Większość nasadzeń

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

AnaAn Aniu, zastanawiam się, czy to jest ona.

Maska Marysiu, piwonie lubię za ich zapach. Te pojedyncze raczej nie pachną. W tym roku mam dużo bardziej dorodne piwonie, jest na czym oko zawiesić i co wąchać. Również pozdrawiam i życzę mniej robali ;:196

bejsonki84 Werka, też mi taka myśl chodzi po głowie. Trudno mi się do niej przekonać i będę ją wnikliwie obserwować.

Annes 77 Aniu, jakoś ten kolor CPM nie bardzo mi odpowiada. Zobaczymy jak to się zakończy. Kosaćce dla mnie są cudne, a ten ostatni taki delikatny. Moje róże już coraz bardziej cieszą i zapewne lada moment będzie różano.

Wczoraj

Róża Munstead Wood ,ależ ona ma kolor . Niestety mnie nie udało się go oddać na zdjęciu. Sadzona w tamtym roku


Obrazek

Obrazek

Tutaj szykuje się William Shakespeare 2000 drugi rok u mnie i póki co dobrze sobie radzi. Bardzo mi się podoba




Obrazek


Również drugi rok u mnie Crown Princess Margareta ? Dobrze sobie radzi, rośnie zdrowo.



Obrazek

Rhapsody in Blue cieszy oczy.



Obrazek



Obrazek

Porządkujemy teren pod pergolę i dalszy trawnik.




Obrazek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4986
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Większość nasadzeń

Post »

Iryski i piwonie piękne ;:173 Róże już dają czadu u ciebie, u mnie skromniej :wink:
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11715
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Róże zaczynają na całego,CPM ma pełny kwiat i ładnie pachnie ;:333
William S u mnie słaby,u Ciebie to dopiero wygląda ;:215 Biała szałwia pięknie się rozrosła.Uwielbiam je wszystkie :D
Trawnik,a z boku widzę chyba liliowce?

Pozdrawiam
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

clem3 Małgosiu, dzięki irysom i piwoniom mam nie tylko ładne widoki, ale też zapach. Och jak one pachną ;:138

Annes 77 Aniu, róża CPM faktycznie ma pełne, pachnące kwiaty, ale nie do końca pasuje mi jej kolor. Przyznam, że pierwszym kwiatom trochę złagodniał kolor. Szałwia daje czadu. Różową podzieliłam na większą ilość sadzonek, więc da swój popis w przyszłym roku. Taką mam nadzieję. ;:215 Faktycznie z boku rosną liliowce, jedyne na tej rabacie. Docelowo ich tutaj nie będzie.

Odrobinka dzisiejszego dnia. Róże rozkręcają się i coraz bardziej cieszą oczy.
Dusza romantyczna posadziła to:

Rhapsody in Blue


Obrazek

róża CHARLES AUSTIN

Obrazek

Pirouette i Abraham Darby

Obrazek

Abraham Darby

Obrazek

Pirouette

Obrazek

Crown Princess Margareta ?

Obrazek

CPM

Obrazek

CPM

Obrazek

Queen of Sweden ;:167 ;:167 ;:167

Obrazek

Queen of Sweden

Obrazek

Bouquet Parfait

Obrazek

Chippendale


Obrazek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

NN

Obrazek

James Galway

Obrazek

Stop Flirting

Obrazek

Chantal Merieux ;:167 ;:167 ;:167 moja ulubienica

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ależ ta ostatnia róża ma pięknie ułożone płatki ;:oj . A liście jakie ładne ;:oj
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Większość nasadzeń

Post »

Zgromadziłaś prześliczne iryski. Nie dość, że wszystkie wystroiły się w falbanki, to jeszcze te kolory ;:oj Ni to różowe, ni fioletowe, niby trudne do określenia, a takie cudne ;:63 Różyczki już się chyba rozkręciły na całego, krzaczki obsypały się kwiatami. Mogłoby tylko od czasu do czasu podlać z góry ;:180
Z Twoich robaczków rozpoznaję tylko tego https://images81.fotosik.pl/1077/41a9804e2a1ac21a.jpg To jest ogrodnica niszczylistka. Właściwie tylko walka wręcz przynosi jakiś efekt. Ale ja już machnęłam ręką. Zresztą w tym roku jakoś jest jej mniej niż zwykle.
Pozdrawiam ;:196
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj Ewciu,cudowne róże są u ciebie ,tak wszystko szybko w tym roku kwitnie ,a piwonia Do Tell to moja ulubienica ,ale i irysy masz przepiękne ,ależ mamy czas kwitnień ,w ogrodach jest naprawdę bajkowo,pozdrawiam i miłego dnia życzę ;:168
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witam
Pashmina jak się nazywa ta odmiana pastelowo różowej róży która na zdjęciu ma wygryzione dwa listki?
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

bejsonki84 Werak, zgadzam się z Tobą, jest bardzo oryginalna i nie kaprysi.

Iwonka1 dzisiaj podlało u nas i to dość solidnie. Z robalami słabo walczę bo mało mam czasu. Ostatnio takie małe, zielone liszki zżerały liście agrestu. Popryskałam preparatem do róż 2 w 1 i pomogło. Róże czarują coraz bardziej.

Tak zaatakowały agrest




Obrazek


A to sprawca po przejściu w inny stan świadomości


Obrazek

koziorozec Martuś, faktycznie robi się coraz bardziej królewsko, tak na bogato. Róże się rozkręcają a kwitną jeszcze irysy i piwonie oraz bodziszki, szałwie.

Pawel42 nadałam różom imiona

Dzisiaj swoją sesję zdjęciową miało kilka róż

Pierwsza pięknotka bez której już nie wyobrażam sobie ogrodu

Pirouette rośnie tutaj już chyba czwarty rok. W tamtym roku przemarzła całkowicie, ale szybko się zregenerowała. Ta zima była dla niej łaskawa i nie przemarzł nawet kawałeczek. Teraz czaruje, oj jak czaruje, nie mogę od niej oderwać oczu. A przecież to początek




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Większość nasadzeń

Post »

Takie liszki w tamtym roku zżarły mi powojnik. Tak zupełnie na śmierć ;:202 Na agreście też były, ale tam popryskałam w porę i obyło się bez nieszczęścia.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Iwonka1 pisze:Takie liszki w tamtym roku zżarły mi powojnik. Tak zupełnie na śmierć ;:202 Na agreście też były, ale tam popryskałam w porę i obyło się bez nieszczęścia.
Iwonka, tak zupełnie na śmierć ;:306

Dzisiaj uśmiercałam mszyce na róży i chyba z 50 ślimaków na kamieniach kaźni. Wiem, wiem co sobie o mnie pomyślicie, ale same mi pod but wpełzały :oops:

Kolejna pięknotka to

Chippendale.


U mnie chyba jest 4 lata, ale również w tamtym roku przesadzona. Poradziła sobie wspaniale. To róża kameleon. Na jednym krzaku są kwiaty w różnym odcieniu. Zależne to jest od warunków świetlnych. Zdrowa, krzepka, cudna.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Charles Austin Mam ją już chyba tez 4 lata. U innych widziałam, że ta róża potrafi wyrosnąć na duży egzemplarz. Moja jest raczej wąska. w tym roku wygląda całkiem nieźle. Ma duże piękne, pachnące kwiaty, które zmieniają barwę. To tez kameleon. W tym roku jestem nią zachwycona.




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11715
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewa u mnie Charles po kilku latach zmarniał.Musiałam wiosną wyciąć do samej ziemi wszystkie zdrewniałe gałęzie.
Pozostało niewiele,ale poradził sobie i będzie kwitł.To prawda,że to róża kameleon ;:108
Twój Chippendale jest piękny,mój też zaczyna kwitnąć,pomimo,że kilka pąków na wpół obżarte ;:224
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”