Rośliny na słoneczny balkon

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
misiacz
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 lut 2008, o 19:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Balkon w kwiatach

Post »

eukomis pisze:wkleję fotki wieczorem z mojego balkonu
Halinko, witaj w klubie fanów roślin balkonowych i picia kawy w takim otoczeniu :D Z niecierpliwością czekam na Twoje fotki, bardzo mnie interesują sprawdzone kompozycje, bo - jak już pisałam - pelargonie solo mi się znudziły (choć pięknie wyglądają z daleka) i mam zamiar wzdłuż wszystkich barierek powiesić właśnie skrzynki z pelargoniami + coś jeszcze, tylko ciągle nie wiem co :roll:
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Petuniaaa pisze:No tak bo surfinie i petunie to tzw pijaki ciągle im mało wody ja miałam raz i w czasie upałów nawet musiałam podlewać 3 razy na dzień ściągać je popołudniu i kłasc w mieszkaniu i podlac i za godzine dopiero na balkon
Ja przez trzy lata sadziłam surfinie w pełnym słońcu .Były piękne obficie kwitły ale praca przy nich jest bardzo męczoąca .Ciagłe podlewanie i obrywanie zwiędłych,przekwitłych kwatów(podobno w celu większego kwitnienia i może coś w tym jest ?)zwłaszcza to drugie trwało u mnie czasem nawet do 1/5 godziny :( W tym roku póki co sie wyleczyłam z surfini .Postanowiłam posadzić pelargonie /krakowiaki/ na przemian z Plectranthus coleoides.Mam nadzieję ze nie będzie z tym tyle pracy i pielęgnacji.

Moim zdaniem najlepsze były by sundaville wg. mnie to jest najlepsza roślina na nasłonecznione miejsca. Teoretycznie nie ma żadnych wymagań nawet jak zapomni się podlać ona i tak wdzięcznie rośnie i kwitnie.Miałam takie dwie w zeszłym roku .Były prześliczne .Czasem przez tydzień ich nie podlałam troszkę listki przywiędły ale jak tylko sie napoiły z powrotem były prześliczne .Jeden ból tylko - nie przetrwały zimy :( i z tego co na tym forum wyczytałam mało komu sie to udaje :(
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2232
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post »

A może gazanie.One muszą być w słońcu.Tylko wtedy otwierają kwiaty.

U mnie tez dobrze rosną petunie i pelargonie.Ale trzeba je regularnie podlewac.Rano i wieczorem.
Awatar użytkownika
eowinka
50p
50p
Posty: 99
Od: 16 sie 2007, o 15:02
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post »

Ja w zeszłym roku zakupiłam sobie sundaville i pięknie się rozrosła i kwitła przecudnie, dodatkowym plusem sundavilki jest to, że kwiatki długo kwitną, a nie jak u surfini parę dni i opadają. Chciałam ją przechować w piwnicy zimą, ładnie się przechowywała do czasu aż stwierdziłam, że ma za zimno i przeniosłam do cieplejszej piwnicy, po tej "akcji" był koniec roślinki :(
Ale w tym roku na pewno zakupię nowe, teraz w Cz-wie będą targi kwiatów itp. to na pewno będzie można je nabyć :)
Pozdrawiam serdecznie
Ilona
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Witam!
Ilonko właśnie zakupiłam Sundavilka na południowy balkon i cieszę się ,że masz takie dobre doświadczenia z tym kwiatem.
Kupiłam go (jak większość kwiatów) pod wpływem chwili , później się dopiero zastanawiam co zrobić ,żeby roślinki dobrze rosły.
Wczoraj w LM widziałam w cenie 17,8 zł (czyli dosyć tanio).W makro zakupiłam za 22 zł a w kwiaciarni były po 28 zł, także duża rozbieżność cen.
Ciekawa jestem jak sobie poradzimy ja i roślinka.
Pozdrawiam
Jagoda
Pochwalę się oto ona: Obrazek
Awatar użytkownika
eowinka
50p
50p
Posty: 99
Od: 16 sie 2007, o 15:02
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post »

Śliczna ta Twoja sundavilka :) Od razu zakup sobie wyyyysoką drabinkę z bambusa, zobaczysz jak ślicznie się oplecie :)
Pozdrawiam serdecznie
Ilona
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4140
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Lilie na balkonie

Post »

Przepraszam wszystkich, że nie wkeiłam tych zdjeć tak jak obiecałam ale ten tudzień miałam zajenty od rana do wieczora właśnie przeszłam na emeryturkę myślę ,że teraz będę miała więcej czasu na pielegnację kwiatów. I jeszcz zmianka mój balkon mieści się na parterze wieżowca pod balkonem mam posadzone powojniki i winogrona winogrona zacieniają miejsce gdzie mam stoliczek i piję kawkę.Proszę was wklejajcie zdjęcia swoich kwiatów balkonowych. Mamy tylko kilka miesięcy , żeby się cieszyć ich pięknem, wię czemu nie możemy ich mieć na swoich balkonqach. Dzięki mnie sąsiedzi zaczeli sadzić kwiaty na swoichbalkonach, bo jak mnie tak pięknie kwitną to czemu im nie.I to jest piękne, że coraz mniej gratów widać na balkonach a piękne kwiaty.Pozdrawiam wszystkich miłośników kwiatów balkonowych.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek [Obrazek
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4140
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Kwiaty balkonowe

Post »

Jagodo ja też miałam Sundavillę przez dwa lata nawet mi się dobrze przetrzymała przez jedną zimę i sama ją zniszczyłam podlewałam a nie sprawdziłam czy jest woda w osłonce na donice i tak dolewałam wody aż mi zgniły korzonki bo stała w chłodnym pomieszczeniu. W tym roku też sobię ja kupię . Są śliczne jak opsypią się kwiatami . Tylko pamietaj ,że nawet w lecie nie podlewaj mocno.
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Eukomis, balkon i otoczenie - cudo! Przepiękne powojniki. W pierwszej chwili wydawało mi się, że to ukwiecona altana w ogrodzie.
Dobrze, że nikt nie niszczy Ci tych kwiatów.
Pozdrawiam, Małgosia
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

eukomis a co to za jasno zielona roślinka która rośnie w doniczkach wiszących ?
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4140
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Balkon

Post »

Jest to Ipomea batatas (wilec ziemniaczany ) jest zielony ,brązowo czerwony i widziałamteż taki trochę wpadający w fiolet tylko własnie ten ma trochę inne liście takie szpiczaste.
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

eukomis Twój balkon to kawałeczek raju! Cudowny!
Posiałam na swoim balkonie Wilec purpurowy, ciekawa jestem czy jest podobny do wilca ziemniaczanego?Dziękuję za radę dotyczącą Sundavillę , na pewno skorzystam.
Pozdrawiam serdecznie
Jagoda :P
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4140
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Balkon

Post »

Jagoda wilec ziemniaczany to ma bulwę na jesień jak ziemniaki ate co posiałaś to pewnie pnącze jednoroczne.pozdrawiam Halina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”