Większość nasadzeń

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewa :wit wypasione i okwiecone róże robią wrażenie ;:215 kolory pobudzają nasze zmysły :D
Kwiaty Spirit of Freedom są niesamowicie napakowane, ja tą różę bardzo lubię i nie przeszkadzają mi spuszczone główki :D
Czy Geoff Hamilton dobrze powtarza kwitnienie. Podobają mi się kwiaty i kolor.
Pomyśl o St. Swithunie, to też jest super róża. ;:333
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

majka411 pisze:Ewa :wit wypasione i okwiecone róże robią wrażenie ;:215 kolory pobudzają nasze zmysły :D
Kwiaty Spirit of Freedom są niesamowicie napakowane, ja tą różę bardzo lubię i nie przeszkadzają mi spuszczone główki :D
Czy Geoff Hamilton dobrze powtarza kwitnienie. Podobają mi się kwiaty i kolor.
Pomyśl o St. Swithunie, to też jest super róża. ;:333
witaj Maju. Miło, że mnie odwiedziłaś. Róża Spirit of Freedom ma boskie kwiaty. Moja w tym roku ma się raczej kiepsko. Myślałam, ze to niedożywienie. Jednak inaczej, dużo lepiej, wyglądają dwie, które rosą koło niej. Dopiero na koniec dnia pokojarzyłam fakty, że wiosną ona była bardzo oblepiona mszycami. Dwie pozostałe wcale. Okazało się, ze też były mrówki. Najprawdopodobniej nie wszystkie wytrułam. Jutro muszę zgłębić temat. Coś mi się wydaje, że w korzeniach grasują mrówki, a one podobnież traktują korzenie jakimś kwasem.

Geoff Hamilton sadziłam w tamtym roku i była raczej marna, zaniedbana przeze mnie. W tym roku troszkę o nią zadbałam i buduje krzaczek. Nie wiem jak powtarza, ale kwiat trzyma około 3 dni a może i dłużej. Nie śmieci.

Oto ona na pierwszym planie.




Obrazek


to dobrze, że St. Swithunie ma dobrą opinię bo właśnie ją kupiłam wiosną jak były przeceny w F....

Już rośnie i buduje krzak. Pąków póki co nie widzę


Obrazek

I kilka zdjęć z dzisiaj


Crocus Rose


Obrazek



Obrazek


taki śmieszny. w tamtym roku ten powojnik chorował i go wykopałam. W ty mam taka niespodziankę, to tak jest jak się jest niedokładnym ;:306


Obrazek

Veilchenblau grzecznie czeka w donicy na swoją miejscówkę przy pergoli z ławeczką. Ona już pomalowana, miejsce prawie przygotowane to róża ma szanse zostać posadzona do gruntu.



Obrazek


Również Anabelka czeka na pergolę bo będzie rosła przy niej




Obrazek

Pashmin to chyba nikomu nie muszę przedstawiać. Boska jest ta róża. Dokupiłam w tym roku jeszcze dwie to mam już szpalerek z 4 sztuk ;:63



Obrazek


James Galway



Obrazek

Obrazek


Obrazek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Takie goździki kupiłam sobie dzisiaj na obwódkę. Ależ one pachną


Obrazek

Moja ulubienica Alexandra - Princesse de Luxembourg
;:167 ;:167 ;:167

ależ ona ma ogromne kwiaty. Po stronie północno- wschodniej trzyma je długo a po południowej krócej. Niestety to śmieciuch, sama się czyści.


Obrazek



Obrazek

Obrazek

A tutaj na pierwszym planie Giardina dalej Spirit of Fridon i James G

Dzisiaj jak byłam w ogrodniczym upatrzyłam sobie kratkę i chyba je na niej rozepnę. Ta kratka chroniła by je w zimę przed wschodnimi wiatrami




Obrazek



Obrazek


I para mieszana Astrid Grafin von Hardenberg i Mariatheresia


Obrazek

Obrazek

Obrazek


na Balerinę też można patrzeć z zachwytem godzinami


Obrazek


I kolejne panienki


Obrazek

Obrazek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Chantal Merieux

W tamtym tygodniu u nas kilka razy padało i deszcz tej róży nie służy


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Posadzone w tamtym roku maja utworzyć różaną ścianę


Obrazek
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuniu, przepięknie ukwiecony masz ogród. Jaki porządek! Lubię oglądać połaczenie róż z innymi roslinami. Świetnie to komponujesz. Bardzo mi się podobają "zagonki" rózane. Tak wszystko ze sobą gra. Kwitnie i owocuje. Jak Ty to robisz kochana ? ;:138 Podziwiam i zazdroszczę .
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuniu przecudowne Twoje róże ;:167 Masz rację na Ballerinę też można patrzeć godzinami. Ja mam chyba 3 sztuki, z tego tylko jedna jest efektowna ;:131 bo dwie pozostałe są fatalnie posadzone i inne je zdominowały. Na pewno jesienią albo wiosną będzie przeprowadzka. Anabelka już w kwiatach? ;:oj Szybko! ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42161
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuniu masz cudowne róże, nie mogę się napatrzeć ;:167 I tak obficie kwitną ;:215
My też lubimy świdośliwę i dopóki nie był ogrodzony ten fragment ogrodu zjadały ją sarny...wiedziały kiedy dojrzeje, a jeszcze zawsze obdzierały korę ;:124 Czy kupione goździki są wieloletnie?
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Większość nasadzeń

Post »

Tak wiele mam zachwytów u Ciebie Ewo. Nie wiem o czym napisać najpierw. Najbardziej mnie urzekła Ballerina. Też mam. Z całą pewnością moja będzie musiała być przesadzona. Problem w tym, że nie ma gdzie.

Masz cudne róże! ;:167 Tyle takich, co ja nie mam, duże, piękne. Cudne!
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj Ewciu,świetnie wyglądają te białe róże ,na pewno będzie z nich świetna ściana,goździki warto mieć ,bo nie tylko pięknie pachną ,ale są takie urocze z urody :uszy ,a ich wielkość pasuje na obwódki,śliczne różane kwitnienia w twoim ogródku,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj :wit . Przepięknie prezentują się Twoje róże ;:138 . U mnie po upałach szybko przekwitają :( . Owoce wyglądają smakowicie i trzeba je chronić przed ptactwem ;:108 . Czy świdośliwa ma normalnie pestki tak jak wiśnia ?? Piękne te goździki ;:167 . Ja sprawiłam sobie jakiś czas temu bardzo podobnego ;:108 . Pozdrawiam i spokojnego dnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1020
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Większość nasadzeń

Post »

Przepiękne róże, kolekcja wgniata w fotel przy oglądaniu. ;:63
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

iwwa Asiu, bardzo dziękuję ci kochana za miłe słowa. ;:196 Ja jakoś siebie tak nie postrzegam a o porządeczku to nawet nie wspomnę :oops: Bałagan dookoła i muszę się nagimnastykować żeby zdjęcie zrobić. Może kiedyś i u mnie on zawita.

apus Basiu, Balerinka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Długo trzyma kwiaty a rośnie na patelni i była niedożywiona. To jest terminatorka. Świetna jest, ale już jej nie chwale bo jeszcze się dowie i zastrajkuje ;:306 Ja tez ciągle rośliny przesadzam i przy tym zawsze coś się zniszczy. Teraz jak będę się do tej nowej różanki zbliżać to sobie ręce powiąże, żeby mnie nie korciło znowu przesadzać. ;:223

Maska Marysiu, dokupiłam kolejną świdośliwę i już mam dla niej miejsce. Wszystkim bardzo smakuje. Miałam kiedyś jeszcze jedną ale ja wydałam bo miała mniej smaczne owoce. U nas w ogrodniczym są drzewka z owocami to można spróbować i mam pewność, że też są dobre. Sarenki nie są głupie i wiedzą co jest nie tylko smaczne, ale i bardzo zdrowe. To zbiorowisko zdrowia.
Co do róż to ja mam do nich słabość, a ten rok im sprzyja. Chociaż nie do końca, nie wszystkie dzielnie znoszą upały.

Te goździki to chyba są sine, więc powinny być wieloletnie. Pięknie i silnie pachną. Miałam kiedyś pierzaste, ale mi wyginęły. specjalnie nie jest mi żal bo po deszczu wyglądały upiornie.

Shire Moniko, chyba wszystkie mamy problem z miejscem. U mnie w tym roku odwrotnie, ma troszkę wolnego ;:215 i zastanawiam się co tam posadzić. Jadę jeszcze do Bylinowego po jeżówki to może one. Róże to jeszcze nie wszystkie. Mam trochę młódek i przesadzonych wiosną i się zbierają biedulki. W tym koszmarnym upale ciężko im idzie.
Ciekawe, czy można zapłacić rachunek za wodę nie patrząc na niego - aż strach się bać ;:oj

Właśnie zastanawiam się jaką taktykę obrać, żeby nie bolało :;230

koziorozec Marto, zauważyłam, ze dwie róże są boskie, kwitną i kwitną pomimo upału. Bardzo długo trzymają kwiat. Jest to Bouquet Parfait i Friedenslicht. Mam nadzieję, ze goździki staną na wysokości zadania.

ewelkacha88 Ewelinko, faktycznie róże w tym roku cieszą. Różnie sobie radzą, sa takie co kwit żyje tylko 1 dzień. Nie ma się co dziwić, w taki upał to normalne. U mnie raczej nie ma cienia, wszytko cały dzień ma słońce. Aż mi czasami żal roślin.
Świdośliwa rośnie w takich gronach jak porzeczka i ma takie same ziarenka jak ona. Ta świdośliwa, którą dokupiłam ma przywieszkę z nazwą odmianową. Jeżeli chcesz to ci podam jak pojadę na działkę. Dziewczynkom na pewno będą smakowały. Dodatkowo przecudnie kwitną wiosną, a jesienią cudnie się przebarwiają.

ed04, witaj w moich progach i naszykuj się na kolejne bo to jeszcze nie koniec różanych

opowieści.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Dzisiaj miałam wolny dzień , ale kilka spraw do załatwienia więc zajrzałam na działkę.
Zrobiłam kilka zdjęć.

Zacznę od róży Jubilee Celebration. Długo działała mi na nerwy bo była bardzo słaba. Taki nędzny patyk, wiotki, kwiaty leżały na ziemi. W tamtym roku tak się zdenerwowałam, no tak się zdenerwowałam :;230, Ze jej wszystkie pączki obrywałam. No i w tym roku jest efekt tego zabiegu.
Zobaczcie jaka wygląda ;:138

I już się nie denerwuję na nią. teraz mam nerwy na Evelinę i tak samo ją załatwię. Oberwałam pączki, przycięłam, zasiliłam i widzę, ze bierze sie do roboty

Jubilee


Obrazek

Obrazek


Bailando


Obrazek


Charles de Nervaux


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Stockholm Castle


Obrazek

Vanilki

Obrazek


Bremer Stadtmusikanten


Obrazek


A tutaj jest cała nowa różanka. Wszytko posadzone w tym roku.


Obrazek

Obrywam im pąki a one i tak swoje

Eden Rose


Obrazek


Przygotowane miejsce pod ławeczkę z pergolą. Ławeczka już pomalowana, więc bliżej niż dalej.


Obrazek


Zakwitają pierwsze jeżówki ;:63




Obrazek



Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”