Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Marysiu - ambo19 - mój ogród na tym forum nie posiada żadnych płotów ;:113 i zawsze cieszę się, gdy ktoś zagląda do mojego wątku i dobrze się tu czuje. Zapraszam serdecznie ;:108
Werbena patagońska sprowadziła do mnie już sporo osób i obdarowane nasionami lub sadzonkami cieszą się jej pięknem w swoim ogrodzie. Zdobyłam dzięki tej urokliwej roślinie kilkoro dobrych przyjaciół z różnych stron kraju a reszta obdarowanych, mam nadzieję, życzliwie mnie wspomina :wit
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

A ja dostałem nasiona werbeny patagońskiej od IRMINKI /co się z nią dzieje :?: /
Może mała wskazówka,ANNO,kiedy i jak ją wysiać :!:
Pozdrowienia,
Sławek
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu - zaczynają kiełkować sasanki papageno. Na dzień dzisiejszy mam już osiem siewek na wierzchu ;:138
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu wreszcie jesteś !!!!!! ;:138 .Wydaję mi się że odpoczywałaś od forumowiczów. Moje myśli sprowadziły Cię bo miałam pytać czy i ja mogę liczyć na nasiona werbeny patagońskiej i dzielżanów, o których wcześniej wspominałam. Jednak telepatia działa. A ja przygotowałam nasiona kleomy w kolorach mogę wysłać . pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Witaj Sławku. Ja zawsze zimą rozkruszam dojrzałe owocostany werbeny patagońskiej na śnieg i wiosną kiełkują. Znalazłam taką oto instrukcję siewu :

Verbena bonariensis, rigida, and stricta, Sow at -4 to +4?C (24-39?F) for 4 wks, move to 20?C (68?F)for germination

To by się zgadzało z moimi obserwacjami bo nasiona przechowywane w domu i niestratyfikowane, nie wschodzą.

Marysiu-ambo19 - bardzo się cieszę i mam nadzieję, że wzejdzie więcej :D

Marysiu - nasiona dla Ciebie są. Mało pokazywałam się na forum bo wciąż mam jakieś sprawy do rozwiązania a ponieważ są dla mnie ważne, więc absorbują całą moją energię i uwagę. Ale myślę już o sezonie wegetacyjnym. Zrobiłam pierwsze zakupy bylinowe i cebulkowe. Kupiłam też nasiona jednorocznych. W tym roku, oprócz tych fikuśnych rudbeckii, zamarzyły mi się cynie, astry no i oczywiście, liczne odmiany aksamitek. Cleome tez chętnie wysieję. Dziękuję.
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu chciałam zapytać czy zwróciłaś uwagę na aksamitki u mnie w wątku takie pomarańczowe jak chryzantema tylko że wysokie.J np. sadziłam je w irysach i do późnej jesieni miałam ukwieconą grządkę. Jak będę wysyłać kleomę to bym wówczas też dołączyła. pozdrawiam. ;:215
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu - a pochwalisz się jakie byliny i cebulkowe kupiłaś?
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Marysiu i Marysiu - przepraszam za zwłokę w odpowiedzi ale system nie zasygnalizował mi, że są jakieś nowe wpisy w wątku.

Uwielbiam aksamitki i, jak co roku, kupiłam sporo nasion tych jednorocznych roślin. Preferuję jednak odmiany rozpierzchłe. Tych, o dużych kwiatach, jakoś nie lubię; skusiłam się na kupno nasion nowej odmiany aksamitki wzniesionej- EVA ale tylko dlatego, że ma pojedyncze, liczne kwiaty. Jestem jej bardzo ciekawa.Ale bardzo dziękuję za chęć przysłania nasion ;:31

Marysiu-ambo - jakoś nie mam zwyczaju chwalić się tym , czego jeszcze nie dostałam. Najchętniej robię to wtedy, gdy rośliny szczęśliwie rosną już w ogrodzie i mają się dobrze. A więc trzeba poczekać.

Dzisiaj pierwszy marcowy dzień i trochę słońca rozbłysło na Mazowszu. Śnieg już prawie cały zniknął więc wybrałam się na rekonesans do ogrodu. Zobaczyłam pąki na miłkach amurskich i aż boję się zapowiadanych opadów sniegu z deszczem bo niektóre z nich zakwitną po raz pierwszy i ciekawa jestem ich kwiatów. Opady mogą je zniszczyć.
Znalazłam też pierwsze w tym roku kwiaty ; zakwitł ciemiernik tybetański ;:87 , który rośnie u mnie od dwóch lat i ma się wspaniale.
Oto on:

Obrazek
Awatar użytkownika
alexm
100p
100p
Posty: 172
Od: 19 lut 2013, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Witaj Aniu :wit
Cieszę się, że znalazłam Twój zielony świat, w którym jest pełno skarbów. Trafiłam tu do Ciebie szukając sasanki strzępiastej. Jeszcze wszystkiego nie przejrzałam, ale już mi się bardzo podoba...:)

Pozdrawiam i zapraszam
Ala
Awatar użytkownika
misia
500p
500p
Posty: 783
Od: 28 lip 2006, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Śliczny ten ciemiernik :wit
Pozdrawiam, Beata
Ogród Misi
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25163
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Ależ ten ciemiernik ma cudowny kolor. Uwielbiam taki róż
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

misiu, Małgosiu - od wczoraj ciemiernik jest pod warstwą śniegu i jestem ciekawa, czy kwiaty utrzymają się do następnych ciepłych dni. A kolor też mnie urzeka - ni to biały ni to różowy.

Pod śniegiem zostały też kwiaty miłków. Rozwinęły się dwie siewki; reszta szczęśliwie czeka na prawdziwą wiosnę. A oto moje pierwsze w tym roku miłki amurskie :

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu - u mnie śnieg nie padał....Zimno ale słonecznie, od morza wieje lodowaty wiatr, który dosłownie wyciska łzy z oczu.
Miłki masz cudowne, napatrzeć się na nie nie mogę. A ja się chciałam pochwalić, ze sasanki pomału pokazują właściwe listki spomiędzy liścieni a w skrzyneczce z werbeną pokazało się kilka siewek. Są maleńkie i bardzo delikatne.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”