PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gajowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3220
Od: 11 maja 2011, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/Ponidzie

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Bardzo się cieszę, że trafiłam na ten wątek! Lubię czytać o miejscach, w których nie byłam...no cóż, wiele jest takich :wink: i przypominać sobie te, które udało mi się zobaczyć :D Mam w planie - albo co najmniej w marzeniach - zobaczenie jeszcze wielu miejsc; będę więc tutaj niektóre podglądać :D
pozdrawiam - Ewa
Moje wątki
calia50
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 8 cze 2012, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Slask

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Rozyczko ja tez zagladam w to miejsce i sie doladowuje. Dziekuje Ci za wszystkie porady ogrodnicze.
Czytam Was namietnie Pozdrawiam Basia
Awatar użytkownika
gajowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3220
Od: 11 maja 2011, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/Ponidzie

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Oooo...nareszcie dałaś się namierzyć :D
pozdrawiam - Ewa
Moje wątki
calia50
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 8 cze 2012, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Slask

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Trudno bylo mnie namierzyc bo jestem jedna z czytajacych,
ucze sie poruszania na tym forum a ponadto ..... jest tu tylu pasjonatow ktorych wyczytuje ze brakuje juz czasu na udzielanie sie.
Basia
Czytam Was namietnie Pozdrawiam Basia
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Piękna ta palmiarnia w Poznaniu.Przy najbliższej wyprawie w tamte strony muszę zobaczyć na własne oczy i je nacieszyć
Beata
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4381
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

gareden pisze:Any, piękne zdjęcia. Z jakiego biura była ta objazdówka? Z Tęczy?
podróżujemy z Raibow tour
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
x-p-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 176
Od: 20 lis 2011, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Napoleon pisze:Zerknijcie na te zdjęcia http://www.designyourway.net/blog/inspi ... -examples/ Nieprawdopodobne! Czy to nie jest Photoshop?


Pewnie , że tak.A do tego aparat świetny i fotograf również.Zdjęcie wychodzi na "wycackane" i może to głupie ale człowiek ogląda , mimo , że świadom przeróbek , z jakąś przyjemnością.

A poniżej piękna sosna. Gdyby fachowiec poracował pewnie byłaby podobna do dębu na jednym ze zdjęć do których link powyższy podał Napoleon.
Ja nie umiem ale chociaż troszeczkę zmieniłam kolory.

Obrazek
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Planując wakacyjne wyjazdy zawsze wybieram Polskę , jest u nas tyle urokliwych miejsc , a tak naprawdę najważniejsza dla mnie jest cisza , spokój i możliwość obcowania z natura i podziwiania jej piękna ;:108
Takich miejsc jest wiele , czasami całkiem niedaleko nas.
Szczególnie kocham góry, uwielbiam chodzić wysoko po szczytach i czuć jakbym była w całkiem innym wymiarze, jakby tam na dole zostały wszystkie problemy , cała gonitwa dnia codziennego, a wokół była kraina bliska słońcu i niebu. ;:170
I ta przestrzeń , którą widać z góry ,chciałoby się rozpostrzeć skrzydła i lecieć wolnym jak ptak ,wtopić się w otaczającą naturę...
Bardzo miło wspominam wyprawę w Pieniny. Byłam tam kilka lat temu w upalne lato przez tydzień z dwójką dzieci.
Przed wyjazdem do Szczawnicy przejrzałam w internecie wszystkie ciekawe miejsca warte odwiedzenia i miałam rozpisany plan na każdy dzień .Szlaków do przejścia było naprawdę sporo... ;:65
Na początek przypomnę wyprawę na Sokolicę,jedno z najpiękniejszych miejsc widokowych w Pieninach

Trasa zaczyna się ze szczawnickiej Drogi Pienińskiej

Obrazek

kawałek za pawilonem Pienińskiego Parku Narodowego jest przystań z której możemy przeprawić się na drugi brzeg Dunajca

Obrazek

Obrazek

Dzień był upalny wiec wycieczkę rozpoczęliśmy z samego rana.
Po drugiej stronie rzeki niebieskim szlakiem "Sokola Perć" zaczęliśmy wspinaczkę na szczyt Sokolicy

Obrazek

Po około godzinie cel został osiągnięty ;:215 widoki naprawdę cudowne

Obrazek

Obrazek

Obrazek



W dole wije się Dunajec...

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dalej szlak wiódł przez Przełęcz Sosnów, , Czertezik,Czerteż..
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Ze skał wypływało dużo źródełek z czysta orzeźwiającą wodą

Obrazek

Dalej idąc szlakiem można dotrzeć do Góry Zamkowej , Okrąglicę,na szczyt Trzech Koron,Do Wąwozu Szopczańskiego , a z Przełęczy Szopka wiedzie szlak do Czorsztyna.
Ale o tym następnym razem......
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4381
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Pieniny są piękne. Też tutaj byłem, tylko nie mogłem sosence zrobić ładnego zdjęcia, bo mimo odgrodzenia, cały szczyt Sokolicy był zajęty przez turystów.
Nastepną wyprawę w Pieniny odbyłem by zdobyć ich największy szczyt - Wysoką.
Nocowałem w Jaworkach - stamtąd przez wąwóz Homole dotarłem na kolejny szczyt do Korony Gór Polski.
Potem Wąwóz Biała Woda i kolejnego dnia na następny szczyt - juz w Beskidzie Sądeckim Radziejową (też z Jaworek)
Masz rację! Polska jest piękna.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21898
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Polska jest cudowna,trzeba tylko chcieć ją zwiedzać. :D
Z przyjemnością przeszłam ponownie Anastazjo ten szlak,dzięki,dostarczyłas mi miłych wspomnień.
Pamiętam jak dziś tę wyprawę,Czertezik był dla mnie trudny do przejścia...
ale jaka satysfakcja :D tego nie wie nikt.
Ja szłam tamtędy na początku października,możecie sobie wyobrazić tę feerię barw jaką miałam przyjemość oglądać...
coś niesamowitego,nie do zapomnienia.Bajka...
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
klawisz100
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 kwie 2013, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

super widoki, zazdroszczę :)
Poznam regulamin forum
sosnina1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 12 maja 2012, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

A ja polecam wycieczkę wiosną na Polanę Chochołowską. Gdy kwitną tam krokusy, można czuć się tak jak w niebie.
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

W pierwszą słoneczną niedzielę br wybraliśmy się z Emem do Sandomierza. "Śladami ojca Mateusza" :lol:
Krajowa 7 - super ..... a i widoki śliczne
Obrazek

Okolice Sandomierza to sady, sady, sady - jak okiem sięgnąć. Gdy sobie wyobrażę, jak pięknie jest gdy kwitną ;:224 . Ale jeszcze nie kwitły
Obrazek

No i Sandomierz
Obrazek

Samochód na parkingu ( na starówkę zakaz wjazdu ;:215 ).
Mały Rynek. Zdążyliśmy w ostatniej chwili, zanim, jak grzyby po deszcz, wyrastać zaczęły stragany z krzemieniem pasiastym - okoliczny kamień.
Obrazek

Brama Opatowska - wjazdowa brama do miasta z XIV wieku ( były 4 takie ale zachowała się tylko ta jedna ). Dobre i to. Piękna, prawda ?
Obrazek

Male schodki w dół i jesteśmy na Rynku
Obrazek

Nie nakręcają odcinka "ojciec Mateusz" - szkoda. Rynek śliczny. Jeszcze niewielu turystów ale całkiem sporo ludzi. Tu widać historię. Cala starówka zachowuje układ urbanistyczny XIV wieku. Ratusz
Obrazek

Obrazek

Na rynku stara studnia (przepraszam, że ze mną - innego zdjęcia nie mam :oops: )
Obrazek

Prześliczne, pełne wdzięku kamieniczki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Katedra. Ufundowana jako kolegiata przez Kazimierza Wielkiego w 1360 roku. Godność Katedry otrzymała w 1818 a w 1968 - Bazyliki Katedralnej. Nie byle jakie skarby chowa pod swym dachem ( przywilej lokacji miasta z 1286 roku czy relikwiarz Drzewa Krzyża Świętego - dar od Władysława Jagiełły dla rycerstwa sandomierskiego walczącego pod ... Grunwaldem )
Obrazek

Obrazek

Zamek. Wzniesiony także z fundacji królewskiej w XIV wieku. Niestety w czasie potopu szwedzkiego - wysadzony w powietrze. Zachowało się jedno skrzydło - dziś siedziba Muzeum Okręgowego.
Obrazek

Obrazek

Stąd niedaleko jest do Wąwozu Królowej Jadwigi - atrakcji turystycznej i osobliwości przyrodniczej
Obrazek

Taka tam sobie ścieżka w rowie - pomyślicie. nie bardzo. Mój Em (na zdjęciu ) ma 182 cm wzrostu a wygląda jak dzieciak na tle ścian
Obrazek

A na górę do rynku wracamy przez Ucho Igielne. Tak nazywa się jedna z furt klasztornych. Śliczne ucho
Obrazek

A żeby nie było wątpliwości, że jesteśmy na Forum Ogrodniczym - sandomierskie fiołki
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”