Magnolie kwitnienie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2859
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Kwitnące magnolie

Post »

Moja Susan o tej porze już ma mniej kwiatów
Obrazek

a sąsiadki kwitła tak
Obrazek
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Magnolia Stellata

Post »

Manuela pisze:Zakupiłam w markecie magnolię.Wsadziłam do doniczki. Dołożę jej jeszcze ziemi i będzie wyżej. Mam zamiar ją mieć na balkonie, bo dorasta do 2 - 3 m. Myślicie, że się przyjmie?

Obrazek Obrazek
czerwiec 2015 rośnie :lol:


Obrazek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11715
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kwitnące magnolie

Post »

Witam serdecznie:)

Mam taki nietypowy problem...mój tata podczas mojej nieobecności przyciął 4 gałęzie zupełnie zdrowe u magnolii Galaxy ;:218
Teraz martwię się,czy nie zachoruje albo,czy nie wtargnie jakiś grzyb ;:222
Magnolia jest już spora,ma 7 lat.Około 3 tygodnie temu przyciął. Czy ja mogę jeszcze jakoś zapobiec pojawieniu się choroby?
Boję się o nią,z tego co wiem to nie przycina się zdrowej magnolii...pomożecie?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Kwitnące magnolie

Post »

Od przycięcia nic jej się nie stanie, posmaruj maścią Funaben, kupisz w każdym ogrodniczym.Jednak powinno się magnolii oszczędzać przycinania, sadzić w miejscu gdzie może się rozrastać.Wszak najpiękniej wyglądają stare, szerokie, obficie kwitnące krzewy.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11715
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kwitnące magnolie

Post »

Wiem,że nie można przycinać zdrowych gałęzi...i dlatego się zamartwiam,czy takie potraktowanie nie zaszkodzi ...
Czy maść jest teraz konieczna? Już rany są zaschnięte ;:224
miododajne
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 18 mar 2013, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kwitnące magnolie

Post »

Spokojnie nic jej nie będzie na 100%
aga71
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 lip 2015, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Walia, Port Talbot

Re: Kwitnące magnolie

Post »

Witam serdecznie forumowiczów zafascynowanych magnoliami. Jestem tu nowa. zarejestrowałam się na forum bo martwię się o moją magnolię. To młoda sadzonka. Zauważyłam że brązowieją jej liście, tylko unerwienie jest zielone, potem deformują się i usychają. Czytałam że trzeba zakwaszać glebę ale dodanie świezego torfu niewiele pomogło. Wyrosły nowe listki ale z nimi dzieje się to samo. Zamówiłam szczepionkę mikoryzową ale chyba ona nie nadaje się do magnoli. Firma 'rootgrow' mycorrhizal fungi dla drzew, krzewów i róż. Boje się zastosować żeby nie uszkodzić korzeni bo podobno u magnoli są bardzo kruche i wrażliwe. Proszę pomóżcie.
aga71
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 lip 2015, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Walia, Port Talbot

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Witam serdecznie forumowiczów zafascynowanych magnoliami. Jestem tu nowa. zarejestrowałam się na forum bo martwię się o moją magnolię. To młoda sadzonka. Zauważyłam że brązowieją jej liście, tylko unerwienie jest zielone, potem deformują się i usychają. Czytałam że trzeba zakwaszać glebę ale dodanie świezego torfu niewiele pomogło. Wyrosły nowe listki ale z nimi dzieje się to samo. Zamówiłam szczepionkę mikoryzową ale chyba ona nie nadaje się do magnoli. Firma 'rootgrow' mycorrhizal fungi dla drzew, krzewów i róż. Boje się zastosować żeby nie uszkodzić korzeni bo podobno u magnoli są bardzo kruche i wrażliwe. Proszę pomóżcie.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2073
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Kwitnące magnolie

Post »

Ja swoje magnolie sadziłem w zwykłą ziemię, nie dodawałem torfu, wszystkie ładnie się przyjęły. Mam nadzieję,że nie nawoziłaś ich od razu? Może z tym torfem mają za suche podłoże?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Kwitnące magnolie

Post »

Jaki grunt masz na działce, bo magnolia gliny, a ni innej przyciężkawej gleby nie lubi.Pod nią jest zwykle bardziej nieprzepuszczalna warstwa, więc nawet przygotowanie dołka nic nie daje, bo będzie woda stagnowała i liście dostają plam, zasychają od nadmiernej wilgoci i braku powietrza.To najważniejsza sprawa.
Ta 'zwykła' ziemia, może się okazać akurat dobra dla magnolii, tzn.przepuszczalna, niezbyt ciężka z dodatkiem piasku.Torf magnolii nie jest potrzebny, ale grunt przepuszczalny.Jurek ma po prostu szczęście, że ma dobry grunt dla wielu roślin i dla magnolii też.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Ddpisałam w innym wątku.
aga71
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 lip 2015, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Walia, Port Talbot

Re: Kwitnące magnolie

Post »

Selli7 dziękuję za odpowiedź. Zapomniałam o bardzo istotnej sprawie. Posadziłam moją magnolię do doniczki. Na dno dałam drobne kamyczki jako drenaż a podłoże to torf wymieszany z ziemią z łąki ( wzięłam z kretowiska ). Piasku nie dodałam. Niczym nie nawoziłam po posadzeniu. Jak ją kupiłam wyglądała bardzo mizernie, to była ostatnia sadzonka, szkoda mi się jej zrobiło że pewnie ją wyrzucą. Tutaj ludzie w ogródkach mają piękne magnolie, mieszkam w Walii, w Port Talbot. Dużo drzew i krzewów sadzą w donicach i wszystkie przepięknie rosną. Teraz jak poczytałam więcej to wiem że posadziłam ją do za małej donicy. Boję się ją na razie ruszać bo czytałam o kruchych korzeniach. Ziemia raczej nie jest przesuszona bo tutaj ciągle pada ( no może trochę przesadziłam, często). Widać wyraźnie że roślinka chce rosnąć ale czegoś jej brakuje, bo jak straci te brązowe liście to zaraz wypuszcza kilka następnych. Jak przestanie trochę padać to wrzucę fotkę.

Pozdrawiam.
aga71
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 lip 2015, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Walia, Port Talbot

Re: Kwitnące magnolie

Post »

Widzę że napisałam w nieodpowiednim wątku, mój pasuje raczej do "magnolie uprawa". Bardzo proszę o przeniesienie.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”