Moje zielone królestwo - ewab123

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
ida74
---
Posty: 4355
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Post »

EWO witam Cię na forum :D Teraz się pewno rozszalejesz w ogrodzie :!: WAKACJE :!: Jestem bardzo ciekawa jak się ma Twoja skarpa.Pewno kwitnie na całego.Często wspominam nasze spotkanie .Szczawiki od ciebie dwa białe kwitną i mają się dobrze Canny podjadają ślimaki,perukowiec zdechł.Nasionka ,a w szczególności sałaty rosną jak szalone.Pozdrawiam. :D
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 947
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Wiesz Ido, mój perukowiec też zdechł. Skarpa zarosła prawie całkiem. Cały czas coś kwitnie. Ciągle coś dosadzam, bo jest jeszcze tyle roślin, które bym chciała mieć. Zrobiłam dużo zdjęć, ale jakoś sama nie radzę sobie ze zmniejszaniem i nie mogę wstawić. Jestem uzależniona od dzieci. Jak mi pomogą, to wstawię.
Masz rację wakacje prawie się zaczęły. Jeszcze w tym tygodniu jeżdżę do pracy, ale od poniedziałku luz. Będzie tylko działka. Muszę nadrobić wiele prac. Przez tę pogodę wszystko zostało trochę zaniedbane.
Moje sałaty też rosną i nie ma ich kto jeść. Pomidorki w gruncie jakoś się trzymają i nawet są ładne. Zastanawiam się czy czasami nie trzeba by było ich czymś prysnąć tak profilaktycznie?
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 947
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Trochę kolejnych zdjęć (jestem właśnie po szkoleniu syna na temat zmniejszania zdjęć), jeżeli dobrze się nauczyłam:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Post »

Jak fajnie ta skarpa wygląda. Po woli coraz bardziej zarośnięta. Może chciałabyś jakieś skalniaki? Jakbyś była zainteresowana to daj znac, zrobię zdjecia poszczególnym roslinom (ożanka ciekawie mogłaby tu wyglądac, tak zwisałaby).
Widzę, że u Ciebie też grad odznaczył się na hortensji, kiedy to było, chyba jeszcze w maju. Też u Was wtedy padał taki olbrzymi grad? Bo do nas z zachodu wówczas przyszedł :D
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Niestety mój perukowiec też nie przejawia oznak życia, ale potrzymam go do jesieni - może zmieni zdanie :wink:
Skarpa prezentuje się fajnie. Hosty jakie duże :shock: aż miło popatrzeć.
Skoro już się nauczyłaś zmniejszać, to pokazuj wszystkie swoje cuda. Ciekawość mnie zżera.
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 947
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Kolejna porcja:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Ale barwnie u Ciebie wspaniała skarpa i jak już ładnie zarośnięta ....Ewo a tam dalej to będziesz ją jeszcze poszerzać ....o masz małe oczko jeszcze :shock: Czy na 4 zdjęciu od dołu to też goździki
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 947
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Beatko, ta skarpa już jest ukształtowana do końca(którego nie widać na zdjęciu) tylko jeszcze nie jest obsadzona i częściowo zarosła tam z tyłu. Końcówka jest bardzo wysoka i jak na razie zasadzam ją irgą. Na czwartym zdjęciu to nie są goździki tylko firletka. A oczko mam i to składające się z dwóch części. Coraz więcej roślin w nim rośnie i rybki czują się w końcu jak u siebie, a nie w jakimś basenie.
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Irga bardzo ładnie będzie się prezentować ja w zeszłym roku ukorzeniłam sobie maluszki ....Ja Twoje jeziorko pamiętam dlatego byłam zaskoczona że przegapiłam to oczko mówisz że są połączone :lol: to rybki mają istny raj ....firletka śliczna pewnie od deszczu tak się kładzie albo obficie zakwitła bo nie znam tego kwiatka :lol:
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 947
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Specjalnie dla Ciebie - moje oczko:
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Ewuniu piękne są te oczka -ślicznie obsypane kamyczkami ;:223 pamięć już nie ta ale ja pamiętam u Ciebie to duże jeziorko z pomostem :lol:
Awatar użytkownika
andriu53
1000p
1000p
Posty: 1590
Od: 6 maja 2007, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Ewuś chętnie przyjmę nasionka , a z szkoda bo ja dzieliłam trytomę i wysyłałam dziewczynom , mogłam i Tobie wysłać , to byś miała już kwiaty . Pięknie wygląda skarpa , zrobiłaś to ze smakiem , bardzo mi się podoba . Moje firletki też są takie duże , a dzwonek karpacki od Magdy ma 1,5m wys. Masz takie czerwone kwiatuszki na zdjęciu wyżej , co to jest ? U nas są w niedzielę dni otwarte , zobaczę i znając mnie coś ciekawego kupię z kwiatów .
Pozdrawiam cieplutko Zosia
Pozdrawiamy - Zosia i Jędruś!!!
Spis wątków
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 947
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Zosiu, ja mam trytomę, ale oczywiście chcę mieć więcej, więc posiałam zebrane nasiona. Pytasz o czerwone kwiatki? Jeżeli chodzi Ci o te rosnące przy oczku, to jest to Firletka chalcedońska.
A skarpa nie do końca mi się podoba. Popełniłam kilka błędów i będę musiała przesadzić niektóre roślinki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”