Jagoda kamczacka cz. 2

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2373
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Ja również już próbowałem owoców, choć krzaczki młodziutkie, sadzone ubiegłej jesieni.
Jedna odmiana kwaśna, druga o wiele słodsza, obie bez goryczki. Trzecia nie dojrzała jeszcze, a ma całe 10 sztuk owoców ;:224
Pozdrawiam, Jacek
swistak
200p
200p
Posty: 355
Od: 22 maja 2013, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Moje jagody jakieś gorzkawe,może miejsce im nie pasuje a że są młode to na jesień przesadzę.
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2478
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Na wczoraj zaplanowane miałam zbieranie jagody ale burza nie dość ,że w tym przeszkodziła to jeszcze sporo owoców "strąciła" .Tegoroczny zbiór zdecydowanie gorszy niż rok temu i jagody też brzydsze :? Po zważeniu okazalo się ,że jest 2,5 kg ; z 2 kg zrobiłam dżem a z 0,5 kefir . Moje owoce zawsze miały i mają goryczkę .

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Chudziak czy one nie są trochę niedojrzałe?
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2478
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Są zarówno jagody lekko niedojrzałe jak i przejrzałe ale i tak wszystko zaczyna osypywać się więc nie było na co czekać . Ja generalnie zbieram jagodę przez strząsanie ich do rozłożonych na ziemi tacek czy płacht bo gdy zbierałam jagódka po jagódce to nie dość ,że trwało to "wieki" to i tak duża część leciała na ziemię.
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Pisałam już wcześniej,że w tym roku skonsumowałam z nowego zakupu aż 3 jagódki...były ciemne i już nie twarde....smak mnie nie powalił.Ale wczoraj odkryłam /po 2 tygodniach od owego zbioru ;:oj /na krzaku jedna zabłąkaną hahaha....i smak już był zgoła inny,była znacznie słodsza i przypominająca jagodę leśną.
Wniosek?Trzeba czekać aż będą na prawdę dojrzałe
Mundzio
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 29 maja 2013, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Bardzo ciekawa dyskusja na temat jagody kamczackiej. Jagoda kamczacka jest owocem, który nie wszystkim smakuje. Ale w tym specyficznym smaku jest zawarta cała gama witamin i innych związków prozdrowotnych. Przy tym jako krzew jest bardzo dekoracyjny. My np. zamrażamy owoce i albo dodaje się do malin na soki albo na zimę na pierożki. Ale zajadam się również surowymi owocami.
Pozdrawiam... i smacznego.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Mnie smakują :) Mam nowiutkie, posadzone ubiegłej jesieni Duet, Atut i Wojtek. Bardziej smakuje - Duet, Wojtek kwaśniejszy, a Atut jeszcze zielony :wink: Smak - zbliżony do leśnych jagód. Szkoda, że dopiero teraz je posadziłam ;:oj
;:7
Pozdrawiam Eugenia
pako
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 8 cze 2013, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

No cóż w tym roku mogę się pożegnać ze zbiorem jagody kamczackiej. W czoraj przyszło gradobicie i wszystkie owoce sa strącone lub uszkodzone. Może coś uda się uratować z tych co jeszcze nie dojrzały
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

chudziak pisze:Są zarówno jagody lekko niedojrzałe jak i przejrzałe ale i tak wszystko zaczyna osypywać się więc nie było na co czekać . Ja generalnie zbieram jagodę przez strząsanie ich do rozłożonych na ziemi tacek czy płacht bo gdy zbierałam jagódka po jagódce to nie dość ,że trwało to "wieki" to i tak duża część leciała na ziemię.
Trwające od przeszło trzech tygodni nieustanne opady deszczu także mnie zmusiły do wcześniejszych zbiorów. Efekt - owoce lekko kwaskowate i bardzo wodniste. Niestety to samo mogę powiedzieć o moich czereśniach. Chudziak, mam pytanie. Ile masz krzaków jagody i ile mają już lat? Bo jestem ciekawa, ile czasu muszę czekać, by doczekać się tak obfitych plonów.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2478
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

corazonbianco pisze:Chudziak, mam pytanie. Ile masz krzaków jagody i ile mają już lat?
Krzaczki dwa bo trzeci dojrzewa później i mają ok 7 lat . W zeszłym roku zebrałam z nich 4 kg.
Awatar użytkownika
Taddeo
100p
100p
Posty: 105
Od: 23 sty 2013, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Ukorzeniam Jagodę Kamczacką w ukorzeniarce od 29.05.2013. Jak na dzień dzisiejszy ukorzenianie wygląda, że jest prawidłowe. Jagoda jest zielona i nie zmienia kolory. Temperatura w czasie ukorzeniana 26 st C. Wilgotność wg wskazań przyrządu wskazuje mokro. Po dwu tygodniach napiszę czy udało się ukorzenić Jagodę Kamczacką. Jeszcze dodam, że ukorzeniam tym samym sposobem cytrynę (kolega z 20 lat temu kupił cytrynę która owocuję mu co roku i piękny jest krzew-drzewo owoce cytryny do 200g).
Pozdrawiam. Tadeusz.
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

suchyLBN u mnie odmiany Karina i Duet wyglądają identycznie jak u Ciebie na zdjęciu (bo też mam te odmiany). Moje też trochę kwaśne ale niemal zupełnie bez goryczki. A im dojrzalsze tym lepsze, stają się słodkie. Więc tylko potwierdzam wcześniejsze wypowiedzi. U mnie lepiej wypada Karina- owoce takie fajne dłuższe, krzak widać,że ma tendencję aby być większym, silniejszym, szybciej rosnącym jak DUet, i u Dueta owoce są jakby schowane w kątach liści, pod spodem, jakoś gorzej ich szukać na krzaku:) Karina ma na wierzchu te owoce...:)Smak podobny,ale Karina ma też jakby takie ładniejsze, gładsze owocki.. Ogólnie polecam:) Mam je drugi sezon, w tamtym roku było kilka sztuk jagódek, w tym sporo na pojedzenie po pare garści codziennie i jeszcze są na krzaczkach.

Pomyślmy, że teraz mamy też truskawki bo jagody przez zimę długą spóźnione są troche, ale jak jagody co roku są zawsze pierwszymi owocami po zimie to naprawde jest się czym zachwycac:) POLECAM:)
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”