Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1431
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Witaj Aniu!
Podziwiam Twoją pracowitość! ;:215 Ja też staram się porobić co nieco, ale mam strasznie mało czasu, bo pojechac do ogrodu mogę tylko w sobotę albo w niedzielę, a i to tylko po południu, a dzień już, jak wiadomo, jest bardzo krótki ... :( Poprzednio zadołowałam doniczki z nowymi nabytkami liliowymi, skusiłam się na zakup jesienny, chociaz jesienne sadzenie lilii mi nie wychodzi, no ale jest tego nie dużo, no i w doniczkach, które, mam nadzieję, ochronią przed szalejącymi u mnie gryzoniami. Zajmujemy się także wykopywaniem zdziczałych po zimie róż, he he, trudna praca ... wiec trochę miejsca przybędzie na nowe nasadzenia, ale to już nie będą róże.
Bardzo ładnie przebarwiła się Twoja stewartia, moja miała w tym roku równiez ładne kolorki :) Aniu, a jakie odmiany piwonii sadziłaś niedawno? Jestem bardzo ciekawa Twoich nowinek. Ja też już planuję przyszłoroczne zakupy :) Oby do wiosny ;:65
Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
peonia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 26 mar 2006, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pólnocny wschód
Kontakt:

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Witaj Aniu,
ja też jestem ciekawa twoich nowinek piwoniowych jakie sadziłaś niedawno?
I u mnie prace skończone w ogrdzie sadzę ostatnie róże zamówione w Floribundzie.
Zaczęło się od rabaty-Beata Paulina
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić."
Mark Twain
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Łano, Peonio - wolałabym nie chwalić się zakupami dopóki nie przyjmą się i nie zakwitną w ogrodzie. Straciłam ostatniej zimy sporo ze swoich piwonii więc teraz chciałam sobie odkupić odmiany szczególnie przeze mnie ulubione. Jest trochę nowości ( dla mnie ) ale o tym w przyszłym sezonie najszybciej. Oby tylko zima była w miarę normalna a nie taka, jak ostatnio.
Pozdrowionka najserdeczniejsze ;:167
Elba
200p
200p
Posty: 345
Od: 28 sie 2008, o 17:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu, czytam tak o Twoich przygotowaniach do zimy. Swoje siewki sasanek też mam jeszcze w donicy i chyba też zadołuję.

Liście to wielka moja zmora, bo najwięcej sypie się z dębu, który jest na ulicy, a liście z niego w moim ogrodzie. Okrywanie roślin jeszcze w planach.
Pozdrawiam , Elżbieta
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

U mnie praca dopiero się zaczyna-róże dopiero mają przyjść :D Całe szczęście, że mam parę dni w zapasie, mam nadzieję na przygotowanie rabaty dla nich.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu zaniemówiłaś trochę czemu ??????? pytałam Ciebie o corydalisy /może nie doczytałaś/ jaką drogą można dokonać zakupy???? pozdrawiam ;:180 ;:180 ;:180
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Mario - przecież natychmiast napisałam Ci na priva i nawet mi odpowiedziałaś. Zapomniałaś? :D
W ogrodzie oczekiwanie na zimę, tylko kolejny kret przekopuje mi pracowicie trawnik w poszukiwaniu tłustych pędraków i jakoś nie mogę go zniechęcić repelentami.
Uzupełniam albumy na picasa i czekam na wiosnę ;:65 , żeby znowu grzebać w glebie, ścigać kreta i cieszyć się rozwojem roślin.
Ale przedtem zima. Jaka będzie????? Niebawem się przekonamy.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Krety ryją i u mnie, ale kretowisk nie sprzątam-obsypię nimi róże, gdy przyjdzie czas. Na razie jest za ciepło.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Tak Aniu skleroza bo mi ta odpowiedź uciekła .Teraz przypomniałam sobie że przecież oglądałam łany tych roślin przepraszam. Ja dopiero w ub. sobotę nałożyłam stroisze na róże ale jak na razie nie ma się na zimę. To dobrze. ;:31
x-p-k
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 3297
Od: 3 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu - może uda mi się Ciebie nakłonić na małe podsumowanie 2012 i wspominki? Tak chętnie bym obejrzał Twoje cudowne rośliny :) :wit
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Piotrze - może Ci się uda :wink: ale tak poważniej mówiąc, to nie wiem, czy jest sens - przecież można sobie pooglądać wątek. Jeszcze niecałe 3 miesiące i znowu pojawią się nowe zdjęcia ( mam nadzieję, że straty pozimowe będą tym razem zerowe lub dużo mniejsze, niż po poprzedniej zimie ;:224 ). Sama nie mogę się doczekać, jak zaprezentują się rośliny zakupione w ubiegłym roku. Na razie robię pierwsze plany zakupowe, czekam na oferty szkółek i wzdycham do wiosny :wit
x-p-k
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 3297
Od: 3 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Ja już pierwsze zakupy mam za sobą. Dosyć konkretne, nie powiem - i to mnie cieszy. Oby tylko przyszły ładne okazy!
A co do wspominek, to może chociaż jakieś podsumowanie 2012? Co nowego, co ciekawego udało Ci się dostać, co zakwitło z nowinek. Wszyscy na pewno będą wdzięczni również za kilka fotek :) :wit
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu - po przemiłej wymianie PW nie mogłam się oprzeć i bez zaproszenia wlazłam za Twój płot. Wlazłam i oniemiałam....
Czytam pierwszą część z 2009 roku i dotarłam już do końca lipca. Na razie nie jestem w stanie napisać nic sensownego.....Może tylko tyle - fajnie że trafiłam do Ciebie zimą i mam czas, żeby na spokojnie obejrzeć i poczytać wszystkie części.. I pomyśleć , że zawdzięczam to werbenie patagońskiej - która po prostu przyprowadziła mnie do Ciebie :lol:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”