Storczyki Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Jaki cudowny poranek, ślicznie to wygląda! Aż niemożliwe ;:oj Mogłabym się cały dzień na nie patrzyć!
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Witam serdecznie i dziękuję za bardzo miłe słowa ;:196
To jest połowa mojej kolekcji, pozostałe storczyki są na innych parapetach porozstawiane. Golden Beauty chwilowo nie kwitnie, stoi na karnym parapecie ;:306
Pozdrawiam Marta
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

A tak w ogóle to zapraszam jutro do mnie :D pochwalę się zakupami, czekałam, chodziłam i wychodziłam :heja świeżutka dostawa w Brico :heja
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Na pewno wpadnę! :D Ja dzisiaj capnęłam coś małego w OBI, co raczej nie było świeżutką dostawą ;:185
Też mam taki parapet, ale u mnie to jest "rehabilitacja" i najbardziej potrzebujący właśnie tam są :D
Ciekawość mnie zżera coś Ty tam kupiła!
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczusie Marty

Post »

Jeśli mowa o wątku, to na moją obecność również można liczyć.
Podoba mi się metoda karnego parapetu, coś w stylu łopatologicznego "Kwitniesz, albo wpier***", jak nie prośbą to groźbą, może zadziała?
Z tego, który teraz pokazałaś najbardziej zwraca swoją uwagę Twój prezent, Magic Art. Oczywiście każdy jest urodziwy i do tego pokaźnie kwitnie, ale osobiście jestem wielkim fanem tych o nieoczywistych kolorach kwiatów, więc Magic przemawia do mnie najskuteczniej :)
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Taaadaammmm :tan
Duży niby zwyczajny, ale zawsze marzył mi się taki buraczek :) no i midi ;:167 A tak poza tym doszłam do takiego etapu, że zwykła marketowa dostawa nie zaspokaja moich potrzeb...ten buraczkowy był jeden jedyny którego nie mam w swojej kolekcji, reszta albo taka jak moje, albo bardzo podobna. Więc padło na buraka, a tak poza tym, że mi się marzył świetnie przełamuje jasne kolory na parapecie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczusie Marty

Post »

Gratuluję, oby się zdrowo chowały!
"Buraczek" przy kalibracji kolorów w moim monitorze wpada w intensywną fuksję, a Phal. kwitnące kwiatami w jednolitym kolorze mają w sobie coś eleganckiego niezależnie od koloru. Poza tym ten przedłużający się pęd w połowie głównego wygląda rozkosznie.
Ładne kolory kwiatów miniaturek, no i ten postrzępiony peloric dodaje im dodatkowego uroku. Co do zaspokajania naszych storczykowych potrzeb- osobiście roślin mam malutko, ale przy każdej kolejnej wizycie w kwiaciarni (lub ewentualnie w hipermarketach) wybrzydzam jak mało kto :P
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Ja mam dwa buraczki, też tak ślicznie intensywne i bardzo mi się właśnie takie podobają. Ma bardzo ładne kwitnienie, ślicznie sobie przedłużył pęd. Ciekawe co jako następne upolujesz, mówiąc, że tylko tego koloru Ci brakowało :uszy
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Tylko tego koloru z tej całej dostawy nie miałam, to miałam na myśli :D
Pozdrawiam Marta
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

:wit młoda drzemie, a starsze z tatą na rowerach, więc ja Wam szybciutko pokaże kolejną porcje kwitnących :)
Łaciatka w pełnym rozkwicie
Obrazek
Obrazek

Jasnoóżowy z ciemnoróżową warżką, pełen rozkwit
Obrazek

Pudrowy róż w pełnym rozkwicie
Obrazek

Piegusek przedłuża sobie pędzik
Obrazek

Prążkowany przedłuża pędzik i odbił z oczka
Obrazek

A na deser...no nie byłabym sobą jakbym do tego Brico nie polazła po raz kolejny, może ta Midi na tą chwilę nie powala urodą, ale ma śliczne kwiatuszki i mam nadzięję, że się dogadamy i ładnie mi zakwitnie. Wczoraj odpadła w pierwszej selekcji, ale dziś jest już moja :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Marta
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

W związku z moimi Midi mam pytanie, może ktoś mi coś pomoże. Otóż są w podłożu storczykowym, ale wygląda to tak jakby kiedyś to była mini bo widać dokładnie zbity mech jakby z mniejszej doniczki (zdjęcie kopnięte, ale widać na nim o co mi chodzi). Czy mam je przesadzić? Jeśli tak to teraz czy jak przekwitną? Czy je tak zostawić?
Obrazek
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczusie Marty

Post »

Mówisz, o tym mchu porastającym jeden z większych kawałków kory? Jeśli tak, to ja nie widzę w nim powodu do przesadzania. U mnie w każdej doniczce pałęta się trochę zielonego mchu, natomiast zawsze w obawie o brak poprawnej wentylacji wycinam otwory w plastikowych doniczkach. Póki co jakoś dajemy sobie radę.

Wydaje mi się, że Twój midi Phal jest prawie identyczny jak mój :)
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Pogmerałam w tych doniczkach i okazało się, że nie jest to mech na korze, tylko bryłka mchu jakby z mniejszej doniczki (pewnie tak przebiega proces "produkcji" midi). Na szczęście korzonki w tej bryłce nie zgniły, rozkruszyłam to delikatnie i wsadziłam storczuchy do tego samego podłoża, mam nadzieje że będzie ok.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Marta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”