

możecie mi pomóc i oznaczyć co to za roślinka?
Obrazek
tengel27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 6 sie 2007, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Znalazłem pod tymi nazwami. Są to zapewne synonimy: Pincushion Euphorbia (Euphorbia pulvinata) :D
Dawid
Awatar użytkownika
DawidS28
200p
200p
Posty: 248
Od: 1 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Do zidentyfikowania została tylko Opuncja w środku doniczki i ten epifit. Nikt się nie podejmie tego zadania
Awatar użytkownika
KasiaK
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 13 sie 2007, o 19:29
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post »

Na żadnym zdjęciu nie ma Stetsonii. Widzę na nich w środku opuncję zwykłą (Opuntia vulgaris), epifit to może być Rhipsalidopsis, ten ocierniony to Trichocereus.
Awatar użytkownika
DawidS28
200p
200p
Posty: 248
Od: 1 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Miałem trzy Stetsonie rosnące obok siebie, z czego jednak (najmniejsza) straciła korzenie. Największy okaz jest zupełnie inny. Wiem, że to ten sam kaktus, bo wyrosły one z jednej rosliny.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”