Krokusy- wymagania,uprawa,problemy Cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
7koliberek9
200p
200p
Posty: 393
Od: 17 mar 2008, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

aga.m pisze:Ja posadziłam krokusy w październiku w pojemnikach na balkonie,zabezpieczyłam na zimę i krokusy owszem wyszły ale tylko na 1cm i dalej nie chcą rosnąć.Raczej już nie zakwitną.Czyżby jednak przemarzły? :(
Może posadziłaś je zbyt głęboko? Albo stoją w zbyt zacienionym miejscu?

Też sie bałam o swoje krokusy bo późno wzeszły i zakwitły dopiero pod koniec poprzedniego tygodnia wiec może twoje też sie troszkę spóźnią.
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja nigdy nie sadziłam krokusów na balkonie bo nie mam balkonu. Sadzę stale i przesadzam na działce. Wiem, że może zaszkodzić im susza i ... ptaki, które bardzo lubią podskubywać wschodzące listki. U mnie na działce nawet powyrywały krokusiki z pąkami i rzuciły dalej. Jeśli nie masz zainteresowanych Twoim balkonem ptaków to mogła im zaszkodzić susza. Nie zdajemy sobie sprawy, że susza może wyrządzić większe straty niż mrozy, szczególnie na przedwiośniu. Bardzo dobrze zabezpieczone krokusy mogły nie mieć dostatecznej ilości wody, gdyż opady i tak były bardzo skąpe. Mnie w tym roku usechł ligostrowy żywopłot , nic nie dało sie uratować. Najlepiej by było gdyby można zobaczyć fotki, wtedy widać w jakiej kondycji są po zimie. Mogły być słabe lub zbyt małe cebule. Wtedy zakwitną w przyszłym roku. Przyczyn może być wiele. Proponuje wyjecie cebul gdy zaschną liście i na jesieni ponowne posadzenie bez specjalnych zabezpieczeń. :lol:
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
aga.m
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 cze 2007, o 16:01
Lokalizacja: woj.małopolskie

Post »

Misiacz twoje krokusy są śliczne.Być może moim krokusom zaszkodziła susza (brak słońca raczej nie bo skrzynki stoją w słonecznym miejscu ale nie będę rozpaczać bo za to tulipany ładnie rosną i szafirki też już wschodzą. :D
Awatar użytkownika
misiacz
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 lut 2008, o 19:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Aga, w porównaniu z łanami krokusów i innych kwiatów, które mają szczęśliwi posiadacze ogrodów, nasze balkonowe skrzynki to namiastka, ale mnie cieszą i tak :D
Z Twoimi krokusami może faktycznie racja z tą suszą. Do końca grudnia moje skrzynki stały przy ścianie, a potem je postawiłam tuż przy barierce, więc mimo że nie podlewałam krokusów, stale miały wilgotno (deszcz, śnieg). Na pewno udadzą Ci się w przyszłym roku, a teraz życzę, by inne kwiatki pięknie Ci kwitły
Obrazek
Awatar użytkownika
Pauli
200p
200p
Posty: 231
Od: 4 lut 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Chciałam się zapytać czym i kiedy nawozicie krokusy ??
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Krokusy nie wychodzą

Post »

Do tej pory nie wzeszły mi w ogrodzie krokusy! Czy to normalne? Czy to możliwe, że jak je ktoś podeptał to już nie wzejdą? Posadziłam je na jesieni pod darń.
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1421
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

A ja dopiero dzisiaj wsadzilam Krokusy do ziemi :shock: ...50 szt.....zapomnialam na jesien :oops: Czy cos z nich bedzie?
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
peonia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 26 mar 2006, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pólnocny wschód
Kontakt:

Post »

:D tak , na pewno wyrosną liście zakorzenionym cebulkom a czy dadzą kwiaty to zależy jak bardzo
'wykarmione' kupiłaś.
Pozdrawiam,
Zaczęło się od rabaty-Beata Paulina
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić."
Mark Twain
Awatar użytkownika
peonia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 26 mar 2006, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pólnocny wschód
Kontakt:

Post »

Wam przekwitają już , u nasz.. dopiero botaniczne przymierzają się do kwitnienia :roll:

Krokus Tommasiniego

Obrazek
Zaczęło się od rabaty-Beata Paulina
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić."
Mark Twain
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Dzisiaj dostałam te zdjęcia od brata, mieszka w Norymberdze...Tak kwitną już w jego mieście krokusy :D

Obrazek Obrazek
Obrazek
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
peonia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 26 mar 2006, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pólnocny wschód
Kontakt:

Post »

Na ogrodzie ;:100 przebiśnieg i krokus Tommasiniego, to drugie foto to z ubiegłej wiosny
Obrazek

Obrazek


a tu przy ścianie domu -krokus Tommasiniego
Obrazek
Zaczęło się od rabaty-Beata Paulina
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić."
Mark Twain
Awatar użytkownika
nata133
100p
100p
Posty: 106
Od: 1 lut 2009, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

Oto moja historja krokusowa :
W grudniu kolega przywiozl z Holandii 50szt. Posadzilam w skrzynki balkonowe i postawilam na parapecie - wzeszly nawet jeden zakwitl. Potem wystawilam na balkon na snieg i mroz, nic im sie nie stalo, zyja ... Wczoraj wykopalam cebulki ( ukorzenione sa) i posadzilam w kwietniku - spodziewam sie ze przezyja to wzsystko i w nastepnym roku beda kwitly. Gdy zakwitna jeszcze w tym ( poniewaz nie kwitly a tylko pokazaly listki) to napisze na forumie :) .

Pozdrawiam.
Sa urocze gdy kwitna wiosna!
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Jeżeli nie zakwitną to będzie oznaczało że nie zostały dostatecznie przemrożone.
Za rok na pewno zakwitną!
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”