Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Czytam, że u Ciebie wesoło. Małe dzieci zarówno te ludzkie jak i kocie mogą nieźle "dać w kość".
Hortensje Little lime widziałam kilka dni temu w Wojsławicach. Bardzo mi się spodobała taka niska kompaktowa. Ciekawe jak się będzie u Ciebie spisywała?
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1449
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagi,

Zgodzisz się na parę impresji z Żuław?
No to kilka wrażeń z maratonu rowerowego Żuławy Wkoło.
Czy miłośnicy Kaszub mogą zachwycić się Żuławami?
Hmmm, po dłuższym namyśle .... mogą!
A czym? Chociażby dziwnie płaskim krajobrazem, jakby wyjętym z innego kraju.
Oryginalne dwory podcieniowe, które tutaj zdobią każdą niemal miejscowość, na Kaszubach są raczej niespotykane.
Zastanawia tylko, dlaczego te piękne budowle stoją niezagospodarowane. A mogłyby w nich być klimatyczne knajpy, oberże, zajazdy...

Obrazek

Obrazek

Ziemia niezwykle żyzna, zaorane skiby aż połyskują w słońcu. Dużo roślin kapustnych.
Bezkresne równiny, rowy melioracyjne, przy nich wierzby. Nie lubię wierzb, kojarzą mi się z symbolem polskiej biedy.
Wiatraki.

Obrazek

Po drodze mijamy Jantar i Stegnę - modne kurorty nadmorskie. Położone tuż nad morzem, prezentują wdzięk rodem z lat 70. 80. Okres największej świetności chyba mają już za sobą. Widać dużo nieruchomości wystawionych na sprzedaż.

Meta w parku w Nowym Dworze. Stare drzewa, fontanna, piękne klomby ciekawie zaprojektowane.

Obrazek

Obrazek

Świat oglądany z siodełka roweru jest niezwykle ciekawy!
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Joanna_68
200p
200p
Posty: 278
Od: 3 lip 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk/Opolskie

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Piękny masz ogród, elegancki , zaplanowany, wypielęgnowany. Idę sobie jeszcze go pozwiedzać i zapoznać się z cudownymi koteczkami
Pozdrawiam Aśka
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Lisico,
dwa dni temu miałam okazję odwiedzić Krynicę Morską, a po drodze spojrzeć na Żuławy.
Rzeczywiście, wiele domów podcieniowych stoi niezagospodarowanych, a jeszcze więcej wymaga gruntownych prac - chylą się ku upadkowi.
Dla mnie Żuławy są mroczne, jakaś takie ciężkie - stanowczo nie moja estetyka, choć nie twierdzę, że nie jest tam pięknie.
Okolice położone w pobliżu morza i Zalewu Wiślanego zdecydowanie bardziej mi odpowiadają - ja jednak potrzebuję kombinacji wzgórz, wody i lasu.
Stylistyka lat 70 i 80-tych jest tam widoczna i wszędobylska.
Ośrodek w Krynicy, w którym nocowałam prezentował ten sam styl.
W sali bankietowej wisiał obraz, który zatytułować możnaby było Ukoronowanie kiczu.
Przedstawiał on widok Krynicy Morskiej z latarnią morską.
W miejscu ,,oka" latarni na obrazie zamontowano migającą żarówkę...
Dodam tylko, że ogródek przed ośrodkiem nie widział ogrodnika od wiosny.
Tylko nie wiadomo, od której :;230
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
ra_barbara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2180
Od: 15 sty 2010, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Już świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jaguś Twój Zlatanek to chyba młodszy brat Jędruli :lol:
Tak z ciekawości zapytam, czy Twoimi kiciusiami ktoś się opiekuje gdy Ciebie nosi :wink: ?
Ja teraz zniknęłam na kilka dni, sąsiedzi karmili Jędrulę na schodach mojego domu.Kryjówkę urządziłam mu na balkonie pod stolikiem.Jędrula to kot wiejski całą gębą, biega po łąkach, z nami wędruje po lasach i to bez smyczy ;:333

Trochę smutny ogród botaniczny w Gołubiu.
Rabata żwirowa i wrzosowisko cudne.
Pozdrawiam ;:196
ra-Baśka z Jędrulką
Obrazek
Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia! aktualny Co w trawie piszczy-2014-2017
Cz.1. cz.2. cz.3.Dziergam...bo lubię
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Witaj. W końcu do Ciebie trafiłam ;:oj. Wybacz , że dopiero teraz ale jakoś tak wyszło :oops:. Nowy kocurek przeuroczy a imię ma świetne ;:173. Wspaniałe zdjęcia z Twojego ogrodu jak i tych pięknych miejsc, które zobaczyłas ;:138. Zazdroszczę takich wyjazdów bo mi zawsze brakuje czasu ;:131 . Zapisuję wątek by nie zgubić . Pozdrawiam :wit.
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5046
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Rany Julek, pojawili się moi Goście, a już myślałam, że Wam się znudziłam ;:218.
Witam serdecznie i witają Was zielone pokoje;:180. Troszkę już wyciszone kolorystycznie, ale nadal cieszą. A jak cieszy wspaniała cieplutka pogoda... ;:224.


Obrazek


Margo, róże nie do końca się spisały. Pierwsze kwitnienie marne, bo kwiaty upieczone, drugie mizerne i szczodrze okraszone plamami na liściach. Zadaję sobie ważne pytanie: czy aż tak kocham te rośliny, żeby znosić tyle rozczarowań, nakładów pracy i kosztów? No, chyba jednak nie.
Bardzo mnie martwi Twój dołek emocjonalny. Dobrze, że z niego wychodzisz, oby na stałe... ;:224.
Serdeczne buziaki.

Obrazek


Dorotko
, nowiutki Gościu, witaj.
Mebelki śmieszne, ale dość wygodne. Oparcia wymalowane w kaszubskie wzorki.
Domek, który Ci się spodobał już duszy nie ma. Ładnie wygląda na fotce, ale to całkowita opuszczona ruina. Cud, że jeszcze stoi ;:218.

Obrazek


Aniu Annes, bardzo byłam zła, że akurat przy dworku Wybickich padła mi bateria, bo zaiste jest uroczy. Może jeszcze nadarzy się okazja, by go lepiej pokazać. I pomyśleć, że kilka lat temu był walącą się ruderą. Doczekał się na szczęście renowacji. Są w nim umeblowane historycznymi meblami pokoje, jest kawiarenka z pyszną kawą i szarlotką na gorąco, są nawet pokoje gościnne. Jest też ciekawe założenie ogrodowo - parkowe, ale ogrodnika tam bardzo brakuje ;:222.
No popatrz, a ja ze swojej Celebrating Life jestem bardzo zadowolona. Pięknie kwitła, nadal ma pączki i nawet plamistości nie złapała. Margo też się na nią skarży. I jak tu jakąś różę polecać, skoro tak różnie się w różnych ogrodach sprawują...

Obrazek


He, he, Alicjo, moja Little Lime nie jest ani niska, ani kompaktowa. Może za dobrze ją w szkółce upaśli ;:218.
Twoje harce w Wojsławicach obejrzałam. Nie powiem, pozazdrościłam, bo nie sądzę, żeby mnie w te strony poniosło...

Obrazek


Lisico, dzięki za widoki Żuław.
Mnie te krajobrazy są bardzo bliskie. Lubię bezkresne równiny, szerokie pola, lubię miedze obrośnięte krzywymi dziuplastymi wierzbami, nie kojarzą mi się z polską biedą, ale z niezapomnianymi wakacjami na kieleckiej wsi ;:170.
Niemniej widocznie te tereny straciły na atrakcyjności, skoro takie cuda architektury jak dwory podcieniowe stoją puste i marnieją. Na drodze do Gdańska ciągle jeden taki mijam. Nie zliczę, która już z kolei agencja nieruchomości usiłuje go sprzedać. Bez skutku.
Kiedyś jechało się końmi do stolicy i na nocleg stawało w takich dworach. Teraz przelatuje się samochodami bez zatrzymania i bez refleksji. Renowacja kosztowna, ale czym zwabić gości do takiego zajazdu?
Ładnie wyglądacie, ale o ileż ładniej byłoby bez tych durackich kasków...

Obrazek


Joanno 68, witam Cię serdecznie Nowy Gościu.
Bardzo mi miło, że ogród Ci się spodobał. Opinia gości zawsze cieszy.

Obrazek


Madziu, Ty masz wokół cudne Kaszuby, więc Żuławy to dla Ciebie nie atrakcja. Dla mnie to mała Holandia, a ja za Holandią tęsknię... ;:224. Niechby tej naszej ktoś dodał splendoru, o który aż się prosi.
Powiem Ci, że coraz więcej jest miejsc pilnie dopraszających się ogrodnika. Niektóre wręcz na gwałt!

Obrazek


Basiu ;:196, ja zazwyczaj nie znikam na kilka dni. Dziś wyjeżdżam - jutro wracam. Stare koty po śniadaniu wyganiam na dwór, Zlatanek z pełną miską zostaje w domu. A jak mnie serdecznie po powrocie witają ;:224. Dłuższe wyjazdy to tylko do dzieci w UK, ale to rzadko. Wówczas koty karmi moja przyjaciółka Basia.
Dziwie się właścicielom tego ogrodu botanicznego. Za bilety kasują bez zmrużenia oka, a pod tabliczkami z nazwami często rzadkich roślin albo nic, albo mech, w najlepszym wypadku chwast :evil:. Kolejny przykład miejsca, gdzie ogrodnik potrzebny na gwałt ;:306.
Duża buźka dla Ciebie i Jędrulki.

.Obrazek


Ewelinko ;:196, proszę, nie tłumacz się. Tyle masz zajęć z dzieciaczkami, domem i ogrodem, wyjazdami... Ja wiem, że w wolnej chwili tu zajrzysz i zawsze mnie Twoja wizyta bardzo cieszy.
Jak dziewczynki podrosną też pewnie znajdziesz czas na krótkie wypady po najbliższej okolicy. Pięknych miejsc w Waszym regionie na pewno nie brak.

Obrazek


Kolejne zdjęcie zielonych pokoi dedykuję Kółku Czytelniczemu :uszy.

Obrazek


A to wielbicielom kotów. Obrazek pod tytułem: "Którędy się dopchać do michy?"

Obrazek


Zaś na dobranoc - kojące fiolety.

Obrazek


;:196 Jagi
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagi,
widzę, że pomiędzy kotami panuje już pełna zgoda - przynajmniej tak to wygląda na powyższym obrazku.
Dziś jest tak piękna pogoda - aż się prosi cały dzień spędzić w ogrodzie, a ja muszę do pracy.
Szczęśliwie jutro będę miała wolne i ostatni, a może nawet przedostatni dzień babiego lata(miejmy nadzieję, ze jego pierwszej fazy) spędzę tak, jak należy.
A Tobie tego samego życzę :)
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6553
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Oooo widzę kolejna kociara. :;230
Ogród nadal piękny i kolorowy. ;:333
Już się mnie nie pozbędziesz, bo widze pięknie u Ciebie!
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42163
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Witaj Jaguś!
U mnie też cieplutko, słoneczko i jesień jak ta lala :D
A to pańcia :!: nie dała każdemu kotkowi do miski tylko postawiła jedną ;:oj Pamiętam jak Monia była mała to Maciek zawsze czekał aż wybierze miskę i ona zje. Teraz każdy kot ma swoją miskę i je z niej dopóki chce, Monika na ogół odchodzi pierwsza a Maciek myje naczynia ;:306
Siadam przy tym stoliczku i proszę o herbatkę ;:304 o i malinówki widzę :roll:
Piękny i wypieszczony masz ogród Jagodo!
Buziaki przesyłam ;:196 :wit

Pozdrawiam Cyklistkę :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagi, widzę, że kociaki lubią wspólny bufet ;:138 Mojej mamy kot chodzi na wyżerkę do sąsiada... i nie to , że jest głodzony, tylko sąsiad oferuje lepszy wypas ;:306

Masz taki porządeczek na rabatach, ślicznie i elegancko!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Fakt, ogród zadbany perfekcyjnie - można przyjmować gości ;:108 .
Pięknie jeszcze jest u Ciebie i tak spokojnie ;:173 . Pewnie o to Ci chodzi w Twoim ogrodzie. Lubię takie oglądać i w nich przebywać, ale u siebie muszę poszaleć - tak mam i już :tan .

Koty są świetne, nieźle to małe półdiable się zaaklimatyzowało i dobrze, bo pomimo, że miłe, potrafią uprzykrzyć czasem życie. My znowu mamy kotkę na 'dochodne' - czytaj na michę. Mój rudzielec nie do końca zadowolony, ale szylkretki nie goni. Pewnie mu się i nie chce, ma bowiem 11 lat i zwyrodnienie stawów ;:174 . Starszy pan z niego ;:224 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7104
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagoda, troszkę będę w opozycji. Ja uważam, że jednak znaczek ADR - u ma znaczenie i ja tą różnicę obserwuję od kilku lat u siebie. Wszystkie róże z tym certyfikatem stoją ubrane, bez plamek. Z kwitnieniem w tym sezonie mają ciężko, ale to trudny sezon był dla moich wszystkich róż.
A Rumba nie wyleci, bo w jej obronie stanął mój osobisty M. :lol:
Domy pokazywane przez Lisicę oglądamy corocznie w drodze do Kątów Rybackich ( moja ulubiona plaża w okolicy, i pyszne rybki prosto z kutra ;:173 ). Z roku na rok domy są w coraz gorszym stanie, niestety. Szkoda, że tak niszczeją. Żal patrzeć :(
Kot Wenecki sobie dobrze radzi :lol:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”