Większość nasadzeń

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Annes 77 pisze:Ewa u mnie Charles po kilku latach zmarniał.Musiałam wiosną wyciąć do samej ziemi wszystkie zdrewniałe gałęzie.
Pozostało niewiele,ale poradził sobie i będzie kwitł.To prawda,że to róża kameleon ;:108
Twój Chippendale jest piękny,mój też zaczyna kwitnąć,pomimo,że kilka pąków na wpół obżarte ;:224

Aniu, moje róże w tym roku niedożywione. Nie mam czasu zasilać roślin, tyle jest innej pracy. Ostatnio się nad nimi zlitowałam i podsypałam je azofoską, tylko to miałam. Wydaje mi się, że żółty kolor liści zastępuje zielony. Ja bym Charlesowi oberwała pąki, niech buduje krzaczek. Ja tak robię. U mnie po zimie fatalnie wyglądała róża Miss Dior. Myślałam, że ją straciłam, ale ona zaczęła odbijać. Teraz ma króciutkie pędy a już wiąże pąki kwiatowe. W tym roku nie pozwolę jej zakwitnąć.
Przez dwa lata męczyłam się z dwoma różami tj. First Lady i Jubilee Celebration. W tamtym roku uszczykiwałam im wszystkie pąki kwiatowe. Warto było, wzmocniły się i poszły w krzak. Tak w tym roku wygląda Jubilee C. W tamtym roku była marnocina nad marnocinami

Obrazek

I jej kwiat


Obrazek


Dzisiaj troszkę piwonii


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11704
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewa też mam coroczny problem z Jubilee Celebration,dziwne,bo angielki dobrze u mnie rosną o dziwo,a ta stroi fochy ;:224
Piszesz,żeby nie dopuszczać do kwitnienia hmm...azofoska też dobra,choć w tym roku po raz pierwszy obornikiem granulowanym je zasiliłam ;:108 Algi też są dobre ;:333
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewa piękne róże ;:138
W tamtym roku też takie robale zjadły mi agrest.

Miłego odpoczynku :)
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Aniu, a może ta róża to nad wyraz trudna królowa? Mam nadzieję, że teraz już będzie z nią dobrze. Zaskoczyła mnie, że tak nadrobiła zaległości. Poobrywam jej jeszcze te dolne kwiaty i zostawię te, które są wyżej. Te niskie i tak leżą na ziemi. Obornik tez mam, ale sypię go na nowe rabaty, które ściółkuję korą. Jak kora się będzie rozkładała to obornik ma zrekompensować brak zabieranego azotu.

Kasiu, róże dopiero się rozkręcają.

Kolejna pięknotka, od której nie mogę oderwać oczu to

Queen of Sweden

U mnie od tamtego roku. Kupiłam ją w wersji doniczkowej. W tamtym roku kwitła i miała dużo mniejsze kwiaty. Myślałam, że takie mają być docelowo, jednak w tym roku są dużo większe. A ich kolor w moim odczuciu jest doskonały. Już w tamtym roku zbudowała ładny krzaczek. U mnie jest raczej wąska, ale za to pędy są sztywne i wspaniale utrzymują kwiaty, które się nie przewieszają. Chyba dokupię jeszcze chociaż jedną. Co najważniejsze nie widziałam u niej oznak żadnej choroby.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewka dobrze, że u ciebie można pooglądać piwonie ;:215 U mnie już po nich, tylko wspomnienie ;:131 Napawam się urodą twojej róży Rhapsody in Blue mam malutką , miała dopiero 3 kwiatuszki, ale zawsze to coś ;:333 Miłego weekendu ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11704
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewa to samo zauważyłam,Queen nie choruje i w pierwszych dwóch latach miała małe kwiaty,teraz są spore,do tego ma pokrój zwarty,naprawdę ją lubię ;:333 Kory wciąż potrzebuję,zatrzymuje wodę w glebie,a przy takich suszach jak teraz bardzo wskazana ;:108
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewa, ja mam dość dużo piwonii i okazuje się, że są wczesne i późniejsze. Długo cieszą oczy i to jest fajne. Z Rapsodii będziesz zadowolona.

Aniu, ja wszystkie rabaty koruje bo jest znikoma ilość chwastów i faktycznie zatrzymuje wilgoć. Teraz, kiedy mam odrobinę trawnika, ściółkuję też skoszoną trawą.






Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11704
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewa nie mogę przekonać mojej mamy do ściółkowania skoszoną trawą ;:173
Na zdjęciu obok Quuen of Sweden rośnie zapączkowana róża,co to za odmiana? ;:oj
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5989
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewa piękne piwonie i róże.
Ta biała o pustych kwiatach, wiesz co za jedna, bo mam identyczną, ale nn.
Róże dają popis. Piękny czas dla nich nastał i oczywiście dla nas, bo możemy się nimi zachwycać. :D
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewka fotosik ma dziś focha :wink: więc wpadnę kiedy indziej ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Annes 77 pisze:Ewa nie mogę przekonać mojej mamy do ściółkowania skoszoną trawą ;:173
Na zdjęciu obok Quuen of Sweden rośnie zapączkowana róża,co to za odmiana? ;:oj
Aniu, to jest róża

Bouquet Parfait

U mnie to jej drugi sezon. Już w tamtym roku pokazała, że to żywotna królowa. Szybko zbudowała krzaczek, chociaż to chyba nie jej szczyt możliwości. W tym roku kwitnie i buduje dalej. Ona na końcach pędów kwitnie bukiecikami niedużych, subtelnych kwitków. Kolor kwiatów to głównie biel połączona z kremem, różem bądź delikatną brzoskwinią. Nie wiem od czego to jest zależne, możliwe, że od operacji słonecznej. Bardzo zdrowa. W tamtym roku nic nie chorowała. W tym roku ma mniej kwiatów w bukieciku. Te nowe przyrosty mają dużo. Zobaczymy co pokaże dalej. Póki co bardzo mi się podoba. Pędy ma dość długie, ale wiotkie i przewieszają się łukowato. Ja podwiązałam je do kijka, który zapewne jest widoczny.


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Róże podobnież po trzech latach pokazują na co je stać. Czekam więc cierpliwie ;:224
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuniu, też mam Bouquet Parfait. To cudowna róża, jestem nią zachwycona!
Trochę ją chyba źle w tym roku cięłam (mam ją 3 sezon), bo ma mniejsze bukieciki niż miała w ub. roku (w ogóle to jak ją ciąć?).
Niestety nie widzę Twoich zdjęć (chyba fotosik padł), więc nie wiem jak u Ciebie... moja w tym roku ma więcej bukietów, ale mniej kwiatków w nich jest... ale pomimo to uwielbiam ją ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Basiu, ona jest cudna. Ja jej nie cięłam.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”