Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
misia
500p
500p
Posty: 783
Od: 28 lip 2006, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Piękny domek ogrodnika ;:138 Całość idealnie się komponuje, jestem pod wielkim wrażeniem tego co zaroiłaś w ogrodzie.
Pozdrawiam, Beata
Ogród Misi
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Moni jesteś niedoścignionym mym wzorcem ogrodowym. Uważam, że spokojnie zajmujesz jedno ze szczytowych miejsc najpiękniejszych ogrodów, tu na forum. ;:167 Uwielbiam!
Domek dopracowaliście w każdym calu i detalu. ;:180 Dostaw jeszcze kuchenkę, małą łazienkę i mogę się do niego wprowadzać. :lol:
Kochana a jak tam postępują prace nad mym ulubionym murkiem?
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Daria_Eliza pisze:Daszek prezentuje się bardzo dobrze z nowym pokryciem. ;:333

Ale robota wrze! Jeszcze miejsce na ognisko powstaje! ;:oj
Ognisko musimy obsypać ziemią, której co nieco brakło ;:224 Tam jest dość duża różnica poziomu i trzeba to wyrównać, a wtedy będzie super ;:333

Filemon24 pisze:Ławeczka śliczna, pasuje do ogrodu, z domkiem szybko się uwineliście wspaniale się prezentuje.
Dzięki, Anitko ;:196 Jestem bardzo zadowolona z tego zakupu, bo w tej części ogrodu brakowało mi ławeczki ;:333
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

cyma2704 pisze:Alaniu Twój ogród to pięknie skomponowane rabaty, ale domek, altana i biżuteria ogrodowa sprawia, że jest klimatyczny i ma styl nie do powtórzenia. ;:433 W domku mogłabym zamieszkać, żeby tylko patrzeć na piękno, które wypracowałaś. :)
;:4 miło mi niezmiernie ;:131
Domek to taka wisienka na torcie w moim ogrodzie - moje spełnione marzenie, taka perełka ;:167 Bardzo jestem z niego zadowolona i niesamowicie mi się podoba - bardzo zmienił proporcje ogrodu, nadał klimatu, charakteru i uroku ... angielskiego, a przecież to było moim zamierzeniem :D :D :D

misia pisze:Piękny domek ogrodnika ;:138 Całość idealnie się komponuje, jestem pod wielkim wrażeniem tego co zaroiłaś w ogrodzie.
dziękuję, Misiu :wit
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

aneczka1979 pisze:Moni jesteś niedoścignionym mym wzorcem ogrodowym. Uważam, że spokojnie zajmujesz jedno ze szczytowych miejsc najpiękniejszych ogrodów, tu na forum. ;:167 Uwielbiam!
Domek dopracowaliście w każdym calu i detalu. ;:180 Dostaw jeszcze kuchenkę, małą łazienkę i mogę się do niego wprowadzać. :lol:
Kochana a jak tam postępują prace nad mym ulubionym murkiem?
;:180 dziękuję, Aniu ;:168
Wiesz, mój syn też mówi, że chętnie się tam wprowadzi :lol:
Murek ma już wylaną dalszą część fundamentu. Jest też wykonany fundament pod inny mur, ale niestety teraz wszystko schnie baaaardzo wolno, a do tego dzień jest krótki i pada deszcz. Nie wiem, czy uda nam się wszystko wymurować. Nie ma nawet kiedy skończyć prac nad daszkiem ;:224
Może po niedzieli będzie lepsza aura, co pozwoliłoby na pewne prace :roll:
Aniu, nad ogrodem pracuję co roku, a wciąż daleko mu do ideału ;:131
Myślę, że w przyszłym roku też będę kontynuować zmiany, dosadzanie, przesadzanie - nie ma to końca :;230
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Moni a co byśmy robili, gdybyśmy tak od razu stworzyli ogród idealny..? Wystarczy, że masz 99 %, więc jest nad czym pracować.
Nie wiem ile lat ma Twój syn ale ja zamężna kobita, szczęśliwie do tego, więc razem mieszkać w tym domku nie możemy. Rozpisz grafik. :lol:
Na murek poczekam. Warto. Do dziś śni mi się zdjęcie Twej Laguny z ostróżkami u stóp i owym murkiem w tle własnie... ;:167
No i dlaczego u wszystkich pada tylko nie u mnie?! Sucho mam jak pieprz. Jak nie popada, to doprawdy nie wiem jak ja posadzę skarby od Ciebie. ;:124 ;:185
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Kochani goście...
Nie ma to jak lato - mimo upałów, jakimi nas obdarzyła natura, można było więcej podziałać, bo dzień był długi ;:3 . Teraz, gdy wracam z pracy, to nie wiem w co najpierw ręce włożyć, jak już mam możliwość pójścia do ogrodu na dłużej jak np.dzisiaj, to deszcz pada i tak ucieka dzień za dniem ;:130
Miejmy nadzieję, że jeszcze zagości piękna złota jesień ;:224
Póki co w ogrodzie robię fotki z doskoku...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Novalis pięknie wkomponował się w przekwitające Perovskie
Obrazek

Pompon Flower Circus w duecie z rozchodnikiem
Obrazek

Tranquillity
Obrazek

Old Port
Obrazek

Pink Swany - uwielbiam tę różę ;:167
Obrazek


szersze spojrzenie na jesienną rabatę
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kilka jesiennych obrazków...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

aneczka1979 pisze:Moni a co byśmy robili, gdybyśmy tak od razu stworzyli ogród idealny..? Wystarczy, że masz 99 %, więc jest nad czym pracować.
Nie wiem ile lat ma Twój syn ale ja zamężna kobita, szczęśliwie do tego, więc razem mieszkać w tym domku nie możemy. Rozpisz grafik. :lol:
Na murek poczekam. Warto. Do dziś śni mi się zdjęcie Twej Laguny z ostróżkami u stóp i owym murkiem w tle własnie... ;:167
No i dlaczego u wszystkich pada tylko nie u mnie?! Sucho mam jak pieprz. Jak nie popada, to doprawdy nie wiem jak ja posadzę skarby od Ciebie. ;:124 ;:185
Aniu, mój syn niewiele młodszy od Ciebie, bo ma niecałe 23 lata, a Ty też młodziutka dziewczynka ;:196
Grafik konieczny, co by mąż nie był zazdrosny :;230
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Ale u Ciebie budowlanie się zrobiło ;:oj . Świetny murek, mi tez podoba się nawet w tej asymentycznej formie a nad domkiem to już było tyle zachwytów, że mogę się jedynie przyłączyć ;:108 .
Ślicznie wygląda ten cienisty zakątek ;:167 . Dla mnie bajka ;:173 .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11784
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Alaniu dziękuję za opinię o Comte de Chambord. ;:196 Sarny też należą do klimatu angielskiego ogrodu. :) Pewnie ta jedna zastanawiała się, czy na takiej ładnej ławce można przysiąść. ;:306 Jesienna z rozchodnikami cudna. ;:oj Dekoracja przy drzwiach świetna. ;:63 Przeczytałam wiele twoich wpisów o różach i dalej nic nie wiem. ;:223 Chciałam posadzić kilka różowych, na południowej skarpie, tylko tam mam dobrą ziemię.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Edyta1 pisze:Ale u Ciebie budowlanie się zrobiło ;:oj . Świetny murek, mi tez podoba się nawet w tej asymentycznej formie a nad domkiem to już było tyle zachwytów, że mogę się jedynie przyłączyć ;:108 .
Ślicznie wygląda ten cienisty zakątek ;:167 . Dla mnie bajka ;:173 .
:wit
dziękuję, Edytko
Murek skończymy już w październiku, bo wrzesień pozostaje na dokończenie gąsiorów w domku :D

-- N 27 wrz 2015 21:30 --
cyma2704 pisze:Alaniu dziękuję za opinię o Comte de Chambord. ;:196 Sarny też należą do klimatu angielskiego ogrodu. :) Pewnie ta jedna zastanawiała się, czy na takiej ładnej ławce można przysiąść. ;:306 Jesienna z rozchodnikami cudna. ;:oj Dekoracja przy drzwiach świetna. ;:63 Przeczytałam wiele twoich wpisów o różach i dalej nic nie wiem. ;:223 Chciałam posadzić kilka różowych, na południowej skarpie, tylko tam mam dobrą ziemię.
Osobiście bardzo lubię tę różę, ale w tej chwili jest tyle pięknych nowszych odmian, że chyba zdecydowałabym się na inną.
Polecam w podobnym, nooo może ciemniejszym kolorku Princess Anne ;:333
Jaki odcień różu potrzebujesz? Różowych odcieni w różach jest tyle, że można dostać oczopląsu, a poza tym trzeba dobrze przemyśleć, bo niektóre różowe nie pasują do innych różowych - wiem po sobie, bo później muszę przesadzać.
Na skarpę polecam okrywowe Pink Swany - cuuuudna róża ;:167
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11784
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Dzięki. ;:180 Planuję tam trzy Aspirin nisko i 5-6 różowych, pewnie trzy ciemniejsze i dwie, trzy jaśniejsze. Ponieważ słońce tam pali cały dzień, to raczej bladawce, a nie soczyste kolory. ;:218
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

cyma2704 pisze:Dzięki. ;:180 Planuję tam trzy Aspirin nisko i 5-6 różowych, pewnie trzy ciemniejsze i dwie, trzy jaśniejsze. Ponieważ słońce tam pali cały dzień, to raczej bladawce, a nie soczyste kolory. ;:218
Aspiryn nie jest zbyt niską różą. Jak dla mnie to rabatówka, choć określana jest jako okrywowa, ale to b.dobra róża, więc sadź ;:108
Jasnoróżowe to raczej coś z Fairy, ewentualnie Granny albo Pastella. Zależy jaka ta skarpa i jaka ma być duża róża.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”