Ogród z angielską nutą cz.11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Piękna kompozycja. Szczególnie spodobały mi sie malutkie botaniczne tulipany. Kiedyś je miałam ( i chętnie zaprosiłabym je znów), ale pewnego roku przestały wychylać noski i pewnie przeniosły sie niżej, gdzie słoneczko już nie dochodzi.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

rikkuu pisze:Pięknie Moniko ;:167 widzę, że przyszłotygodniowe prognozy poprawiły ci humor, a przy okazji nam też ;:138
Ula, jakoś trzeba sobie umilić ten ponury czas ;:173 Codziennie wrzucę jakiś energetyczny kolaż, to może szybciej przyjdzie wiosna :lol:

aneczka1979 pisze:Zdecydowanie to jest to. ;:215 Piękna kolorystyka Moni. ;:215
No to teraz czekamy na rychłą już wiosnę. ;:65
:D Niech przyjdzie szybko i trwa jak najdłużej ;:333

ewelkacha88 pisze:Witaj Moniko :wit . Cudne zdjęcia i kolorystyka idealna ;:138 . Oby wiosna szybko nadeszła, czekamy ;:65 . Pozdrawiam :wit .
;:196 Kolorystyka najbardziej słoneczna z dostępnej u mnie ;:306 To jedyne słoneczne akcenty w moim ogrodzie, o ile można je nazwać słonecznymi :lol: W rzeczywistości jaśniuteńkie :wink:
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

gloff pisze:Jestem i ja :-D Altana grillowa będzie,bacznie będę podglądał poczynania :wink: Powtarzam się ale ogród zimą masz piękny ;:333
Witaj, Mariuszu ;:4 :wit Altana będzie, jeśli taka będzie przychylność losu. Mam nadzieję, że w tym roku to skończymy. Bardzo bym chciała, bo brakuje nam takiego cienistego miejsca wypoczynku w tamtej części ogrodu, co jest odczuwalne zwłaszcza wtedy, gdy latem przyjdą znajomi ;:3 Nie jest to łatwa budowla, bo metraż wielki, a dach tez będzie wymagał trochę gimnastyki, pomimo, że planujemy najprostszy i najtańszy w wykonaniu z możliwych ;:218

ewka36jj pisze:Piękna kompozycja. Szczególnie spodobały mi sie malutkie botaniczne tulipany. Kiedyś je miałam ( i chętnie zaprosiłabym je znów), ale pewnego roku przestały wychylać noski i pewnie przeniosły się niżej, gdzie słoneczko już nie dochodzi.
To tulipanki Tarda. Pierwsze cebulki dostałam od Gosi - Margo z forum, ale tez zaczęły znikać i później dokupiłam. Ciekawe, czy w tym roku jeszcze będą, czy znów trzeba będzie dosadzić jesienią. Są niezwykle urocze - to prawda ;:215
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Witaj Moniczko , uwielbiam tulipany botaniczne a kolory słońca są nam teraz wyjątkowo potrzebne i wyczekiwane . Ja też śledzę pogodę długoterminową bo przymierzam się do cięcia winorośli i wstępnie myślę że pierwszy weekend marca będzie dobrym terminem , gdyż w dzień będzie na plusie a nocą na niewielkim minusie .U Ciebie to może być tydzień wcześniej, bo masz zawsze cieplej niż ja .Pozdrawiam serdecznie ;:167
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Zrobiłam dzisiaj spis irysów, jakie mam w ogrodzie :D Nie ujęłam wszystkich, bo nie wszystkie pamiętam, ale te, które udało mi się zliczyć, to kolekcja ponad 50 odmian irysów TB i około 40 odmian irysków SDB :heja Nawet nie sądziłam, że tyle już uzbierałam ;:224 To kolekcja zbierana od kilku lat - uwielbiam irysy ;:167

Tutaj część kolekcji (niestety nie wszystkie mam uwiecznione na foto, ale poprawię się w tym sezonie ;:180 )
irysy TB
Obrazek

irysy SDB
Obrazek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Moni zebrałaś piękną kolekcję , mam parę , kiedyś się nimi bardziej interesowałam , teraz pozostało kilka , szybko przekwitają , i brak miejsca , bo na inne potrzeba, ale są śliczne jak kwitną ;:3 ;:168
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Monika, wiesz, że ja przeważnie oglądam zdjęcia i piszę z telefonu, ale kiedy zobaczyłam TE zdjęcia, musiałam je otworzyć na komputerze ;:oj ;:oj Czy ty chcesz, żebym zeszła na zawał?? ;:219 Po tych widokach już nie mogę się doczekać, kiedy zakwitną u mnie ;:65 Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się pojechać na "irysowe" pola wtedy, kiedy wszystko będzie kwitło ;:108
Ula
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

inka52 pisze:Moni zebrałaś piękną kolekcję , mam parę , kiedyś się nimi bardziej interesowałam , teraz pozostało kilka , szybko przekwitają , i brak miejsca , bo na inne potrzeba, ale są śliczne jak kwitną ;:3 ;:168
Wszystko zależy od odmiany :D Staram się tak dobierać odmiany irysów, aby łącznie dawały długie kwitnienie. Najwcześniejsze kwitną już w kwietniu, a najpóźniejsze (np. cudny Rhinelander) kwitnie jeszcze w połowie czerwca i łączy się z kwitnieniem róż ;:333
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

:wit Moniczko, piękne masz irysy ;:167 ;:108

Ja tez je lubię, szczególnie za ten ich zapach ;:167 Jak byłam mała, to notorycznie wyrywałam im 'bródki', goliłam wszystkie jak leci i babcia na mnie krzyczała :D Teraz już wiem czemu, jakby moje dzieciaki coś takiego robiły, to też byłabym zła :D
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

rikkuu pisze:Monika, wiesz, że ja przeważnie oglądam zdjęcia i piszę z telefonu, ale kiedy zobaczyłam TE zdjęcia, musiałam je otworzyć na komputerze ;:oj ;:oj Czy ty chcesz, żebym zeszła na zawał?? ;:219 Po tych widokach już nie mogę się doczekać, kiedy zakwitną u mnie ;:65 Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się pojechać na "irysowe" pola wtedy, kiedy wszystko będzie kwitło ;:108
Ula, masz jedne z najładniejszych odmian, więc będą Cię zachwycać ;:167 ;:168 Musisz sobie jeszcze sprawić Au Contraire, Elizabeth Poldark, Hollywood Night, Sea Power i parę innych ;:306 To niesamowita zaraza :wink: Ja właśnie złożyłam zamówienie na kilka kolejnych odmian :tan Teraz będę chodzic od pierwszych dni wiosny i szukać miejsca ;:131
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Amanita pisze::wit Moniczko, piękne masz irysy ;:167 ;:108

Ja tez je lubię, szczególnie za ten ich zapach ;:167 Jak byłam mała, to notorycznie wyrywałam im 'bródki', goliłam wszystkie jak leci i babcia na mnie krzyczała :D Teraz już wiem czemu, jakby moje dzieciaki coś takiego robiły, to też byłabym zła :D
:lol: Ja tez lubię zapach irysów, choć jednak zdecydowanie bardziej podziwiam je wizualnie :D Irysy sa po prostu piękne ;:333
Aga2016
50p
50p
Posty: 54
Od: 17 kwie 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Witaj Moniś :wit
melduję się w nowym wątku, nadrobiłam zaległości z poprzedniego i jak zwykle jestem pod wielkim wrażeniem ;:oj
pięknie jest u Ciebie ;:108 a kolekcja irysów imponująca ;:167 , Moniś ile sztuk irysów sadzisz w jednej kępie aby uzyskać tak wspaniały efekt?
pozdrawiam
Agnieszka
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Aga2016 pisze:Witaj Moniś :wit
melduję się w nowym wątku, nadrobiłam zaległości z poprzedniego i jak zwykle jestem pod wielkim wrażeniem ;:oj
pięknie jest u Ciebie ;:108 a kolekcja irysów imponująca ;:167 , Moniś ile sztuk irysów sadzisz w jednej kępie aby uzyskać tak wspaniały efekt?
pozdrawiam
Agnieszka
W jednej kępie sadzę jedno kłącze - irysy dość szybko rozrastają się w ładną kępkę i z roku na rok są okazalsze ;:333
Jeśli kupuję jakąś odmianę w kilku szt. kłączy to tylko wówczas, gdy chcę posadzić kilka kępek tych samych irysów - nigdy po to, by sadzić je w kupce razem.
Obrazek


Po 4 sezonach masz już sporą kępę irysów (w zależności od odmiany przyrastają szybciej lub wolniej, ale już w 2-3 sezonie cieszą ogromnie pokazując piękne, strzeliste łodygi pełne falbaniastych kwiatów
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”