Miejski ogródek Ani - moje początki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani - moje początki

Post »

Altika to można je przenawozić :?: ja posypuję trochę nawozem do clemków, ale w zeszłym roku nie kwitły zbyt obficie. Jeden chorował, ścięłam go jesienią prawie przy ziemi i zobaczymy co z niego będzie. Mam nadzieję że w tym roku będzie lepiej.

aguniada dziękuje za komplementy ;:196 ścieżka nam się udała, chociaż jeszcze trzeba obsypać ziemią i posiać trawkę. Będę Cię podpytywać o pielęgnację jabłonek bo czytałam że czasem chorują, a chciałabym tego uniknąć.

lulka ciesze się że Ci się podoba :D Myślę że pomysł z kamieniami i bukszpanowym płotkiem jest super, bardzo lubię żwirowe rabaty bo wyglądają elegancko i wprowadzają porządek do ogrodu. Z clemkami współpracuję dopiero od zeszłego roku więc też nie mam bogatych doświadczeń, ale mam nadzieję że będą ładnie kwitły. Wpadnę do Ciebie obejrzeć postępy prac w przedogródku.
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani - moje początki

Post »

Zapomniałam się pochwalić zakupem latarenek na taras, mam nadzieję że umilą letnie wieczory. Wyciągnęłam już donicę z różą pienną mam nadzieję że nie za wcześnie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kropka010
500p
500p
Posty: 581
Od: 28 lip 2011, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Legnicy Dolnośląskie

Re: Miejski ogródek Ani - moje początki

Post »

już to widzę
cieplutki wieczór, nastrojowe lampeczki ;:138 cudnie
... najwspanialsze piękno świata, podarował nam Bóg w kwiatach ...
Moje oczko w głowie Legnica i okolice
Pozdrawiam wszystkie ogrodoholiczki - Ania
Awatar użytkownika
Altika
500p
500p
Posty: 610
Od: 29 mar 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Re: Miejski ogródek Ani - moje początki

Post »

Aniu ja różę na pniu też już wietrzę od tygodnia :D myślę, że nic się nie stanie, Twoja wypuściła dużo nowych przyrostów ;:138 . Clematisy sypałam w tym roku ostrożnie bo miałam w ubiegłym śliczne i spaliłam je właśnie nawozem do clematisów.
xadx
100p
100p
Posty: 197
Od: 21 lut 2011, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Miejski ogródek Ani - moje początki

Post »

Cudne latarenki.Mam pytanko dotyczące ścieżki.Czy kamienie były układane na zaprawę z cementu?Chcę u siebie zrobić placyk z kamienia i szczerze mówiąc nie do końca wiem jak się za to zabrać :D
Pozdrawiam serdecznie- Ania

Powstający ogród Ani
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani - moje początki

Post »

kropka010 rozmarzyłam się :D już nie mogę się doczekać letnich wieczorów

Altika moja róża już wkopana, co prawda nakryłam ją wczoraj na noc, ale nie było przymrozków więc na razie będzie stała bez przykrycia niech się hartuje. :wink: Wypuściła nowe przyrosty już w styczniu, chyba dlatego że stała całą zimę na nieogrzewanej klatce, zobaczymy jak będzie z kwitnieniem bo przesadziłam ją do większej donicy i dałam nawóz do róż.

xadx :wit Kamienie były układane na zaprawę cementowo piaskową, najpierw M wykopał korytko o głębokości ok.8 -10cm potem zaprawa i układanie puzzli. :wink: Wczoraj pomiędzy kamienie wsypaliśmy jeszcze ziemię i na to nasionka trawy.
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5106
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Miejski ogródek Ani - moje początki

Post »

Aniu, śliczne te latarenki, absolutnie w moim stylu ;:oj Uwielbiam ciepłe wieczory przy świeczkach. U mnie w sadzie, to jeszcze żaby i świerszcze dają koncerty ;:167
Ta pergola, to mnie u Ciebie denerwuje :;230 też chcę taką. Tylko gdzie ją wsadzić:?:

A jak Twój trawniczek bo w zeszłym sezonie pamiętam, że troszkę się martwiłaś :?:
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani - moje początki

Post »

Magda, oby tylko te ciepłe wieczory w końcu nastąpiły, bo na razie to pogoda taka kapryśna że mam już jej dość :evil: . Myślę że pergolkę dasz radę wcisnąć bo zabiera niewiele miejsca i mam nadzieję że jak obrośnie pnączami doda uroku ogródkowi. Trawniczek wygląda mizernie, zrobiłam dosiewkę na całości a w tej części ze ścieżką musiałam siać całkiem na nowo bo ze starego nie zostało nic. Mam nadzieję że w tym sezonie odrośnie porządnie.
xadx
100p
100p
Posty: 197
Od: 21 lut 2011, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Miejski ogródek Ani - moje początki

Post »

A zaprawa w jakich proporcjach?Przepraszam za dociekliwość ale ja muszę mieć wytłumaczone łopatologicznie :;230
Pozdrawiam serdecznie- Ania

Powstający ogród Ani
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani - moje początki

Post »

ok. 3:1 (jedna łopata cementu na 3 łopaty piachu) :;230
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5106
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Miejski ogródek Ani - moje początki

Post »

No i wszystko jasne :heja

Mój trawnik jest laciaty :;230 w jednym miejscu śliczny, a w innych ochyda :? Tez bedą dosiewki.
Mam już 1 str.plotu zrobiona :heja
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani - moje początki

Post »

Magda u mnie to samo, jak zwykła trawa nie da rady to kupię dosiewkę z Substralu (podobno dobra), wpadnę do ciebie obejrzeć postępy z budowy płotu :wit
Awatar użytkownika
Altika
500p
500p
Posty: 610
Od: 29 mar 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Re: Miejski ogródek Ani - moje początki

Post »

Mój po wertykulacji i dosiewkach dochodzi do siebie - mam nadzieję że będzie ładnie :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”