Czy wysiewacie już nasionka warzyw?Zdjęcia siewek i rozsad. Cz. 1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Zdecydowanie lepiej i za rok zarówno ogórki, jak fasolka będą z rozsady, ale raczej posieję w maju czy kwietniu z dyniami ;:108
Dziś tą fasolkę posieję do ziemi, bo mi się wydawało (a może się mylę??) że to już bardzo późno na fasolkę, przynajmniej na te moje odmiany - na opakowaniach ostatnim terminem jest pierwsza dekada czerwca. A po przesadzeniu do gruntu ona trochę zwalnia, prawda? To może w ogóle nie zdążyć ;:131

Rzepka A Ty jaką fasolkę siejesz? Zastanawiam się czy paru nasionek nie włożyć na zapasową do pierścieni, mam ostatni worek ziemi dla kapusty pekińskiej ale na kilka pierścieni chyba wystarczy.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Dosiałam wczoraj jarmuż do wielodoniczki, dzisiaj wysadziłam podkiełkowane fasole tyczne i czekam na wykiełkowanie sałat (ale widzę że coś im w wielodoniczce nie pasuje i chyba będę musiała dosiewać, w domu natomiast ładnie puściły kiełki na drugi dzień po przykryciu woreczkiem).
Ogólnie wszystko co planowane już wysiane i się zastanawiałam co jeszcze da się wysiać o tej porze prócz sałat, na rzodkiew jeszcze czas także po sprawdzeniu terminów siewu wysieję kolejną partię kalarepy (Wiedeńską białą niby można wysiewać do lipca, a że pierwsze już zostały ścięte to reszta nie będzie mieć długiego żywotu :lol: ).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Ja wysadziłam dzisiaj do doniczek karłowe , zieloną Ibizę i złotą Saxę.
Lubię ten sposób uprawy, bo nie obligują mnie terminy, wsadzę, gdy można będzie wyrwać czosnek, takiej dużej rozsady to mi nie podje ślimor czy gołębie albo inne ptactwo.

Pozdrawiam
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Aguss85 Fasolkę szparagową można wysiewać systematycznie aż do połowy lipca. Napisz jakich odmian masz nasiona. Na ogórki też nie jest za późno.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Moja szparagowa to też złota saxa, będę musiała dosiać bo ptakom przeszkadzały (będę musiała niestety jeszcze dosiać, bo została mi jedna paczka a to będzie mało na dosiewki).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Mam fasolkę Ramdor z Vilmorinu (wysoka, na siatkę) i Furorę Polana karłową. Mam też otwarte opakowanie Maxidora Legutki ale z tymi nasionami jest coś nie w porządku, jak je pierwszy raz podkiełkowywałam to zgniły i nie puściły kiełka (a fioletowa Purple Teepee normalnie wykiełkowała). Później powkładałam parę nasion bez namaczania to ani jedno nie wyszło i tej nie będę już siać bo z nią jest coś nie halo ;:222
Saxę można siać dłużej, do końca lipca? Może tą zamówię na kilka sztuk rozsady.Miałam ją ale z datą do końca tego roku, może dlatego też nie wyszła ;:173
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13744
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Ja o 15 byłem wysadzać fasolke z rozsady do gruntu ale przyszła burza i wysadziłem tylko jedną o fioletowych strąkach. Fasola z orzełkiem czeka schowana w thui na polepszenie pogody. Może jeszcze dzisiaj zrobię drugą rundke, bo zaczyna się przejaśniać ale póki co pada.

Obrazek
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Ale ładne fasolki, może też się skuszę na zrobienie rozsady saxy, akurat zwolniły mi się kubeczki po tycznej ;:224 , tylko musiałabym wykombinować ziemi (może użyję kokosowej, zauważyłam że jeszcze kostki leżą odłogiem :wink: ).
Mama płakała, że będzie mało fasoli, jak obrodzi to niech się nawet nie waży marudzić że nie idzie przejeść :D.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13744
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Udało się jeszcze dzisiaj ją wysadzić. :) Mam też jeszcze paczke Saxy i też myślałem czy nie dosiać. Gdzieś przy poletku dyniowym by się zmieściły.
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1672
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Dostałam paczuszkę i będę dziś siała:
rzepę, buraka ćwikłowego białego, rzodkiew zimową, rukolę dziką, koper włoski, pak choi. Jest też fasolka typu flageolet i zastanawiam się, czy można jeszcze zasiać, czy lepiej zostawić na przyszły rok?
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
Dana22
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 19 mar 2016, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

mi pędraki w tym roku zjadły buraki, kalarepę i sałatę i 1/3 bobu :cry: dosiewkę chyba sobie daruję ;:185
Muncia
100p
100p
Posty: 142
Od: 3 lut 2016, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Mi zwolniło się miejsce po rzodkiewce więc zrobiłam eksperyment i wysiałam jakąś późną marchew, na której było napisane, że można wysiewać do końca czerwca. Dodatkowo wysiałam znowu na rozsadę ogórka szklarniowego, jedne się skończą, to może będą drugie :lol: A jak nie to trudno ;:173 Wysiałam też kalarepę i kalafior, bo można siać do końca czerwca i wysadzać do końca sierpnia, więc sprawdzę to :uszy
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6190
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Ja dzisiaj posiałam fasole saxe, sałatę (jaka specjalna do siana na lato w nazwie ma Cud),koperek. A co powiecie ,na to ,żeby posiać jakąs wczesną cebulkę? Rzodkiewke to chyba w sierpniu? :?
Asia
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”