Ogród Idy74 2009r cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post »

Iduniu Droga, pospacerowałam i popodziwiałam Twój piękny ogrodu ;:168
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ida weż się pochwal co kupiłaś na wyjeżdzie :lol: .
ida74
---
Posty: 4355
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Post »

Moje drogie forumowiczki witam po długim moim niebycie :lol:
U nas ,jak wszędzie LEJE ;:98 i efekty są widoczne :!: Truskawki zgniły :(
Róże padają ,lilje mają zgniłe listki ech szkoda gadać :( :( :(
Zboża zaczną chorować....
Jedyny plus deszczy to grzyby -wysyp będzie ...i karasie w oczku się cieszą...
Teraz trochę fotek z dzisiaj kwiatów,które się jakoś nie wystraszyły deszczu.
Zakwtł mi clematis ;:1 siedział u mnie 4 lata :roll: :?: i miał w sezonie po 1 kwiatku :oops: miałam ,go wypitolić z ogrodu ,ściełam przy ziemi i o dziwo :shock: ma kilkanaście pąków.
Lilje zakwitają coraz to nowymi kolorami.
Pomidory w ogrodzie jakoś sie trzymają...ale jak długo :roll: :? :? :? Zjadłam już pare pomidorków KOKTAJLOWYCH niestety ,bo inne tylko rosną i na razie nie zamierzają dojrzeć :? Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12972
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Post »

kiedy to przestanie u Ciebie padać, widać lilie też maja dość wody ale pomidorki to mi sie podobają, ale nie narzekaj za wiele bo gościu opala się
czyli nie jest tak zle, pozdrawiam
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Post »

Ida, faktycznie biedne te lilijki :( ........i truskawek szkoda......nawet nie jadłam w tym roku smacznych,sama woda :roll:
Już chyba takie to lato będzie w tym roku pokręcone i nic nie poradzimy :?
Ale za to powojnik Ci szaleje, pomidorki całkiem ,całkiem :D ........zawsze trzeba znaleźć jakieś plusy bo inaczej smutek nas zje :!: :D
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
Awatar użytkownika
Olusia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11021
Od: 23 gru 2007, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kościan

Post »

Ido jedna z Twoich papryczek , posadzona do foliaka ma ładne żółte owoce.
U mnie jest zdjęcie. Niektóre pomidorki też mają owoce ale oczywiście te wsadzone do folii.
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11668
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Iduś, mimo opadów roślinki pięknie kwitną :) Bardzo podoba mi się clematis :)
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Same smakołyki u Ciebie. Brzoskwinie jakie dorodne, moja jedna jedyna coś przestała rosnąć... a miałam nadzieję pokosztować wreszcie co to za cudo. Może jednak się weźmie do dojrzewania. Czy wiesz jaka to odmiana tego czerwonego agrestu? Chodzi za mną czerwony od dość dawna, ale jeszcze nie kupiłam.
Pomidorki masz fikuśne :lol: :lol: Tyle tych odmian, ja też mam kilka, ale zupełnie inne niż Twoje.
ida74
---
Posty: 4355
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Post »

CYNTHIO-masz rację,że zawsze plusów trzeba szukać,bo inaczej człowiek by osiwiał.
TARO-ten facet co się opala to robi za czterech i czasami przysiądzie ze zmęczenia .
MONIKO -może ładnie wszystko wygląda na zdjęciach,ale rzeczywistość jest przerażająca .Wszystko gnije. :cry:
AGUSKAC -witam Cię chyba po raz pierwszy u siebie :D Cieszę się ,że Ci się podoba .Zapraszam ponownie.
OLU lecę do Cie. :D Moja papryka zdechła na amen :?
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32007
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Witaj Ido czytałam że sporo roślin gnije , najbardziej martwią mnie te Twoje truskawki,zboża bo jak potem przeżyć do następnego roku .U mnie najbardziej moje iryski bardzo mi ich szkoda bo wiesz jak mi się podobają mam tylko nadzieje że z każdego koloru jednak zostaną choć po jednym żebym mogła rozmnożyć .
Genia
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Iduś ratuj!!! Jakaś "zaraza" dopada moje pomidory :twisted: . Powiedz proszę co to jest i jak z tym walczyć. A może wyrwać w chol... ten chory krzak by nie zarażał...
Obrazek
Awatar użytkownika
snowflake
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2748
Od: 6 lut 2009, o 17:12
Lokalizacja: Izabelin

Post »

To może być zaraza ziemniaka... trzeba poobrywać te dolne liście najbardziej chore i opryskać jakiś środkiem grzybobójczym np. Bravo.
ida74
---
Posty: 4355
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Post »

Izo poobrywaj listki ,ale tylko 3 dziennie.Miejsca po oberwaniu opryskaj mlekiem z wodą 1-10 .Oprysk curzate .Pomidory w gruncie w tym roku czeka marny los .Izo nie wyrywaj krzaczków ,czasami dolne liście po prostu się starzeją i nie wyglądają ciekawie.Tylko bez paniki.
GENIU pomidory u mnie mają się dobrze ,a nawet bardzo dobrze .Truskawki zgniły.Teraz zbieramy odmianę ,która dopiera się zaczyna i mam nadzieję nadrobić trochę kasy. :!: Zboża :?: zobaczymy co z nimi będzie jak zaczniemy kosić.




Dziewczynki pozdrawiam mocno i sorki,że nie zaglądam ,ale nie mam czasu i muszę ponadrabiać zaległości.Wszystko zarasta :!: :!: :!:
Rosną grzyby jak szalone .W piątek po pracy udało mi się zebrać mały koszyczek kurek :D Skończyły w sosie śmietanowym jako dodatek do kotletów ziemniaczanych. :D

MAM nadzieję,że nie będzie już tak lało .Po środowej burzy wylał staw .a u sąsiada dwa dni wcześniej wykopany staw napełnił się cały :shock: i zaczął wylewać.Ile tego deszczu musiało spaść ,skoro napełniło staw w 1,5 dnia :?: :!:

W piątek z moim m wybieramy się na koncert 3 dniowy do Suwałk .Będą tam same sławy bluesowe ze świata.
Ogólnie jest bardzo ciepło 25 .Jak mi się uda to trochę fotek wieczorkiem.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”