Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Aleś się napracowała. Bardzo ładne te kule bukszpanowe, kupowałaś już takie czy sama formowałaś?

Fajnie zestawione te białe i fioletowe tulipany liliokształtne. Planowałam podobnie - wsadziłam jesienią bordowe Doll's Minuett i białe Spring Green. W samozadowoleniu tkwiłam do niedawna - tulipany się rozwinęły i zamiast białych wąskich mam napompowane fiolety z białym obrzeżem :roll:
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

I jak zwykle cudnie wyszło ;:63 , najważniejsze, co w Twojej duszy gra, a że pięknie, to widać na zdjęciach. Zestawienie tulipanków baaardzo ładne, te liliokształtne są taaakie smukłe i zwiewne.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu,
choć ja jestem nastawiona na ogród dziki, to muszę przyznać, że nowa rabata wygląda świetnie.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu widzę, że też nie próżnujesz :) rabata z bukszpanami wygląda imponująco :) a tulipanki fioletowo-białe (żółte) wyglądają super ;:63
Awatar użytkownika
jolcia1212
500p
500p
Posty: 930
Od: 8 gru 2009, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

:wit Jolu
Przybiegłam do Ciebie popatrzeć co się dzieje w Twoim ogrodzie a jeszcze bardziej Cię uściskać że o mnie nie zapomniałaś ;:196 ;:196 ;:196
Wiosnę rzeczywiście mamy marną ale Twoim roślinkom to w ogóle nie przeszkadza. To jeden z ładniejszych i moich ulubieńszych ogrodów.
Nie myśl że tu nie zaglądałam.
U mnie tulipany w tym sezonie nie zawiodly, nawet zeszłoroczne dają świetnie radę, no i pogoda dla nich odpowiednia.
Jestem ciekawa jak przycinasz Leosie? Bo u mnie zimowały pierwszy raz i podciełam je dość oszczędnie.
A czy pamiętasz że mam dla Ciebie różę? Stoi od zeszłego lata w donicy i czeka ;:108
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu piękny Twój ogród, wiem że powtarzam się, ale muszę... Jest tak elegancko, subtelnie ;:167

A to zdjęcie...
Obrazek
... powinno mieć tytuł "Król Ogrodu"! Taki dumny gość. ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jola, jak Ty to robisz ;:oj Rach ciach darń zdjęta, doniczki ustawione , rośliny posadzone. Ja nawet nie mogę sie zdecydować na jedną choinkę, jeżdżę oglądam i nic z tego nie wynika ;:223
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4986
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu nowa rabata świetna ;:333 Piszę to z przerażeniem, bo do tej pory uwielbiałam wszelkie krągłości, łuki i swobodne kształty rabat, a ostatnio doceniam urok symetrii i prostych linii... Jakby mi się tak gust odmienił, to nie wiem co bym zrobiła ;:223 :D Em by się chyba do cna zbuntował, gdybym mu teraz kazała wszystko przekopywać i zmieniać ;:306 Król ogrodu świetny ;:215
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Ten twój kociaczek jest rewelacyjny ;:215
Pracusiu, świetna rabata ci wyszła.Trochę traw dołożonych. Pięknie ;:180
Tulipany ciągle piękne ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jak zaczęłam czytać, że prostujesz zakręty w ogrodzie to zwątpiłam, ale rzeczywiście jest lepiej. Rabata jest elegancka i wprowadza ład.
Mój M. zawsze narzeka, że w ogrodzie potrafię się zupełnie zatracić, nie wspominając o wyliczaniu mi ile wydałam na ogród - a potem gości po ogrodzie oprowadza i się "puszy" z dumy.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Joluś, bardzo dobrze wyprostowałaś rabatę - teraz ze spokojem możesz powiedzieć, że sadzenie idzie "jak po sznurku" :;230
A serio - teraz jest znacznie lepiej, przynajmniej moim zdaniem ;:108 W Ogrodziu mam pełno linii falistych, które z chęcią zamieniłabym na proste, ale akurat w tym miejscu nie mam możliwości :(
Exotic Emperor zasilałam przed kwitnieniem, po kwitnieniu i pryskałam nawozem dolistnym. Nic to nie dało, albo niewiele. Hm, trzeba by było odkryć holenderskie tajniki hodowli cebul, żeby mieć dorodne tulipany w kolejnym roku. Niestety, tych tajemnic nikt nie chce zdradzić.
Moje lawendy diabli wzięli - wszystkie :evil: To kolejny raz, kiedy nie przetrwały zimy. Chyba sobie daruję i trzeci raz nie będę sadzić. Szukam czegoś co je zastąpi. Myślałam np. o kocimiętce albo szałwii. Wiesz może czy któraś z nich powtarza kwitnienie?
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Witaj :wit . Wiadome jest, że zaraz po nasadzeniach rośliny nie będą tak urodziwe jak po roku , tak więc ta rabata będzie na pewno jeszcze ładniejsza jak rośliny się rozrosną. Jeżówki to świetny pomysł ;:333 . Piękne te Twoje tulipanki ;:138 . Najlepiej wyglądają w większych ilościach jak u Ciebie ;:333 . Moje lilokształtne różowe NN niestety po roku zmniejszyły kępkę. Było ich całkiem sporo zeszłego roku a w tym została 1/3. Wykopię i zobaczę co się stało. Może nornice albo wygniły mi :roll: . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Bardzo ładny układ na rabacie z kulkami bukszpanowymi ;:333 Zachwyciła mnie też kolorystyka tulipanów - świetne połączenie barw ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”