Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie, problemy

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6981
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Pędy już raz wycinałem. Na miejsce jednego wyciętego wyrastają 2 - 3. Czy cały czas w podstawce powinna stać woda? Może ma za mokro? :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1529
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Tak i nie ;-)
W porze letniej powinna mieć cały czas spory zapas wody!
Teraz wystarczy tylko pilnować by się "napiła" i moża ze spokojnym sumieniem odlać wodę z podstawki.
Z paszczkami to już tak jest, ze po pewnym czasie (nawet nie używane) obumierają.
Obetnij paszczki.
Pędy obcinaj dalej, kiedyś (;-) ) przestanie je puszczać.
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Może spytam inaczej. Da się coś zrobić żeby odsolić ziemie?
KamiVa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 mar 2007, o 12:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

sadzonka

Post »

:D :D witam wszytskich, mam takie pytanko, bo chce kupic mucholowke i zastanawiam sie co lepiej kupić, sadzonkę czy starsza roslinke?? prosze o rade bo to bedzie pierwsza taka roslinka jaka zakupie:)
pozdrawiam
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Sadzonka lepiej się zaaklimatyzuje w nowym otoczeniu ale jest trudniejsza w hodowli(bardziej wrażliwa) niż roślina dorosła.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie, trzeba ją zmienić. Poczytaj o muchołówce jak radził Erazm.
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Przeczytałem wszystkie tematy. W każdym temacie były odnośniki do innych tematów o muchołówce - troche mnie dziwiło że tyle tych tematów zamiast jednego. Ale nie ważne.
Właśnie chciałem się pochwalić że moja roślinka wraca do zdrowia. Zdjęcie poniżej. Wypuszcza 7 nowych liści.
W sumie to wszystko troche dziwne - bo robie tak samo jak przedtem - wczesniej czerniała teraz rośnie.

Obrazek
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1529
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Zaczarowany pisze:Wypuszcza 7 nowych liści.
W sumie to wszystko troche dziwne - bo robie tak samo jak przedtem - wczesniej czerniała teraz rośnie.
Wszystko robisz tak samo?
Posypałeś cynamonem i przyszła WIOSNA!! ;-) Więc jak widzisz sam - są jakieś zmiany!!!
Zaczarowany pisze:Może spytam inaczej. Da się coś zrobić żeby odsolić ziemie?
NIE PRZESADZAJ ZNOWU TEJ ROŚLINY!!!
Na zdjęciu kolory są czasami przekłamane. Zobacz czy masz jakieś grudki w kolorze białym lub żółtym... jeśli masz, to delikatnie wybierz (w maleńkich ilościach) ziemię z tym nalotem i na tym bym zaprzestała.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6981
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Utrzymuj też cały czas w podstawce wodę.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Hehehe Spokojnie Darka nie mam zamiaru jej przesadzac. Wiem że to szok dla rośliny. Zwłaszcza teraz jak sie odradza.
No cynamonem posypałem dopiero przed wczoraj. I też myśle ze powodem ożywienia roślinki jest wiosna a przede wszystkim piękne słoneczko.

No może nie wszystko robie tak samo - wtedy starałem się utrzymywać wode w podstawce - a teraz palcem sprawdzam jejw ilgotność i dolewam w razie potrzeby - ale starając się tez nie zrobić błota. Ale pewnie że wraz ze wzrostem temperatur trzeba bedzie częściej dolewać wode.

Przyznam się że wcześniej nie wiedziałem co to jest ten biały nalot. Dopiero tu się dowiedziałem że to zasolenie. Niestety mam ten problem w wiekszości moich pociech.
Próboje łyżeczka zebrać tą warstwe oraz dosypać nowej ziemi - innego producenta. Zobaczymy czy to coś da.

Będe pisał od czasu do czasu jak się miewa moja roślinka i co się z nią dzieje - Może to pomoże innym hodowcą.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Dzięki bardzo za linka. O to mi chodziło. Moja muchołówka nadal rośnie jak na drożdżach. Niedługo będzie taka duża, że mi zje psa!!
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6981
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

A z moją muchołówką coś nie tak. Liście są jasne i dostają brązowych plam. "Paszczek" prawie nie ma. Podlewam ją wodą deszczową. Woda jest cały czas w podstawce. Roślinka stoi na parapecie od strony południowej. Wypuszcza bez przerwy pędy kwiatowe, które ucinam. Jaka to może być przyczyna. Czy ma za mokro?
Pozdrawiam Andrzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”