Jak osłonić/odgrodzić się od sąsiada

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: mój ogród- jak odgrodzić się od sąsiadów?

Post »

Rośliny musisz kupić duże, za tą cenę masz panele drewniane. Ja bym brał panele.
Awatar użytkownika
Pimpka+
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 2 kwie 2015, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: mój ogród- jak odgrodzić się od sąsiadów?

Post »

Poszukaj taśmy ogrodzeniowych myślę, że to jest to czego szukasz. Montujesz w siatce ogrodzeniowej ;)
Kolorowy jest świat.
Algebra
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 kwie 2015, o 00:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: mój ogród- jak odgrodzić się od sąsiadów?

Post »

Panele Drewniane Ciekawe Ale Nie Wiem Czy Z Siatka Będzie To Pasowało. Temat Taśm Ciekawy Tylko Nie Rozumiem Jak Takie Cos Mialo By Wyglądać? Masz Zdjęcie?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: mój ogród- jak odgrodzić się od sąsiadów?

Post »

Tam, gdzie to najpilniejsze chyba jednak zdecydowałabym się na panele drewniane. A docelowo i tak trzeba posadzić rośliny, które w kilka lat stworzą zielone ogrodzenie i osłonią od sąsiadów. Jako chwilowe rozwiązanie sprawdzą się jednoroczne pnącza wijące się po płocie, ewentualnie po ażurowej gęstej kratce - wizualnie odgrodzi od sąsiadów, ale wpuści trochę światła.
Ja właśnie myślę nad tym, co posadzić wzdłuż wąskiej rabaty przy płocie sąsiadów. Nie może być wysokie i nie może zabierać zbyt dużo światła (strona zachodnia, a więc sporo słońca popołudniami). Póki co są byliny i będą groszki pachnące, nasturcje, powojniki itp. Docelowo fajny byłby lekko ażurowy częściowo zimozielony szpaler 1,5-1,7 m wysokości.
ogrodowo
Zapraszam :-)
KrzysztofKr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 19 maja 2011, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: mój ogród- jak odgrodzić się od sąsiadów?

Post »

Pimpka+ pisze:Poszukaj taśmy ogrodzeniowych myślę, że to jest to czego szukasz. Montujesz w siatce ogrodzeniowej ;)
Zgadzam się z przedmówcą. Na rynku dostępne są specjalne taśmy, które przeplata się pomiędzy oczkami siatki. Przykładem takie rozwiązania jest taśma Colorado. Taśmę można pociąć tak, aby dostosować ją do swojego ogrodzenia.

http://www.ogradzamy.pl/site_media/uplo ... medium.jpg

Pozdrawiam
Krzysztof Krysiński
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród- jak odgrodzić się od sąsiadów?

Post »

Najprościej bedzie rozwinąć przy siatce matę bambusową lub wiklinową. Thuje już są chyba-małe zdjęcie i dobrze nie widzę. U mnie po posadzeniu thuji rozpięliśmy przy siatce matę wiklinową, która świetnie się sprawdza w osłanianiu i jest trwała. Nie jest to tania rzecz, ale z proponowanych chyba jednak najtańsza i najłatwiejsza w montażu. My mocowaliśmy plastikowymi opaskami zatrzaskowymi lub krótkim drutem. Jeden z sąsiadów na moim osiedlu rozciągnął wokół swojej działki matę dużo wyższą od siatki ( około 2m) i w ten sposób ma naprawdę super prywatność.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”